Özgürleşmek isteyen cesur ruhlara: Çocuğun sana seni anlatıyor, duyuyor musun?

Çocuğun sana seni anlatıyor!
Duyuyor musun?
Duymanın ötesinde dinliyor musun?

Çocuğunun anlattıkları, yaşadıkları sana ait aslında…
O nerede bir şeylere tepki veriyorsa, o arkadaşlarıyla ne yaşıyorsa, o hangi korkuları hissediyorsa; o hangi duyguların içinde hapsolduysa; bunlar sana ait… Ona değil!

Çocuk ebeveynine ait olma ihtiyacından dolayı; annesinin babasının duygusal yüklerini alır, bu yükleri farkında olmadan taşır. Çünkü yaşamını anne babasına borçludur. Bu borcu ödeyebilmek için onların duygusal yükleriyle yaşar. Ebeveyninin istediği evlat olmak, sanki sözsüz deklare edilmiş görevdir.

Bu görev ağır gelir, taşıması zor gelir. Kendi yoluna gitmek için kişiye engel olur. Ailesinin sevmeme ihtimali üzerine kişi kendini, hayallerini feda eder.

Anne babayı mutlu etmek, yüzlerini güler görmek için çabalar. Çabaladıkça kendi yaşam enerjisini kaybeder. Özünden uzaklaşır. Çabaladıkça onların istediği gibi bir evlat oldukça anne babanın yüzü gülüyordur belki ama kendisi gülen yüz maskesini takıyordur. Bu maskenin ardında; ailesini kurtarmaya, iyileştirmeye çalışan, ağlayan bir küçük çocuk vardır.

Peki tüm bu durumlardan çıkabilmek için değişim nasıl başlar?

Öncelikle niyetle; değişimin asıl gelişim, büyüme, derinden bir keşif olduğunu fark ederek… Gönülden isteyerek…

İçimizdeki küçük çocuğun ihtiyacı olan sevgi ve güveni özümüzden kendimize vererek…
Onun elinden tuttuğumuzda, onu şefkatle sarıp sarmaladığımızda yolumuz açılır. Öz güvenimiz geri gelir. Ve cesaret kendine doğru sadece bir adım atmaktır. İlk adımı attıktan sonra zaten gerisi gelir.

Hipnozlardan uyanan bireyler yeni nesilleri bağımsız ve sağlıklı yetiştirir. Yaşamda hayallerini gerçekleştirerek büyüyenler, gerçekten büyürler aşkla…

Kalbinizin bilgeliğinde yaşamak sizi tutan tüm hipnozlardan özgürleşip ilham olmak için kişisel dönüşüm programı 24 Şubat Pazar 17.00-19.00 ‘’Ben zamanı’’ yaratmak isteyenlere duyurulur.

Katılım için [email protected] adresine mail atmanız yeterli…

Sevgilerimle…

Hande Akın
5 Şubat 1977 İstanbul doğumluyum. Şişli Terakki Lisesi’nde okudum. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV Sinema Bölümü’nden mezun oldum. 15 yıl reklam sektöründe prodüksiyon ve ... Devam