Rüyaların rehberliğine izin vermek: “Rüya Çemberi”

Rüyaların sadece bilinçaltı kaynaklı olduğunu söylersek, rüyalarımızı hatırlamaya ve yorumlamaya engel oluruz. Çok yorgun halde yatağa uzandıysak ya da hatırlamak için yeterince istekli ve kararlı değilsek rüyalarımızın rehberliğinden faydalanamayız. Rüyalarımızın rehberliğine izin vermenin yollarından biri de “Rüya Çemberi” çalışmasıdır.

Bunun için öncelikle düzenli ve geniş bir odada bulunuyor olmalısınız. Bu odanın tam ortasında rahatça durun. Gözlerinizi kapatarak büyük, geniş ve istediğiniz renkte bir çember hayal edin. Çemberin içine doğru küçük bir adım atın. Çemberin içinde bedenen, zihnen ve ruhen rahatlayana kadar dolaşın. Bedeninizi ve zihninizi dinleyin.  Kendi benliğinizle iletişime geçmeye istekli olun. Aklınıza gelip, takılan duygular ve düşünceler varsa onlara müdahale etmeyin, sadece izleyici olarak kalın ve acele etmeden gitmelerine izin verin.

Şimdi zihninizden bir rüyada olduğunuzu düşünün. Hatta özellikle düşündüğünüz, niyet ettiğiniz bir durumun sonucunu merak ederek, rüyalarınızın rehberliğine ihtiyacınız var ise o duruma niyet edin ve uyandığınızda tüm detayları hatırlayacağınızı hayal edin.

Çemberin içinde kalmaya devam ederken, burnunuzdan derin diyafram nefesi alın ve verirken ağzınızı büzerek uzun sürede nefesinizi verin. On tane nefes egzersizinden sonra, sağ elinizi yumruk yaparak sıkı bir şekilde sıkın.

Rüyalarımı ve (varsa niyet ettiğiniz cümleyi söyleyin) detaylarını kolaylıkla ve sağlıkla hatırlamayı seçiyorum. Hayatımın sorumluluğunu alıyor ve rüyalarımın bana rehberliğine izin veriyorum” dedikten sonra yumruğunuzu serbest bırakarak, çemberin dışına çıkabilirsiniz.

Çalışmayı haftada 3-4 defa yapmak rüyalarınıza ve niyet ettiğiniz durumlara sizi yaklaştıracaktır. Çalışma öncesinde duş almak ve barok müzik dinlemek çok daha verimli geçmesine destek olacaktır.

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] e-mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir: Saf tanıklık: Uyanıklık anında hissettiklerinizden arının

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam