Yeni yıla kendinizi kutlayarak ve arınarak başlamak için iki etkinlik: ‘Rise and Shine’ ve ‘Yoga ve Kristal Çanaklarla Ses Banyosu’

İçsel çalışma yapan, kendi üzerinde çalışan, hep zor yollardan kendini büyüten bizler, bu geçtiğimiz sene hayatın getirdiği zorluklarla karşılaşmış olabilir, kendi içsel çalışmalarında gölgeleriyle, korkularıyla, içsel karanlıklarıyla yüzleşip bunları dönüştürme yoluna girmiş olabiliriz. Bunların sonuçları her ne kadar özgürleştirici ve hafifletici olsa da süreç ağır, yüklü, sancılı ve zorlayıcı olabiliyor. 

Rise and Shine: Kendimizi kutlamak için bir parti

Bu partinin amacı böyle bir senenin arkasından kendimizi, bugün olduğumuz yeri ve bugün olduğumuz insanı kutlamak.Bu partiyle niyetimiz hep beraber olup sadece kendimiz olmak, kendimiz olmaktan keyif almak, dans etmek, eğlenmek, bırakmak, gülmek, dönüştüğümüz yerden akmak, akışta var olmak. Kendimize kendimiz olma izni vermek ve alanı sağlamak. Kendimizi kutlamak.

Bu parti bugün olduğumuz yerden kendimizle buluşup bunun dışa vurumunu ifade etmek için bir olanak. Bunu yapmakta bize yardımcı olabilecek iki şey olacak bu partide. Bunlardan biri sabah yoga pratiği ve bir diğeri de müzik.

Özümüzle bağ kurup oradan var olmamıza yardımcı olması adına partiye sabah saat 8:00’de bir saatlik yoga pratiği ile başlayacağız. Yoga pratiğinin arkasından hep beraber saat 13:00’e kadar dans edip eğleneceğiz. Her ne kadar biz güne yoga ile başlamanın harika olduğunu düşünsek de bu sadece bir opsiyon ve isteyenler bize saat 9:00’da partiyle katılabilirler.

Kendimizi akışa bırakmakta bir diğer yardımcı etken müzik. Ritim vücudumuzun en temel hareketlerinden biridir. Bir kez vücudumuzun ritmi, doğanın ve dünyanın ritmi ile bağlantı kurduğumuzda birliği ve tek vücut olmayı daha kolay deneyimleyebiliyoruz. Bu yüzden, dışımızdaki bir ritme dans etmeye çalışmak yerine, ritmin içimizden akmasına ve bizi içeriden hareket ettirmesine izin verebileceğimiz bir müzik bize bu partide eşlik edecek. Kabile müzikleri/ ilkel müzikler iç ritmimizle daha fazla bağlantı kurmamıza yardımcı oluyor ve böylece hareket o anda, o ritmin içinde kim olduğumuzun ifadesi olarak akıyor. Böylece, hareketlerimizi bir dış ritimle eşleştirmeye çalışmıyoruz, ama kendimizin ritim olup akmasına izin veriyoruz.

29 Aralık Pazar sabahı BÜMED (Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği), İstanbul’da olacak olan bu partide aynı zamanda niyetimiz yeni yıla girmeden artık bize hizmet etmeyen ne varsa dans ederek bırakmak ve yeniye yer açmak. Ve 2020’ye girerken içimizdeki ışığın dışarıya tüm parlaklığıyla çıkmasına izin vermek. Yeni yıla girmeden hep beraber bugün olduğumuz yeri ve insanı birlikte kutlamak dileğiyle.

Bilgi almak ve bilet almak isteyenler tüm detaylara www.riseandshineparty.com ‘dan ulaşabilir ve bilet alabilirler.

Yoga ve alkemi kristal çanaklarla ses banyosu

Alkemi Kristal Çanaklar şifalanma ve iyileşme için yaratılmışlardır ve çalındıkları zaman kişinin zihin, duygu ve fiziksel bedeni ve aurasındaki dengesizliklerde dönüştürücü etkileri olurlar. Bu kristallerle yapılan ses banyosu bedenin ve zihnin kendini iyileştirme becerisini arttırır ve tetikler. Sonucunda kişiye derin bir gevşeme ve sükûnet gelir. Bu çalışmada, katılımcılar  yoga asana pratiğiyle beden farkındalığı kazanır, beden yoluyla kendi zihnini biraz daha şeffaf görebilir, zihin ve beden arasındaki güçlü bağı fark edebilir ve fark ettikleri noktadan şifalanabilirler. 

Seda Erkman İle Yoga & Ses Banyosu

23 Aralık Pazartesi günü Masiva Family’nin organize ettiği Kolektif House‘ta gerçekleşecek olan ”Yoga ve Alkemi Kristal Çanaklar ile Ses Banyosu” etkinliği ile katılımcıların yoga asana pratiği ile beden farkındalığı kazanmasını, beden yoluyla kendimizi biraz daha şeffaf görebilmeyi, zihin ve beden arasındaki güçlü bağı fark etmeyi ve fark ettiğimiz yerden de şifalanmayı diliyorum. Etkinlik kaydınızı buraya tıklayarak yaptırabilirsiniz. 

  • Etkinlikten bir gün öncesinde alkol almamanızı ve etkinlikten hemen önce kahve içmemenizi öneriyoruz. 
  • Kolektif’te yoga matı bulunuyor ama herkese yeterli olmayabilir. Gelirken matınızı yanınızda getirmeyi unutmayın. 
  • Ses banyosunda vücut ısısı düştüğü için üşüyebilirsiniz. Yanınızda kalın bir şeyler getirdiğinize emin olun.
  • Epilepsi hastalığı olan kişilerin ve hamile olanların, sağlık açısından etkinliğe katılımları uygun değildir. 

Yeni yıla arınmış, yenilenmiş ve enerji dolu bir başlangıç için etkinliklerde görüşmek dileğiyle!

 

Seda Erkman
Seda Erkman Amerika’da Brown Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünü bitirdikten sonra, New York Üniversitesi’nde Endüstriyel/Organizasyonel Psikoloji alanında yüksek lisans yaptı. 2011 yılında Vinyasa Öğretmenliği Eğitimi, 2014 yılında ... Devam