Sabah rutini: Güne başlarken 15 dakika yoga

Yeni yıl için pek çok karar aldınız ve günler yine hızla akıp geçmeye mi başladı? Kilo vermek, sağlıklı beslenmek, spora başlamak, sigarayı bırakmak belki de en çok alınan kararlardan sadece birkaçı… Aynı anda pek çok karar alıp uygulamaya kalkışınca uygulamaya geçirmesi de güçleşebiliyor. Hal böyle olunca umutlar yine bir sonraki yıla kalıyor. Ancak bu böyle olmak zorunda değil!

Günlük rutininize 15 dakika yoga pratiği eklemeye ne dersiniz?

Oysa ihtiyacınız olan bir anda pek çok karar alıp onları kendinize yük edinmektense biraz yavaşlamak, olduğunuz yerden yeniden bakmak ve boşluk yaratmak olabilir. Çünkü hayatta yeni şeyler yaratabilmek için boşluklara da ihtiyacımız var. Aynı anda çok fazla şey yapmaya çalıştığımızda ya da gerçekleşmesi zor hedefler koyduğumuzda ana hedeften uzaklaşmak olası hale geliyor. 

Gelin bu yıl farklı farklı onlarca yeni karar altında boğulmak yerine kendinizi iyi hissettirecek, ufak görünen ama etkisi büyük bir şeye odaklanın; günlük rutininize 15 dakika yoga pratiği ekleyin. Her gün yapacağınız 15 dakikalık yoga pratiği ile kendinize zaman ayırmanın, zihniniz ve bedeniniz için iyi bir şeyler yapmanın tadını çıkarın.

15 dakikalık bir Türkçe yoga dersi için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz:

Evde Yoga I 15 dakikalık bir yoga serisi

 

Güne başlamak için yapabileceğiniz bir başka sabah yogası akışı için bu videoya da göz atabilirsiniz:

Morning Yoga – Yoga To Start Your Day!

 

İlginizi çekebilir: Yoga hem depresyonu hem de duygusal yemek yeme alışkanlığını azaltıyor

Görsel kaynağı:
Brett Larkin

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!