Onun sizin için doğru erkek olduğunu nasıl anlayabilirsiniz?

Söz konusu duygusal ilişkiler olunca, birçok insan karşısındakinden umduğunu bulamasa bile ilişkiye devam ediyor. Bazıları ise karşısındaki kişinin onun için yaptıklarını yeterince takdir etmiyor. Bunun nedeni, insanların sağlıklı ilişkinin ne demek olduğunu, karşısındakinin onun için gerçekten “doğru kişi” olup olmadığını tam olarak ayırt edememesi.

Konuşmacı ve yazar James Michael Sama da kadınlar için bir başucu rehberi niteliğinde “Doğru erkek ilişkide nasıl davranır” listesi hazırladı. Uplifers olarak Sama’nın listesini sizler için derledik:

1. Doğru erkek, sizi ne kadar sevdiğini unutmanıza asla izin vermez

Birçok kadın, hayatındaki erkeğin onu sevdiğini, arzuladığını veya takdir ettiğiniz hissetmediğini söyler. Oysa birisi sizi gerçekten seviyorsa, bunu bilir ve hissedersiniz. Aksi durumda ise her zaman aklınızda “Acaba beni seviyor mu” sorusuyla yaşarsınız.

2. Doğru erkek sizi her zaman destekler

Üniversiteden mezun olmanızın üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen siz tekrar sınavlara hazırlanıp başka bir bölüm okumak veya yüksek lisans mı yapmak istiyorsunuz? Doğru erkek, bu tür istekleriniz karşısında sizinle alay etmek veya bunları yapamayacağınızı söylemek yerine sizi her zaman destekler. Her adımda yanınızda durur, başarılarınıza sizinle birlikte sevinir, başarısızlıklarınızın üstesinden gelmeniz için sizi rahatlatır.

doğru erkek 2Onun sizin için doğru erkek olduğu nasıl anlayabilirsiniz?
Doğru erkek, ilişkide kendinizi rahat ve güvende hissetmenizi ister.

3. Doğru erkek size ilham verir

İlham vermek, bir kişiyi desteklemenin ileri aşamasıdır. Doğru erkek kendi tutkularının peşinden giderken, size de ilham verir.

4. Doğru erkek güveninizi kazanmaya çalışır

Doğru erkek, ilişkide kendinizi rahat ve güvende hissetmenizi ister. Güven olmadan sevgi ve saygının olamayacağının farkındadır. Doğru erkek bu güven olgusunun kendiliğinden gerçekleşmeyeceğini, güveni kazanması ve daha sonra koruması gerektiğini bilir.

5. Doğru erkek size kendinizi güzel hissetmenizi sağlar

O, size kendinizi güzel hissettirmenin sadece güzel sözcükler söylemekten ibaret olmadığını, içten gelen bir güzellik hali olduğunu bilir, bunu da size bakışıyla, dokunuşuyla ve yaklaşımıyla hissettirir. Görünüşünüzde yaptığınız değişiklikleri fark eder ve sizi ne kadar çekici bulduğunu hatırlamanızı sağlar.

6. Doğru erkek sizi korur

Bir kadının hayatındaki erkeğe söyleyebileceği en güzel iltifatlardan biriKendimi senin yanında güvende hissediyorum” cümlesi. Bir kadın, bir erkeğin yanında mışıl mışıl uyuyabilmesi, kendisini güvende hissettiğinin bir göstergesidir.

7. Doğru erkek ufak tefek işleri halleder

İşten geç çıkıyorsunuz ama yapmanız gereken bir ödeme varsa veya halledilmesi gereken başka bir ufak işiniz varsa, doğru erkek bu küçük şeylerin aslında birikip ciddi zaman gerektiren işler olduğunu anlar ve size yardımcı olmakta tereddüt etmez.

Onun sizin için doğru erkek olduğu nasıl anlayabilirsiniz?
Doğru erkek size karşı hiçbir kötü niyet taşımaz, sizi incitmek aklından bile geçmez.

8. Doğru erkek asla sınırını aşmaz

Bir ilişkide zaman zaman tartışmalar ve fikir ayrılıkları yaşamanız normal. Önemli olan bu tartışmaları kişiselleştirmemek ve asla hakarete varacak sözler etmemek. Doğru erkek sakin kalmayı ve tartışmayı tüm yönleriyle ele almayı bilir.

9. Doğru erkek her zaman kendini geliştirmeye çalışır

Yeni şeyler öğrenmek, yeteneğini iletletmek, yeni bir kitap okumak… Doğru erkek kendini geliştirerek her zaman sizi entelektüel açıdan zorlar ve dikkatinizi çekmeyi başarır.

10. Doğru erkek, yapılan eylemlerin söylenen sözlerden daha etkili olduğunu bilir

Hayatınızdaki erkek sizin için doğru kişiyse, boş sözler verip saygınızı hak etmeyen insanların kim olduğunu anlamanız daha kolay oldu.

11. Doğru erkek kendini size açar

Bazı insanlar için duygularını, korkularını, isteklerini söylemek zor olabilir ama doğru insanı bulan şanslı kişiler, bu zorluğu aşar. Doğru erkek, bazı şeylerin kişiye özel kalması gerektiğini anladığı gibi, duygularını sizden saklamamayı da bilir.

12. Doğru erkek asla size asla kötü niyetli olmaz

Zihinsel, duygusal veya fiziksel olması fark etmez, doğru erkek size karşı hiçbir kötü niyet taşımaz, sizi incitmek aklından bile geçmez.

Kaynak:

Huffington Post

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!