Rüyada yurt dışında olduğumuzu görmek bize ne anlatır?

Rüyalarında sık sık kendini yurtdışında görenlerin çok arttığı bu dönemde, bir ülke, özel bir mekan görüyorsak, genellikle bizim manevi olarak dış dünyaya bakış açımızı, değerlerimizi, inançlarımızı gözden geçirmemiz gerektiğini anlayabiliriz. O mekan ya da ülkenin özelliklerini, varsa bizim için özel anlamını, orada yaşayan insanların özelliklerini, dünyaya karşı olan bilinen tavırlarını, inceleyerek değerlendirebiliriz. Örneğin, bize göre çok yanlış inanışları, politikaları varsa ya da duruşlarını eleştirdiğimiz noktalar çoksa aklımızı, ideallerimizi ve vicdanımızı sorgulamalıyız.

Gördüğümüz yönü olan bir mekansa, önden görmek kabul gören, arkadan görmek ise kabul görmeyen bir tarafı olduğunu, sağ tarafımızda görmek gelecekle ve babamızla ilgili duygularımızı, sol taraf ise geçmişle ve annemizle ilgili duygularımızı sembolize eder.

Sağ ve sol tarafın birlikte olduğu taraflarda her iki yönde gördüğümüz sembolleri irdelemeliyiz, (belki farklı yönlerde farklı insanların duruyor olması gibi). Bu rüyalar o yönlerle ilgili o sembollerin bize yol göstereceğini anlatır.

Örneğin sağ tarafta inatçı ve huysuz karakterde birini görüyorsam, gelecekle ilgili bir durumda sezgilerimle (sağ taraf sezgi, yaratıcılık sembolüdür) seçimlerim arasında inat ettiğimi anlayabilir; sol tarafımda kaygıları fazla, takıntıları olan bir birey görüyorsam, geçmiş deneyimlerime fazlaca takılmamın mantıksız (sol mantık tarafımızdır aynı zamanda) seçimler yaptırdığını anlayabilirim. Bütün bu bilgilerimi rüyayı görmeden önceki yakın günlerde gün içerisinde yoğun olarak düşündüğüm detaylar ya da yatmadan önce tekrar ettiğim niyet, merak içeren dualarımla karşılaştırır ve değerlendirirsem rüyaların yol göstermemesi mümkün değil.

Gördüğümüz ülkeler ya da mekanları değerlendirirken, o ülkenin dünyanın batısında, doğusunda gibi bir yönde olması ilk aklımıza gelenler arasında ise, o zaman dünya üzerindeki ülkelerin bulunduğu konumların anlamlarını irdelemeli ve kendimin dış dünyayla ilişkisini kurmalıyım.

Sembollere bakış açımızı nasıl değerlendirmemiz gerektiğini her yazıda incelemeye çalışıyorum. Bunun dışında 1 Mayıs günü Uplifers’ta yazacağım yazıda 2 rüyayı analiz edeceğim. Katılmak isteyenler Uplifers ve nefesin_sesi Instagram sayfamı takip edebilirler.

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyalar bize ne anlatır: Rüyaları anlamak için ilk iş duyguları tanımak

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam