Sağlıklı, lezzetli ve şifalı: En sevilen Doğadan kış çayları, Selection paketlerinde

Mevsim geçişlerinin etkilerine karşı önlem almanın en iyi yollarından olan bitki çayları, çeşitli faydalarıyla soğuk günlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Özellikle bu dönemde sıkça tükettiğimiz, hoş kokularıyla da bilinen ve Doğadan Kış Çayları Selection paketlerinde bir araya gelen şifalı bitkiler, güne lezzetli bir mola vermemize de yardımcı oluyor. 

Doğadan Kış Çayları Selection paketlerinde neler var?

İşte en sevilen şifalı bitkilerin bir araya geldiği Doğadan Kış Çayları Selection paketlerindeki çay çeşitleri ve faydaları:

Kuşburnu

Kuşburnu meyvesi, C vitamini bakımından en zengin bitkisel kaynaklardan biri. Ayrıca proantosiyanidin ve flavanoid tipi fenolik bileşikler içeriyor. Antioksidan içeriği bilimsel araştırmalarca kanıtlanan kuşburnu, C vitamini içeriğiyle soğuk algınlığından koruyucu ve tedavi edici etkisinin yanı sıra, iltihaplı hastalıklarla savaşta ve eklem ağrılarının giderilmesine de destek oluyor. Kuşburnu ayrıca böbrek ve idrar yolu şikayetlerinde idrar artırıcı, yangı giderici ve ödem atıcı etkileriyle de biliniyor.

Mevsim geçişlerinde C vitamini içeriğiyle gün boyu enerjik hissetmeniz için Doğadan bir iyilik

Zencefil & Ihlamur & Bal

Farklı nedenlerle ortaya çıkan bulantının bastırılmasında en etkili şifalı bitkilerden biri olan zencefil, yemek sonrası uygun miktarlarda tüketildiğinde sindirime destek oluyor. Zencefil, ıhlamur ve balın soğuk algınlığı ve solunum sistemi üzerindeki olumlu etkileriyle bir araya geldiğinde soğuk günler için lezzetli ve şifalı bir alternatif sunuyor.

Ihlamur, zencefil ve balın müthiş uyumu ile soğuk havalara sıcak ve lezzetli bir karşılama.

Ayvalı Ihlamur

Öksürük yatıştırıcı ve boğaz yumuşatıcı etkilere sahip olan en lezzetli kış meyvelerinden olan ayva, ıhlamur ile bir araya geldiğinde hem lezzetli hem de etkili bir etkiye bürünüyor.

Ayvanın nefis kokusuyla ıhlamurun içinizi ısıtan vazgeçilmez birlikteliği ile kışı rahat geçirin.

Nane & Limon

En ferah kokulu çaylardan biri olan nane limon, özellikle sindirim sistemi üzerindeki etkileriyle biliniyor. Vazgeçilmez bir kış çayı olan nane limon, sindirim üzerindeki etkilerinin yanı sıra stres yatıştırıcı ve rahatlatıcı etki de yapıyor. Nane limon ayrıca alerji, astım ve öksürüğün azaltılmasında da oldukça etkili.

Nane ve limonun ferahlatıcı kokusu ve lezzetiyle sizi rahatlatacak, geleneksel bir seçim.

Adaçayı

Mide ve bağırsak rahatsızlıklarında etkili olan adaçayı, hazımsızlık şikayetlerinde ve iştah kaybında etkileri olan şifalı bir bitki. Soğuk algınlığında aşırı terlemeyi azaltan adaçayı, bakteri, mantar, virüs gibi ağız ve boğaz enfeksiyonlarında ve yangılarında da etkili.

Mevsim geçişlerinde adaçayının hoş kokulu tazeliği ile günü zinde geçirin.

En sevilen kış çayları, Doğadan Kış Çayları Selection paketlerinde

Doğadan’ın en sevilen şifalı bitkiler çeşitleri, denemeniz için yeni Kış Çayları Selection paketinde! Doğadan uzmanlığıyla en doğru bitkilerin en doğru oranda bir araya getirildiği şifalı bitkilerin desteği ile her yudumda iyilik sizinle.

Doğadan Kış Çayları Selection ile tanışmak için tıklayın.

 

Bu içerik Doğadan katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!