Partnerinizle mutlak mutluluğu yakalama fırsatı: Çift meditasyonu

Çift meditasyonu, birlikte rahatlamak, daha güvenli bir bağ oluşturmak ve eşinizle tartışmaktan vazgeçmeniz için basit ve güçlü bir yöntemdir. Birçok çift tartışmayı durdurmanın yollarını bulmak için bu yönteme baş vuruyor. Çift meditasyonu, çatışma halinde olan çiftlerin sakinleşmelerine yardımcı olan en etkili araçlardan biridir. Birçok kişi, meditasyonun yalnızca kendi başına yapıldığını düşünüyor. Meditasyonun son derece kişisel bir deneyim olduğu doğrudur. Meditasyon ruhunuza ve bedeninize aldığınız ipuçlarının farkına varmanın harika bir yoludur. Öte yandan çift meditasyonu, solunumunuzu eşinizinle aynı hizaya getirmekte ve eşinizden aldığınız ince ipuçlarına duyarlı olmanıza izin vermektedir. Temel olarak, eşinize ve ihtiyaçlarına göre ayarlamanıza yardımcı olur. Ayrıca eşinizin sizinle birlikte çalışmasına da yardım eder.

cift meditasyon

Çift meditasyonu, meditasyon uygulamasını geliştirmeyi öğrenmek isteyen insanlar için de harika bir yoldur. Çift meditasyonunda, hem kişisel ve hem de çift olarak meditasyon uygulamalarınızda birbirinizi destekleyebilirsiniz. Meditasyon uygulamalarında birbirlerini destekleyen çiftlerin, meditasyon uygulamasını sürdürmede daha başarılı olduğu rahatlıkla görülür.

Çift meditasyonu nasıl uygulanır?

cift meditasyonu

Çift meditasyon uygulamayı öğrenmenize yardımcı olacak basit bir alıştırma:

Dizleriniz dokunacak şekilde eşinize bakarak bağdaş kurarak oturun. Bu meditasyon sırasında sırtınızı düz tutmaya çalışın. Bu, rahatça nefes almanızı sağlar ve sizi vücudunuzdaki enerji akışına daha fazla duyarlı hale getirir. Daha sonra ellerinizi dizlerinizin üstüne koyun. Avuçlarınızdan her ikisi, biri yukarıda biri aşağıda olarak eşinizin avuç içine bakmalıdır. Pozisyonda rahat olduktan sonra nefes almaya başlayın. Nefes almanın doğal olmasına izin verin. Birkaç dakika sonra nefes alışınızın bir uyum içinde olduğunu fark edeceksiniz. Bu, sizi birbirinizi kabul ettiğiniz bir yere getirecektir.

Çift meditasyonun önemli bir parçası da sadece birlikte olmaktır. Hiçbir şeyi zorlamaya çalışmayın, yalnızca olun. İkiniz bu sessiz dakikalarına izin verdiğiniz için, merhametinizde bir artış ve ilişkinizde varlığın arttığını fark edeceksiniz.

Çift meditasyonunu hemen eşinizle birlikte deneyin. Sabırlı olun. Beş ya da on dakika deneyin ve sizi nereye götürdüğüne bakın. Çift meditasyonlarında daha uzman hale geldikçe, farkındalığınızı deneyimlerinizin farklı bölümlerine getirebilirsiniz.

Kaynaklar:

mindfulcouples.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!