Rüyaların gerçek olduğu ülke: Bangladeş’in seyahatseverleri etkileyecek güzellikteki fotoğrafları

Güney Asya’nın masalsı rotasyonu Bangladeş, rüyaların gerçek olduğu, etkileyici ve her seyahatseverin görmesi gereken rotalardan biri. 

Söylenildiği üzere Bangladeş’te mutlu olmak için bir nedene ihtiyacınız yok, var olan enerjisiyle ve benzersiz atmosferiyle huzuru ve mutluluğu iliklerinize kadar hissedebildiğiniz bir yer. Doğal ve çevresel güzelliklerinin yanı sıra bir de sımsıcak, güler yüzlü insanları var. Güzel değerlere, mücadelelere ve iç huzura sahip, misafir canlısı sıcak insanları. 

Bangladeş’te ilk görülmesi gereken yerlerden bazıları ise birbirinden güzel Potenga, Chittagong ve Kuakata sahilleri, doğal güzelliğiyle büyüleyici Chittagong, Bandarban, Rangamati, Khagrachari ve daima yemyeşil olan Sreemangal ve Sylhet. 

Ayrıca ülkenin kıyı şeridinde dünyanın en büyük mangrov ormanı olan Sundarban bulunuyor ki burası görülmeden geçilmemesi gereken bir yer.

Eğer güler yüzlü yerliler, birbirinden lezzetli yemekler, büyüleyici bir mimari ve masallardan fırlamış doğal güzellikler görmek ve unutamayacağınız şeyler deneyimlemek istediğiniz bir seyahat planı yapmak istiyorsanız Bangladeş’in kapıları gezginlere ve keşfetmek isteyenlere her zaman açık!

Kaynaklar:
Boredpanda.com
Srune.com