Rüyalardan ilham alınarak oluşturulan sanat projesi: The Wardrobe

Rüyalar, ilham için güçlü bir kaynaktır. Rüyalarımız; fikirlerimizin, korkularımızın ve tutkularımızın blender’dan geçirilmiş halidir. Dinlediğimiz bir şarkı, gördüğümüz bir resim ya da bizde etkisi olan yaşadığımız bir deneyim, hepsi bir araya gelerek bizi tanımlar.

Felix Hernandez Rodriguez adlı sanatçı, ‘The Wardrobe’ adlı eserini de rüyalarından yola çıkarak tasarlıyor. Sürekli olarak gördüğü bir rüyadan ilham alan sanatçı, dolaptan içeri bakmak ve rüyasını canlandırmak istiyor. Projesini yaratırken natürel olmaya gayret gösteren Rodriguez, görüntüyü yaratmak için yeni yollar bulmaya ve post- production sürecine çok bağlı kalmamaya çalışmış. Elbette Photoshop gibi post-production ürünlerinden yardım aldığını da dile getiren sanatçı, bu noktada söylemek istediği şeyin farklı teknikler kullanmak olduğunu dile getiriyor. Rodriguez, eserini ortaya çıkarırken kendini tanımlayacak bir şey yaratmaya özen gösterdiğini söylüyor.

The-Wardrobe-5

Aslında ‘The Wardrope’ sadece tek bir gardıroptan oluşmuyor. Birçok görüntü bir araya gelerek eseri oluşturuyor. Gardırobun gizemini içerisinde barındırıyor ve sizler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

The-Wardrobe-B-side-576066a4a4835__880

Peki Hernandez’in ellerinde yaratılan ve şekillenen The Wardrobe’un nasıl ortaya çıktığına bir göz atmaya ne dersiniz?

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!