Rüyalarınızın anlamını keşfedin: Kendi rüyalarınızı anlamanıza yardımcı olacak iki rüya analizi

Herkese merhabalar. Bu yazımızda rüyalarımızı nasıl analiz edeceğimize bakacağız. İlk rüyayı paylaşıyorum sizinle…

Ocak ayının 6’sı, biri bana ‘Bu sesi duymayı çok özlemişim’ dedi… Buna çok takılmıştım. Rüya tabirine de baktım tedirgin oldum.

Bu rüyada öncelikle sorgulamam gereken, hayatımın herhangi bir döneminde 6 Ocak’ta beni tedirgin eden bir olay yaşadım mı? Bu tarihin bana hatırlattığı bir duygu var mı? Eğer cevabım hayır ise, o tarihte rüyayı gördüğüm gecenin gündüzünde ya da bir gün öncesinde kendi tekamülüme iyi gelecek, hizmet eden bir davranış yapmış ya da hissetmiş olma ihtimalim yüksektir. Örneğin o günlerde aldığım bir kararı almakta zorlanmış ve doğru olup olmadığına emin olamadıysam rüyam bana kendi gelişimim ve farkındalığım için olumlu bir davranışta bulunduğumu anlatıyor.

Bu danışana, 3-4 gece uyumadan önce ‘6 Ocak tarihinde gördüğüm, duyduğum, hissettiğim her şeyi dengeleyerek, şifalandırmaya niyet ediyorum‘ cümlesini bol bol okuyarak uyumasını tavsiye edebilirim.

Diğer rüyamıza gelirsek…

Rüyamda bir sürü hamile kadın vardı. Makine gibi hamile kalıyorlar. Bebekleri elinden alınıyordu. Herkes seyrediyordu. Karnım şişmeye başladı. Balon gibi. Aşağı doğru patladı. Ayaklarım bacaklarımdan akıyordu. Rahattım, ‘Tüm pisliklerden kurtuldum’ dedim. Anneme gidiyorum, ama evi sanki köyümüzde, bilmediğim, güzel bir ev. Yolda tanımadığım bazı kadınlarla konuşuyorum. Annemi anlatıyorum. Ama hep bir yerden bir yere gitmem, kaçmam gerekiyor. Aksiyonu bol, çiçek böcek yok.

Hamilelik bazı olayların yakın zamanda gerçekleşeceğine işaret ediyor. Makine gibi hamile kalınması, rüyayı görenin, etrafında gelişen bu olaylarda insani tarafı sorguladığını ve bulamadığını anlatıyor bize. Aynı zamanda bebeklerin ellerinden alınması da insanlıktan ya da insani duygulardan uzaklaşan kişilere ve onların kendi özlerini, saf sevgilerini kaybettiklerine işaret ediyor.

Kendisinin de bu sürece dahil olmaktan korkup, fark edip, uzaklaşmış olmasına dikkat çekiyor rüya. Bir ortamdan ya da bu tarz insanların olduğu topluluklardan uzaklaşarak kendini korumuş. Köye gitmesi doğallık ve sadeliği seçtiğini, fakat bu seçimden dolayı da biraz tedirgin olduğunu anlatıyor. Çünkü gittiği ev, tanıdık bir ev değil. Anneyi anlatmak ya da aramak, bu yaşanılan süreçte rüya sahibinin annesinin de geçmişte yaşadığı benzer deneyimlerinin ve seçimlerinin olma ihtimalini anlatıyor. “Bu defa annenin gözünden uzaklaşmak istediklerine bakmayı deneyimleyebilirsin” diyor rüya. Sürekli bir yerlerden kaçarken kendimi görüyorsam, iç dünyamda yüzleşmek ve kabul etmek istemediklerimi gösteriyordur rüya.

Bu rüyanın sahibine ise, 4 gece uyumadan önce, “Sevgili yüksek benliğim bu gece rüyamda …………….. (annenizin adı soyadı) adlı kişinin yüksek benliği ile buluşarak duygularımızı ifade etmeye, şifalanmaya, iyileşmeye niyet ediyorum” cümlesini okuyarak yatmasını tavsiye edebilirim.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere… Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıkla kalın.

İlginizi çekebilir: Rüyalardaki şifreleri çözmek: Size yol gösterebilecek iki rüya analizi

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam