Paylaşmayı yeniden keşfet: Hayallerinizi gerçekleştirirken başkalarına ilham vermenin yolu

“Gerçek sevinç, başka birine fayda sağlayacak bir yolda, ona ilham ve cesaret verip öncülük ettiğinizde yaşanır.” Zig Ziglar

Hayalleri gerçekleştirmek zorlu bir yolculuk. Ne var ki, bu yolda ulaşılabilir hedefler koymak ve doğru adımları atmak sizi hedeflerinize her an yaklaştırabilir; bir de etrafınızda doğru insanları bulundurmak.

Eminiz hepinizin hayatında sizi etkileyen, yol gösteren, motive eden ve yorulduğunuzda devam edecek gücü veren birileri olmuştur. Rol model olarak adlandırabileceğimiz bu kişiler, her zaman çok ünlü, herkesin takip ettiği birileri olmak zorunda da değil. Kimi zaman anne babamız ya da ailemizden biri, kimi zaman yaptığımız işin kendisi de rol modelimiz olup bize ilham verebilir. 

Hayallerinize ulaştınız diyelim, yapacağınız şey ne olurdu? Kendiniz için yeni bir şeyler yapmaya devam mı edersiniz yoksa artık başkaları için bir şeyler yapmanın mı zamanı gelmiştir? Belki de artık ilham vermesi gereken kişi siz olmuşsunuzdur.

Siz de hayallerinize giden yolda ilerlerken başkalarına ilham vermek, tecrübelerinizle başkalarına da fayda sağlamak istiyorsanız, bunun tek bir yolu var: Paylaşmak. İşte hayallerinizi gerçekleştirirken başkalarına da ilham vermek için paylaşabileceğiniz şeyler:

Deneyim

Hayallerinize giden yolda attığınız adımların size kattığı tecrübeleri, olumlu ve olumsuz deneyimlerinizi ve ortaya çıkan sonuçları, bunlardan fayda sağlayabilecek kişilerle paylaşmak; sizin izinizi takip eden ya da sizden ilham alabilecek kişiler için en büyük motivasyon kaynaklarından biri olacaktır.

Paylaşmayı Yeniden Keşfet | HP SPectre x360

HP Spectre’nin Sure View Tümleşik Gizlilik Ekranı, Parmak İzi Okuyucusu gibi güvenlik için tasarlanan akıllı teknolojileri gizli bilgilerinizi meraklı gözlerden korur; güvenli moduyla paylaşmak istediklerinizi keyifle ve kolayca paylaşmanızı sağlar.

Pozitif bir bakış açısı

Yapmak istediklerinize ulaşmaya çalışırken geçtiğiniz zorlukları düşünün. Sizi daha ileriye gitmek için cesaretlendiren şey, pozitifliği her zaman korumanız değil miydi? Şimdi çevrenizde zorlandığını düşündüğünüz ya da biraz daha itici güce ihtiyaç duyduğunu düşündüğünüz insanlara bir bakın: Gerçekçi, ancak pozitif bir yaklaşımla bu kişilere devam etme gücünü vermeniz mümkün. 

Hayal gücü

Hayal gücü, yalnızca hayallerinize ulaşmak için değil, erişilebilir hedefler üzerinden ulaşılabilir hayaller kurabilmek adına geliştirilmesi gereken bir beceri olarak karşımıza çıkıyor. Hedeflerinize ulaşmak için kurduğunuz hayalleri, bu hayallerin size verdiği gücü ve hayal gücünüzü beslemenin yollarını da başkalarına ilham vermek için paylaşabilirsiniz.

Paylaşmayı Yeniden Keşfet | HP Spectre x360

Dünyanın en güçlü dönüştürülebilir bilgisayarı olan HP Spectre hayal gücünüzü performansın zirvesiyle buluşturuyor. Bir şeyler üretme biçiminizi baştan aşağı değiştiren dört eşsiz modu sayesinde hayal gücü üstün performansla buluşuyor.

Vizyon

Vizyonu “gelecek resmi” olarak tanımlarsak, aslında hayal kurmak vizyon sahibi bir davranış diyebiliriz. Gerçekçi hedeflerle birleşen bir gelecek resmi ise ve bu resme yaklaşarak atacağınız adımlarsa sizi bu hayallere yaklaştırır. Siz de vizyonunuzla çevrenizdekilere ilham verebilir, geleceğe dair net planlar yapmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Motivasyon

Başarılı olmanın yolu, hedeflerinize odaklanmaktan geçer; hedeflerinize giden yolda şaşmadan ilerlemenin yolu ise motivasyonunuzu korumaktan. Hedeflerinize adım adım ulaştıkça artan motivasyonunuzu henüz bu yolun başında olanlarla paylaşabilir, birlikte daha güçlü adımlar atabilirsiniz.

Paylaşmayı Yeniden Keşfet | HP Spectre x360

Çok yönlü HP Spectre ile aklınıza gelen her şeyi, kalıcı hale getirmeniz mümkün. Windows Ink ile düşüncelerinizi hızla gerçeğe dönüştürebilir, listeler ve yapışkanlı notlar oluşturabilir, tüm duygularınızı çizgiye dökebilirsiniz.

Cesaret

Belki kendi hedeflerinize ulaşmak için çabalarken yalnız kaldığınız, güç bulamadığınız olmuş olabilir. Ancak şu an bulunduğunuz noktada bir şeyleri başarmış ve ilham veren biri olarak, henüz bu yolculuktaki zorluklarla karşılaşmamış kişiler için cesaret kaynağı olabilirsiniz. Böylelikle deneyimlerinizi paylaştığınız kişilerin hayallerine ulaşmak için daha kararlı ve net adımlarla ilerlemeleri ve daha iyisini yapmak için çalışmaları için de yol göstermiş olursunuz. 

Güç

Hedeflerinize ulaşmanın, hayal ettiklerinizi gerçekleştirmenin verdiği mutluluk, rahatlama ve huzur hissi sizi bir anda dünyanın en güçlü insanlarından birine dönüştürür. Çünkü bir hayal kurmuşsunuz ve sonrada emin adımlarla bunu hayata geçirebilmişsiniz… Bir de bu hisleri paylaşıp aktararak başkalarına ilham vermenin yaşatacağı güzel hisleri düşünün. 

Paylaşmayı Yeniden Keşfet | HP Spectre x360

HP Spectre, 16 saate varan pil ömrü, HP Hızlı Şarj özelliği ve ışık hızındaki Intel Core işlemciyle en zorlu günlerinizi zorlanmadan tamamlamanız için size eşlik edecek.

Paylaşmak için tasarlandı: HP Spectre

Çığır açan gücü, olağanüstü inceliği ve duyularınızı harekete geçirecek görüntü özellikleri ile HP Spectre; hayal gücünüzü performansın zirvesiyle buluşturuyor.

8 milyon piksel, güçlü ayrık grafik kartı ile neredeyse kenarlıksız, 4K mikro kenarlı ekranı, resim kalitesinin sınırlarını zorluyor. 8. nesil dört çekirdekli INTEL® işlemci ve RADEON™ RX VEGA M grafik kartı ile en zorlu video ve fotoğraf düzenleme yazılımları arasında çoklu görevlerden günlük görevlere, her şeyi yapabilecek bir işlemci ve grafik kartı deneyimi sunuyor. 2 TB’a kadar kapasitelerle sunulan HP Spectre, PCIe® temelli flaş depolama teknolojisi ile geleneksel dizüstü sabit sürücülerinden 17 kata kadar daha hızlıdır.

 

Bu içerik HP katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement