Oyuncu Bryan Cranston’dan gençlere seyahatin büyülü dünyası ile ilgili tavsiyeler

Seyahat etmek, bir insanın kendisi için yapabileceği en büyük iyiliklerden olsa gerek. Yeni yerler görmenin, yeni insanlarla tanışmanın ve pek çok yeniliği keşfediyor olmanın kişiye kattığı öz güven, genel kültür, iletişim becerileri ve bunlar gibi daha birçok şey, paha biçilemez değerler arasında.

Breaking Bad dizisindeki Walter White karakteriyle tanınan efsanevi aktör Bryan Cranston da bizim gibi düşünenlerden. Özellikle gençlerin seyahat etmesi gerektiğini belirten Cranston, seyahat etmenin, bilmedikleri yerlerde kaybolmanın gençlere kendilerini bulmalarını sağlayacağını söylüyor.

İlginizi çekebilir: Seyahat etme algınızı değiştirecek 4 strateji

Oyuncu Bryan Cranston’dan gençlere seyahatin büyülü dünyası ile ilgili tavsiyeler

Gençlerin her fırsatta yeni yerler keşfetmesi gerektiğini söyleyen ünlü aktör, bunun onlara geniş bir vizyon katacağını sözlerine ekliyor:

“Gezmek sizi sosyal olmaya ve iletişim kurmaya zorlar. Bilmediğiniz yerlerde dolaşırken çevrenizdeki şeyleri, nerede yemek yiyip nerede eğlenebileceğinizi öğrenmek için sürekli iletişim kurmanız gerekir. Bir yere gitmek istediğinizde yön sormanız gerekir. Bu da seyahati benzersiz bir deneyim kılan şeylerin başında geliyor. Farklı yerler görmekten ve oralarda kaybolmaktan korkmayın. Çünkü kaybolduğunuz yerlerde kendinizi bulabilirsiniz.”

24 yaşındaki kızına da sürekli seyahat etmesini öğütlediğini belirten Cranston, gençlere bunun için gönüllü faaliyetler başta olmak üzere farklı imkanları değerlendirme şansları olduğunu hatırlatıyor. Kendisi de henüz 20 yaşında bir üniversite öğrencisiyken okulu bırakıp arkadaşlarıyla neredeyse parasız bir şekilde uzun bir yolculuğa çıkan aktör, bu yolculuğun hayatının yönünü tamamen değiştirdiğini ifade ediyor. ABD’de mezunlarının polis olduğu bir okulda ikinci sınıf öğrencisiyken çıktığı bu seyahatte, oyuncu olmaya karar veren Cranston, o geziye çıkmasaydı muhtemelen bu kadar sevdiği ve başarıyla yaptığı bir işi de yapmıyor olacaktı. 

Bryan Cranston’ın gençlere verdiği öğütleri ve kendi ilginç seyahat hikayesini dinlemek için aşağıdaki videoya tıklayabilirsiniz: 

Big Think 2017 Top Ten: #1. Bryan Cranston on Why All Young People Should Travel While They Can

İlginizi çekebilir: El değmemiş, izole ve az bilinen 22 görkemli seyahat rotası

Kaynak

bigthink

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!