Rüyalarınızdaki ilişkilerle ilgili semboller size ne anlatıyor?

Rüyaların sembolleri her zaman kişiye özeldir diyoruz fakat bazı göstergeler ortak kadim sembollerdir ve herkes için topluma, kolektife mesajları vardır. Önümüzdeki birkaç yazıda bunlardan bahsetmek istiyorum. Yine bu yazı serisinde sık sık hatırlatacağım gibi öncelikle kişisel bir vurgu var mı, sembolün acaba kişiye özel anlamı var mı diye irdelemek gerekir.

Bu yazıda ilişkilerle ilgili sembollerden başlayalım. C.G Jung arketipler üzerine uzun yıllar çalışmış ve onları özelliklerine göre sınıflara ayırmıştır. Bu sınıflarda her göstergenin aydınlık ve karanlık tarafları olduğunu unutmayalım. Hepimizin aydınlık ve karanlık tarafları olduğu gibi…

Liderler, doktorlar, öğretmenler bize babamızla olan ilişkimizin yansımalarını gösterir. Onları nasıl algıladıysak rüyalarımızda da o şekilde görebiliriz. Tanıdığımız ölmüş insanları gördüğümüzde o kişilerle ilişkimizin nasıl olduğunu hatırlayarak, rüyayı gördüğümüz süreçte yaşadığımız ilişkileri değerlendirmemiz gerekir. Rüyada gördüğümüz vefat edenler, atalarımız ise onlarla olan bağımızı anlatır.

  • Rüyada erkek çocuğu görmek, yeni deneyimlerimiz için potansiyellerimizi gerçekleştirme olasılığımızı anlatır.
  • Kız çocuğu ise hassas, duyarlı taraflarımızla iletişime geçmemiz gerektiğini anlatır.
  • Düğün gibi organizasyonlar kişinin birleştirmesi gereken taraflarını vurgular. Örneğin, mantığı ile duygularını birleştirmesi gereken kişiler rüyalarında düğün, evlilik teması görebilirler.
  • Gelinlik teması ise, rüyayı gören kişinin dişil tarafı ile tamamlanma isteği, başkasının gelinlik giydiğini görmesi ise kendinde yetersiz bulduğu dişilik konularına dikkat çeker.
  • Damatlık giymek ise almak istediğimiz sorumlulukları özellikle de başkaları ile ilgili almaya talip olduğumuz sorumluluklarımızı anlatır.
  • Boşanma gibi çiftlerin ayrılma teması üzerine görülen rüyalar, sorumluluğumuzda olan kişilerden uzaklaşma ya da bu sorumluluktan kaçınma, kendi iç dünyamızda almak istemediğimiz kendi sorumluklarımız olabilir.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere .

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, @nefesle.terapi Instagram hesabını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyalardaki semboller kişiseldir: Kendi sembollerinizi keşfedin

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam