Ruh eşi var mıdır, var ise nerededir?

Eminim bu konuyu masaya yatırmaya sadece burada yazacağım birkaç paragraf yetmeyecek, ama ben yine de sizinle paylaşmak istiyorum. Bu yazıyı okuyorsanız sizler de yaşadınız ya da arkadaşlarınızdan duydunuz veya yaşayanların tecrübelerini dinlediniz.

Ruh eşimiz var mıdır?

ruh ikizi bulma
Pek çok yaşam ve gelişim uzmanına göre ruh eşimiz gerçekten var.

Sorunun cevabı birçok yaşam ve kişisel gelişim uzmanına göre ‘’Evet’’. Çünkü dünyaya eş ruhlar halinde geldiğimiz için gelişim sürecimiz dahilinde bir veya birden çok ruh eşi ile karşılaşmamız, kadersel olarak yaşamımızda yer alıyor.

Peki ruh eşleri ile karşılaştığımızda nasıl anlayacağız ve eğer var ise nerededir bu ruh eşi?

ruh eşi
Ruh eşinizi konuşmadan, görmeden, hatta dokunmadan sadece enerjisel olarak hissedebilmeniz gerekiyor.

Öncelikle ruh eşi gerçekten kişinin çok özel bir deneyimi olarak yorumlanıyor, yani konuşmadan veya görmeden, hatta dokunmadan o kişiyi sadece enerjisel olarak hissedebilmeniz gerekiyor. Kendi varlığınız dahilinde bu kişinin ruh eşiniz olduğunu anlayabilecek tek kişi yine sizsiniz, yani bu noktada cevap ne kişisel gelişim uzmanlarında ne de birçok ilişki tecrübe etmiş kişilerde. Ruh eşiniz de sizi aynı şekilde hissedebiliyor olacak.

İlgili yazı: Ruh eşinizi bulamama sebebiniz kişiliğiniz mi?

Peki hayatımızda ruh eşlerinin nasıl bir anlamı var?

Yine genel yorumlar dahilinde ruh eşimiz hayatımıza çok büyük dersler ve gelişimler göstermek üzere giriyor. Hayatımızı birlikte geçirebiliriz veya birlikte olduğumuz dönemde genel olarak çok büyük değişim veya gelişim gerçekleştirebiliriz. Ruh eşleri ile mutlaka hayatımızı farklılaştıracak deneyimler yaşıyoruz.

Ve ruh eşlerimizi bulduk ve ayrıldık diyelim; bu noktada tek yorum, yaşadığımız gelişimi eğer  aynı seviyede karşılayamadıysak, o aşamada farklı bir eş veya ruh eşleri birbirlerine eşlik edemeyecek oldukları için ayrılacakları şeklinde.

Ben itiraf edeyim, hayatımda şu ana kadar bir kez ruh eşimi bulduğumu düşünüyorum, şu an nasıl ne yapıyor bilemiyorum ama her an ne kadar uzak veya nerede olursa olsun, onun bir eşim olduğunu biliyorum, kalpte bir yerde…

Eğer siz de hala o ruh eşine dokunuyorsanız, onunla arkadaş, sevgili veya flört halindeyseniz, bir kez, bir kez daha düşünün; çünkü gerçekten bulunması zor bir andasınız, öncelikle kıymet, sonrasında ise farkındalığınız oldukça önemli.

Umarım hayat çizginiz ruh eşinizi size getirecektir. Şimdiden güzel yolculuklar.

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam