Rüyalarınızı daha kolay hatırlamanıza yardımcı olacak birkaç öneri

Rüyalarımızı hatırlamak kadar onları kayıt altına almak da çok önemlidir. Onları not alırsak ve rüyayı gördükten sonra takip eden günlerde neler olduğunu izlersek, sembollerimizin bize ne anlatmaya çalıştığını daha iyi anlarız. Uyandıktan sonra hissettiğiniz duyguları bile not almalısınız çünkü bunlar aslında semboller konusunda çok önemli bilgiler verir. Uyandığınızda mutlu, mutsuz, gergin, korkmuş, hüzünlü hissediyor olmanız rüyanızın geneli hakkında fikir sağlar.

Kayıt almazsak detayları gün içinde unuttuğumuz gibi birkaç gün içerisinde hiç hatırlamaz, takip eden günlerde yaşadıklarımız da dikkatimizi çekmez. İçimizdeki bilge tarafımızı çalıştırdıkça bize daha çok farkındalık sağlayacaktır. Çalıştırmadığımızda, emek sarf etmediğimizde farkında olmadan yaşıyor olacağız.

Rüyalarınızı hatırlamanıza, rüyalarının rehberliğine izin vermenize destek olacak birkaç öneride bulunmak istiyorum…

  • Uyumadan önce bulunduğunuz odanın ışığını azaltın.
  • Film, telefon gibi uyaranlardan uyumadan önce uzaklaşın.
  • Dua, telkin, ibadet gibi sizi sakinleştirecek, içinize dönmenizi sağlayacak maneviyatla ilgilenin.
  • Nefes egzersizi yapın.
  • Sakinleştirici müzik dinleyin.
  • Sakinleştirici aroma yağlarından (gül yağı, lavanta yağı…) yastığa 1-2 damla damlatın.
  • Sabah uyandığınızda yazmak için vaktiniz yoksa ya da üşeniyorsanız, ilk önce sadece ses kaydı alabilir, sonrasında uygun bir vakitte rüya defterinize yazabilirsiniz.
  • Rüya defterinize tamamen yazmak yerine bir tablo hazırlayıp her defasında hazır tabloyu doldurabilirsiniz. Tabloda günün tarihi, varsa niyet, sonrasında rüyada görülen insanları isimleri ile birlikte, renkleri, sayıları, geometrik şekilleri, nesneleri, hayvanları ve sabah uyandığınızda hissettiğiniz duyguyu not almalısınız.

Herkesin sembolü kişiye özeldir. O nedenle de sembollerinizin sizin için ne anlama geldiğini bulursanız, rüyalarınızı çözmek, onların rehberliğinde ilerlemek sizin için çok keyifli olacaktır. Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda eğitim almak isterseniz [email protected] e-mail adresinden detaylı bilgi alabilir, @nefesle.terapi Instagram hesabını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyalardaki semboller: İç dünyanız size ne anlatıyor?

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam