Rüyalarımızda hissettiğimiz duyguları nasıl yorumlayabiliriz?

Rüyalarımızdaki duygular gördüğümüz mekana bağlı olarak günlük hayatımızdakilere göre epey farklı olabilir. Uyurken ego, korku, kaygı olmadığı için daha aşırı olabilirler. Sanki kendimizi rahatça ifade etmek için izin vermiş gibi oluruz. Bazen rüyayı analiz etmekte zorlandığımızda semboller yeterince anlam ifade etmiyorsa, duygularımızı hatırlayarak yorumlayabiliriz. Uyumadan önce düşündükleriniz ya da içinizde ne olup bittiğini anlamak için size yardımcı olacaktır. Duygusal olarak neye ihtiyaç duyduğumuz, neyden beslendiğimiz, nasıl başa çıkmaya çalıştığımızı rüyalarımızdaki duygularımızdan çözebiliriz. Bu duygu rüyanın içindeyken olabildiği gibi rüyadan uyandığımızda da hissettiğimiz olabilir.

Hissettiklerimiz, öfke ile ilgili ise bizi üzen durumlara karşı hakkımız için mücadele ediyoruz. Yalnızlık hissediyorsanız bağımsız olma ihtiyacı, tam olma ihtiyacı gibi nedenleri anlatabilir. Boşluk hissindeysek, hayatımızdaki keyifli alanların azlığına bakmamız, kendimize özel alanlar açmamız gerektiğinin farkına varmalıyız.

Özlem hissediyorsak, alışkanlıklarımızı gözden geçirmeli ve eskiden var olan ve bizi mutlu eden neyi çıkardığımızı bulmalıyız. Takıntılarla uykudan uyandıysak baş edemeyip bıraktığımız bir durumla ilgili kaygımıza işaret eder. Sorumlulukla uykumuzdan uyandıysak, bilinçdışımızda ertelediğimiz görevlerimizi bazen de kendi sorumluluklarımızın başkalarını zorlayıp zorlamadığını değerlendirmeliyiz.

Farkındalık dolu rüyalar diliyorum.

Rüyalarla ilgili destek almak için [email protected] mail adresine yazabilir, @nefesle.terapi Instagram sayfamı takip edebilir ve iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyalarınızdaki ilişkilerle ilgili semboller size ne anlatıyor?

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam