Sağlıklı ve tatlı: Raw vegan çikolata atölyesi

Çikolata, tarihte önce sadece soyluların ulaşabildiği bir lezzet iken, sonraları herkesin ulaşabileceği bir mutluluk maddesine dönüştü. En son içine süt, şeker eklendi ve lezzetli ama bu sefer de sağlıksız bir hal aldı.

Yeni dünyada şekerli ürünler kullanımı bilinç arttıkça azalmaya başladı. İçine işlenmiş şeker, süt katmadan çikolata yapmanın yöntemleri geliştirilebiliyor; üstelik bu içerikleri fazla ekipman gerekmeden mutfağınızda yapabiliyorsunuz.

Kurucusu olduğum Vegitisyen Atölye’de düzenlenen eğitimlerde vegan beslenme ile ilgili kendi mutfağınızda nasıl harikalar yaratabileceğiniz anlatıyorum. Atölyelerin farkı, bana atölye esnasında soru sorabiliyorsunuz, sorularınızı hem mutfakta 4 yılı devirmiş bir vegan olarak, hem de bir bilim insanı olarak yanıtlıyorum.

Vegitisyen Atölye Vegan Kolajen; Raw Vegan Süt, Yoğurt, Peynir; Raw Vegan Tiramisu Atölyeleri’nin ardından şimdi de Raw Vegan Çikolata Atölyesi ile öğrencileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Neden Raw Vegan Çikolata?

  • Şekersiz
  • Glutensiz
  • Laktozsuz
  • Kazeinsiz
  • Organik
  • Isıl işlem görmemiş, besin maddeleri ölmemiş
  • Raw vegan çikolatayı çocuklarınıza, sevdiklerinize gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Raw Vegan Çikolata Atölyesi’nde yapılan çikolatalar tadılırken, Birliktelik Koçu ve Gecede Saklı Yalnız Aşklar kitabının yazarı Adil Yıldırım lezzetli bir çikolata ve kadın erkek ilişkileri söyleşisi yapacak.

Eğlenceli atölyeye katılmak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Kevser Başkara kimdir?

Ankara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunudur. Eğitimini tamamlamasının ardından İstanbul Üniversitesi ÇAPA Tıp Fakültesi Diyabet ekibiyle çalışmalarda bulundu. Belediyelere, şirketlere beslenme danışmanlığının yanısıra bireysel ve grup eğitimleri vermektedir. Didim VegFest’in Didim Belediyesi ile organizasyonunu ikinci yılında sürdürmektedir.

Türkiye’nin ilk Vegan Beslenme Okulu’nun ve Vegitisyen markasının kurucu yöneticisidir. Vegan beslenme, sağlıklı yaşam ve diyabet beslenmesi, insülin direnci ile ilgili yazılar yazmaktadır. Açık Radyo’da ÇAPA Tıp Fakültesi Dahiliye Anabilim Dalı üyesi Dahiliye Uzmanı Prof. Dr. Osman Erk ile her Çarşamba Vegan Sağlık programını hazırlayıp sunmaktadır.
Vegitisyen Atölye kurucusudur.

Adil Yıldırım kimdir?

Gecede Saklı Yalnız Aşklar isimli romanı Doğan Kitap etiketiyle raflarda yer alan yazar Adil Yıldırım aynı zamanda kadın-erkek ilişkileri üzerine seminerler vermektedir. Yazarın deyimiyle: İnsanın ilk ve öncelikli ilişkisi kendi ruhuyla gerçekleşir ve sonrasında toplumdaki diğer insanlarla sağlıklı ilişkiler kurabildiği ölçüde kendisini gerçekleştirmiş bir insan olarak yaşamını sürdürür…

İlginizi çekebilir: Beslenme ve kadın-erkek ilişkileri: Bir kadın, bir erkek ve gerginliği alıp götüren bir aperatif

Kevser Başkara Beslenme ve Diyet Uzmanı
10 yıla yakındır %100 vegan yaşayan Kevser Başkara, Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Lisans Programını, Cornell University Plant Based Nutrition, American College of Lifestyle ... Devam