Renkli paltolarla sokak şıklığını yakalayın

Dış giyim, kış gardırobumun en önem verdiğim kısmını oluşturuyor. Midi elbiselerimin üstüne bele oturan diz hizasında paltolar, tayt ve skinny jean’lerimin üstüne maskülen oversized paltolar, kalem etek ve elbiselerin üstüne truvakar kol yakasız kabanlar giymeyi severim. Deve tüyü ve siyah paltolar her kış olmazsa olmazımdır.

İlgili yazı: Sonbahar- kış modası: Kış mevsiminin kurtarıcı aksesuarları

Gardırobumun %80’i siyahtır; fakat son yıllarda gözüm hep mağazalarda ve online alışverişte renkli paltoları arar oldu. Kışın soğuğunu, gri gökyüzünü, koyu renk kıyafetlerini renklendirmenin en iyi yolu parlak renklerde bir palto seçimi.

2014 kış sezonunda Maje’nin bir buz mavi paltosu vardı ki, hiç unutamam. Bu sezon H&M şeker pembesi bir palto çıkarmış, hiçbir yerde bulamadım. Zara’ya yeni koyu kırmızı harika bir palto gelmiş, almak için indirimi bekliyorum.

palto önerisi

Siz de kışın kıyafetinize biraz renk ve neşe katmak isterseniz, hemen kendinize renkli bir palto seçin.

Renkli paltolarımızı nasıl giyelim?
  • Siyah bir kazak veya sweatshirt, altına deri bir tayt ve beyaz sneakers giyin. Kıpkırmızı bir palto ve aynı renk bir ruj, size bütün gün ihtiyacınız olan enerjiyi verir.

moda önerileri 7

  • Beyaz basic tshirt, denim pantolon ve converse ayakkabılarınızın üzerine toz pembe bir paltoyla soft bir görüntü elde edin.

palto

  • Risk almayı sevenlerdenseniz, renkli paltonuzu aynı renk çanta ve/veya aynı renk topuklu bir ayakkabıyla giyebilirsiniz.
  • Turuncu ve lacivert kontrast renklerdir. Lacivert kazağınızın üzerine turuncu oversized bir palto giyebilirsiniz.
  • Color blocking için; fuşya bir paltonun içine giyeceğiniz kırmızı bir pantolon ceket takımıyla bütün dikkatleri üstünüze çekebilirsiniz.

moda önerileri palto

  • Parlak mavi tonlarını deve tüyü veya bej tonlarında kıyafetinizin üzerine giyebilirsiniz.
  • Fıstık yeşili paltonuzun içine siyah beyaz çizgili bir triko, boyfriend jeans ve metalik renklerde bir stiletto’yla trendy görünmeniz kaçınılmaz.

Alaz Balıklı
İzmirli. Bornova Anadolu Lisesi, Viyana Teknik Üniversitesi mezunu. Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra Türkiye'ye dönerek 2 yıl boyunca çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2015 yılının sonuna ... Devam