Rüyalarınızı hatırlamak ve dinlendirici bir uyku için: Yüksek benlik çalışması

Rüyalarda korku, kaygı, ego olmadığı için kendimizle, özümüzle buluşmak daha kolay ve rahattır. Özümüzden, yüksek benliğimizden gelen mesajları almayı seçersek, daha rahat ve kolay ilerleriz, demiştik. Bugün çok etkin ve şifalı bir yöntemden bahsetmek istiyorum: Kendi özümüzle buluşmak, iletişime geçmek, onun mesajlarını dikkate aldığımızı göstermek için yüksek benlik çalışmaları yapabiliriz.

Uykuya dalmadan önce bir duş alıp yatağınıza uzandığınızda, öncelikle gevşemek ve sakinleşmek için derin aldığımız diyafram nefesini, uzun sürede ağızdan vererek, üzerimizdeki gerginliği atmakla başlayabiliriz. Nefes çalışmasının öncelikli olarak yapılması, hem rahat ve dinlendirici bir uyku uyumamızı sağlar hem de rüyalarımızı hatırlamamızı destekler. Mümkün olan zamanı ayırdıktan sonra aşağıdaki metni, kendinize okuyarak yatmanızı tavsiye ederim.

“Sevgili yüksek benliğim, bu gece bu yaşıma kadar gerçekleştirdiğim deneyimlerim sırasında kendime duyduğum farkında olduğum ya da olmadığım, bildiğim ya da bilmediğim bütün zıtlıklarımı, kızgınlıklarımı, kırgınlıklarımı, öfkelerimi bedenimden ve zihnimden arındırmaya niyet ediyorum. Yüksek benliğimin benim için en iyi çözümü, her zaman bana göstereceğini, rehberlik edeceğini biliyorum. Yaşadığım bütün deneyimlerin o an için en uygun deneyim olduğunu, yaşanılan her neyse mutlaka geliştirici bir etkisi olduğunu kabul ediyor ve niyet ediyorum. Kendime olan sevgimin, beni her daim sarıp sarmaladığını ve varlığımı gerçekleştirmek için beni desteklediğini biliyorum. Her ne yaşıyorsam, benimle ilgili olduğunu, başkalarını suçladığım ve yargıladığım hiçbir durumun beni bir yere vardıramayacağını artık daha iyi anlıyorum. Bugüne kadar hayatıma giren bana rehberlik eden herkese teşekkür ediyorum. Her şeyin benim içimde ve benimle ilgili olduğunu biliyor, kendi benliğimi de yargılamadan olanın en iyi seçim olduğunu kabul ederek, şimdi şu andan itibaren çözüme ulaşması gereken, ilerlemem gereken basamakları rüyalarım yoluyla bana iletmeni sevgiyle, kabul ederek onaylıyorum. Yüksek benliğime beni her zaman desteklediği için teşekkür ederim.”

Yüksek benlik çalışmasını bir hafta boyunca yatmadan önce yaptığımızda, rüyalarımızda çözmemiz gereken durumları, belki bu durumlarla ilgili rehberlik eden kişileri, belki de temsil eden sembolleri görebiliriz. Rüyalarını hatırlayamayanlar önceki yazılarımda paylaştığım önerileri gerçekleştirdikten sonra bu çalışmayı yaparlarsa daha etkin olacaktır.

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected]  mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram hesabını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam