Rüyalarınızda gölge taraflarınızı keşfedebilirsiniz

Benliğimizin farklı yönleri, rüyalarımızda kendini farklı maskelerle gösterebilir. Uyanık hayatımızda bir duygu ya da davranışla bağdaştırdığımız canlıları, mitolojik kahramanları uykunun REM döneminde görebiliriz. Örneğin, yakın bir kız arkadaşımızın hayatında maddi kayıpları olduysa, para ile ilgili sıkıntılar çekiyorsa, onu rüyamızda gördüğümüzde maddiyatla ilgili sıkıntılı bir sürece girebileceğimizin işaretini alarak daha temkinli davranabiliriz.

Bu durum rüyamızda gördüğümüz tüm canlılar için geçerli aslında. Rüyamızda gördüğümüz tüm canlıları, bizim için ne ifade ettiklerine bakarak değerlendirebiliriz.

Bir de kabul etmekte zorlandığımız gölge taraflarımız vardır. Bu gölge yanlar genellikle başkalarında çok çabuk yargıladığımız şeylerdir. Benliğimizin içinde birçok kimlik var. O kimlikleri yaşatırken bazılarının farkında olmayabilir ya da birbirine karıştırabiliriz. İşte bu taraflarımızla rüyalar aracılığıyla iletişim kurabiliriz.

Gölge taraflarımızla barışmaya hazır olduğunuzda, rüyada gördüğünüz kişiler ve onların temsil ettiği semboller gerçek kimliğiniz hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar. Onları anladığınızda ve farklı yüzlerinizi kabul etmeye başladığınızda çelişen yanlarınızı ve kendinizi aşırı yorduğunuz taraflarınızı da anlamış olacaksınız. Siz anladıkça o durumu temsil eden sembolün rüyanızdaki görünüşü, ortamı, hissettirdiği de değişecek.

Rüyaların bu değerli bilgeliğinin farkında olmak ve onlara bir dedektif gibi yaklaşmak biraz çaba ve istek gerektiriyor. Kendi içimizde sakladığımız hazinenin buna değdiğini kabul ederek, başkaları yerine kendimizi geliştirmeye odaklanırsak çok daha keyifli ve sağlıklı bir yaşam süreriz.

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda eğitim almak isterseniz @nefesle.terapi Instagram hesabını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyaların rehberliğinde yaşama sanatı

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam