Sadece koşalım, gerisine hiç ama hiç takılmayalım

Canım arkadaşlarım, hem de pek yakınlarım…

Yazıyorsunuz, paylaşıyorsunuz ya hani, şaşırıyorum, hayret ediyorum. Anlamadan, dinlemeden, karşıdakine söz vermeden, kim olduğunu bilmeden, ne zorluklarla karşılaşıldığını hesap etmeden eleştiriyor, eleştiriyor ve eleştiriyoruz. Tek bir hareket üzerinden analize başlıyoruz, insanları, organizasyonları, oluşumları, yapıları ve henüz yapıl(a)mamış olanları.

Organizasyonlardaki emeği görmezden gelmeyin

koşu yarışı
Organizasyonlarda önce her şeyi anlamaya çalışıp, ondan sonra eleştirilerimizi dile getirirsek her şey daha hızlı yol alacaktır.

İki çift de olsa laf ettiğimiz kişiyi yıllardır tanıyormuş, katıldığımız organizasyonları en ince ayrıntısına kadar biliyormuşçasına konuşuyor, konuşuyor ve konuşuyoruz. Ortadaki emeği görmezden geliyor, böyle yaparak da en ufak bir katkıyı bile esirgiyoruz ihtiyacı olanlardan.

İlgili yazı: Koşu üzerine sorulabilecek tüm sorular

Birbirimizin yüzüne konuştuğumuzda, önce her şeyi anlamaya çalışıp, sonra eleştirdiğimizde daha hızla yol alacak ve hep birlikte olmanın keyfini daha çok süreceğiz.

Merak etmeyin; kimse bana tek kelime laf etmiş değil. Ama birileri birilerine ediyor hep ve bu da beni üzüyor derinden.

Gelin sadece koşalım, eğlenelim, birbirimizi anlamaya çalışarak, birbirimizi geliştirelim.

Kıvanç Ergun Koşucu
Kıvanç Ergun bugün bisikletin tepesinde, yarın ormanda çamurun içinde… Harekete, iyilik peşinde koşmaya doyamıyor, başkalarına çılgınca gelen şeyleri yapmaktan inanılmaz keyif alıyor. İflah olmaz ... Devam