Phuket Adası: Tatilde Phuket’e gitmek için geçerli 9 sebep

Phuket, Tayland’ın en büyük yüz ölçümüne sahip adası. Her yıl binlerce turistin farklı amaçlarla ziyaret ettiği Phuket’te herkesin kendi zevkine ve ilgi alanına uygun bir aktivite bulabilmesi mümkün. İster kilometrelerce uzunluktaki bembeyaz kumlara uzanarak turkuaz suların tadını çıkarın, ister spritüel atmosferin hakim olduğu binlerce yıllık tapınakları ziyaret edin, isterseniz macera dolu deneyimlerle muhteşem doğasını keşfedin. Seçim sizin.

phuket ana sayfa

Bonubon.com’da Phuket Adası’na düzenlenen onlarca tur seçeneğinden en eğlenceli ve keyifli olanları seçebilir, tatillerinizi ve boş zamanlarınızı bu muhteşem atmosferi keşfederek değerlendirebilirsiniz.

  1. Big Buddha Heykeli’nde spritüel atmosferi hissederek Phuket’i kuş bakışı izlemek

big buddha

Phuket şehir merkezine yaklaşık 14 km uzaklıktaki bu görkemli Buda heykeline ulaşmak için uygun bir araçla 6 km’lik bir dağ tırmanışı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Phuket’i kuş bakışı izleyebileceğiniz bu tepe, muhteşem manzarasıyla turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri.

Srilanka’dan getirilen Büyük Buda heykeli tamamen mermerden yapılmış bir yapı. Yüksekliği 45 metre ve Phuket, Paton ve diğer bütün yerleşim birimlerini görebileceğiniz bir tepeye yerleştirilmiş.

Heykelin yapımı yalnızca bağış yapan Budistlerden gelen gelirle tamamlandığı için tamamlanması biraz uzun sürmüş. Heykelin hemen altında yer alan tapınakta Budistleri meditasyon yaparken izleyebilmeniz mümkün. Budistler için büyük bir öneme sahip olan bu tapınağı kültürel amaçlı ziyaret edebilir, muhteşem manzarası eşliğinde ruhani atmosferi hissedebilirsiniz.

2. Jungle Xtrem Adventures Parkı’nda Phuket’in muhteşem doğasını macera dolu bir deneyimle keşfetmek

jungle

75 farklı istasyonla Asya’nın en büyük macera parkı olma özelliğini taşıyan Jungle Xtrem Adventures Parkı, tatil deneyimini macera sporları ile birleştirmek isteyenler için muhteşem bir alternatif. Bir ormanın içinde yer alan parkta size verilen malzemelerle zorlayıcı parkurlarda heyecanınızın sınırlarını zorlayabilir, yüksek ağaçlara tırmanarak Phuket’in muhteşem doğasını keşfedebilirsiniz. Sürprizleri ve tehlikeyi sevenlerin mutlaka ziyaret etmesini öneriyoruz.

3. Asya’nın en ünlü Muay Thai salonu olan Phuket Dragon Muay Thai’de en ünlü eğitmenlerle antrenman yapmak 

muay thai

Tayland’ın geleneksel sporu olan Muay Thai’yi doğduğu topraklarda deneyimlemek için, Asya’nın en ünlü Muay Thai eğitmenleriyle antrenman yapabilme fırsatı bulabileceğiniz Dragon Muay Thai’ye özellikle dövüş sporu tutkunlarının mutlaka uğramalarını ve deneyimli antrenörlerle antrenman yapmalarını tavsiye ediyoruz.

4. Jungceylon XD Theater ile sinemada farklı boyutlara geçmek

xd theatre

Jungceylon, Thai mutfağını ve farklı dünya mutfaklarından restoranları, dünyaca ünlü markaların mağazalarını ve eğlenceli aktiviteleri barındıran büyük bir alışveriş kompleksi. XD Theater da bu komplekste bulunan ve ziyaretçilerine 4 boyutlu film izleme keyfi yaşatan bir sinema. Görsel efektlerin yanı sıra rüzgar üfleyen makinalar, dolby ses sistemi ve 100 farklı hareket ve titreşim sağlayan teknoloji harikası koltuklarıyla her şeyin düşünüldüğü sinemada yapmanız gereken tek şey rahat koltuğunuza yaslanarak bu farklı deneyimin tadını çıkarmak.

5. Wat Chalong Tapınağı’nda meditasyon yapan Budistleri izlemek

wat chalong

Tapınaklarıyla ünlü Tayland’ta mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir başka tapınak da Wat Chalong. Şehir merkezine oldukça yakın bir yerde konumlanmış olan Wat Chalong da tüm Budist tapınaklarında olduğu gibi altın sarısı heykellerle ve ince işçilikle dokunmuş renkli taşlarla kaplı. Tapınak 3 farklı binadan oluşuyor.

Ana kısmın en önemli ayrıntısı, insanların para atarak dua ettikleri, fanus içindeki Buda heykeli ve birbirinden değerli yüzlerce taş.

2. binanın iç dizaynı ahşap oymalardan oluşuyor ve Buda öğretisini yayan ve geliştiren, Budizm’in önemli liderlerinin heykellerini görebilmek mümkün. Son binada ise insanların getirdikleri hediyeleri sundukları 3 önemli Budist liderin heykeli bulunuyor.

Budizm’i merak edenler ve Budist öğretileri yerinde keşfetmek isteyenlerin bu tapınağı ziyaret etmelerini öneriyoruz.

6. The Escape Hunt Experience ile bilgisayar oyunlarını gerçek hayata taşımak

escape

Zihninizi ve fiziksel yeterliliklerinizi sonuna kadar kullanmanız gereken The Escape Hunt Experience, özellikle tatilini arkadaşlarıyla ya da ailesiyle geçirenler için ilginç bir deneyim. Stratejik planlamalar yapmanız gereken ve bizzat oyunun içinde yer aldığınız bu deneyimde, oyuna uygun olarak dekore edilmiş bir odaya kapatılıyorsunuz ve size sunulan ipuçları eşliğinde odadan kaçmaya çalışıyorsunuz. Bilgisayar oyunlarından ilham alınmış ve ilk olarak 2007 yılında Japonya’da ortaya çıkan bu gerçek macera oyunu deneyimini özellikle grup olarak Phuket’e gitmeyi düşünen seyahat severlere tavsiye ediyoruz.

7. Phang Nga Koyu’nda pürüzsüz maviliklere saplanmış dik kayaların büyülü dünyasını keşfetmek

phang nga

Görkemli ve farklı kaya oluşumlarına ev sahipliği yapan bu koy, turistik teknelerin, kanocuların ve deniz tutkunlarının gözdesi haline gelmiş durumda. Öyle ki, Tayland’ı tanıtan afişlerde ve fotoğraf galerilerinde Phang Nga Koyu’nun en az bir fotoğrafını görebilmek mümkün. Bu koyda keşfedilebilecek küçük adalar, mercan resifleri ve tropik kumsallar yer alıyor. Tayland’ın el değmemiş doğasını görmek isteyenlerin mutlaka uğramasını tavsiye ediyoruz.

8. Tarihi Phuket şehrini keşfetmek

phuket

Macerası, sineması size kalsın; ben şehrin atmosferini, Thai yemeklerini merak ediyorum diyorsanız; tarihi Phuket şehrini keşfe çıkabilirsiniz. 19. Yüzyıldan bu yana önce Avrupa’lı tüccarların, sonra da Çin’li göçmenlerin yerleştiği Phuket şehri, otantik ve mistik dokusuyla, farklı mimarisiyle, renkli pazarlarıyla ve Thai mutfağının en lezzetli örneklerini bulabileceğiniz restoranlarıyla keşfedilmeyi bekliyor.

9. Bonubon.com’un sunduğu kaliteli ve eğlenceli Phuket turları

Phuket (1)

Phuket turistik bir merkez olmasına karşın, dil problemi yaşayabileceğiniz ve farklı kültürü nedeniyle tek başınıza gezmekte biraz zorlanabileceğiniz bir lokasyon. Özellikle ulaşım, otel ve yemek gibi konularda zorluk çekmemek için turla gitmenizin daha güvenli olacağını düşünüyoruz. Özellikle son yıllarda Phuket Adası’na yapılan turların sayısında oldukça hızlı bir artış var. Bonubon.com Phuket’e yapacağınız seyahatinizi kaliteli bir şekilde geçirmenizi sağlayan tur fırsatlarını ayağınıza getiriyor.

5 yıldızlı otellerde kalma imkanı sunan ve THY konforu ile güvenli bir uçuş deneyimi sunan Bonubon.com’da en kaliteli ve kapsamlı Phuket turlarına buradan göz atabilirsiniz.

 

Bu yazı, Bonubon.com‘un katkılarıyla hazırlanmıştır. 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!