Pübik kıllarınızı kesmeniz gerçekten gerekli mi?

kılları traş etme
Pübik kıllarını traş etmek birçok toplum için çok normal görülse de, durum her zaman öyle değildi.

Pübik kıllarını traş etmek birçok toplum için çok normal görülse de, durum her zaman öyle değildi. Yapılan güvenilir bir araştırmada, erkeklerin ve kadınların çoğunluğu daha önce pübik kıllarını kestiklerini belirtiyorlar. Nedeni sorulduğu zaman ise katılımcılar genellikle kendilerini temiz ve seksi hissettiklerini, partnerleri tarafından daha çekici olmak istediklerini belirtiyorlar. Erkek katılımcılar penislerinin daha büyük görünmesini istedikleri için bunu yaptıklarını dile getiriyorlar.

Aşağıda izleyeceğiniz videoda, ASAP Science ekibi pübik kıllarına bilimsel açıdan yaklaşıyor. Spesifik olarak, pübik kıllarının alınmasının sağlığa olan faydalarının yanı sıra, neden var olduğuyla ilgili genel teorilere de odaklanıyor.

İlgili yazı: Koltuk altı ve genital bölgedeki tüylerin vücudumuzdaki işlevi ve tüylerle ilgili ilginç bilgiler

Ekip, haklı olarak pübik kıllarının kesmenin cinsel yolla bulaşan hastalığa yakalanma riskini artırdığını dile getiyor, özellikle bu kesim işlemi sırasında kesik veya sıyrık oluşuyor ve hemen sonrasında cinsel ilişki yaşanıyorsa. Molluscum contagiosum adlı deri hastalığına yakalanma riski pübik kılları alındığı zaman artıyor. Cinsel enfeksiyon ile pübik kıllarının kesilmesi arasındaki ilişkiyi doğrulayan farklı araştırmalara da ulaşmak mümkün.

Her ne kadar cinsel yolla bulaşan hastalıklarla pübik kıllarının kesimi arasındaki ilişki kesin olarak kanıtlanmamış olsa da, önlem almak kesim sürecindeki yaralanmaların yarattığı riski azaltıyor. Daha detaylı anlatmamız gerekirse; kıllarınızı keserken acele etmeyin, tuvalet kağıdı kullanın ve makas kullanmayın. ( Onun yerine traş makinesi kullanabilirsiniz.)

 

Should You Shave Your Pubes?

Kaynak:

lehmiller.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!