Ofis Modasının Etkili Rüzgarı

Ofis Modasının Etkili Rüzgarı
Ofis Modasının Etkili Rüzgarı

Fotoğraf: VOGUE

2014 kışının kalbine doğru yolculuğumuzun devam ettiği bugünlerde, hepimiz kışın vazgeçilmezleri olan botlarımızı giydik ve kabanlarımıza sarıldık. Peki ya ofise geldiğimizde neler oluyor? Sıcacık ofislerimizde modayı temsile devam ediyoruz. 2014 kış trendleri biz moda severleri daha önceki yıllara göre koyu renklerden çıkardı ve yazdan kalma diyebileceğimiz canlı renklerin hâkim olduğu bir renk cümbüşüne taşıdı. Diğer yandan kış koşullarının dayattığı pantolon modamızı bir kenara bıraktık belki bir süreliğine çünkü bu kış uzun eteklerimiz ve elbiselerimiz tüm vitrinlerde bizlerle. Bu hafta sizlerle ofiste yüksek bel etek modasını inceliyor olacağız.

Yüksek bel etek dediğimizde, hemen ölçüler aklımıza geliyor; ama konunun uzmanları diyor ki ölçülerimiz ne olursa olsun özellikle diz altı yüksek bel eteklerimiz bizleri hem uzun hem ince göstermekte bir numaralı yöntem. Bunun yanında, yine hatlarımızın dolgun veya ince olmasından bağımsız, enerjik ve canlı da hissetmemizi sağlıyor.

Yüksek bel eteklerimizi özellikle aynı renk gömleklerimiz ile birleştirdiğimizde, mono renk uyumu ile olduğumuzdan daha uzun ve ince de gözükebiliyoruz. Bunun yanında farklı renk gömleklerimiz, dar blüzlerimiz ve klasik tişörtlerimiz ile de birleştirebiliriz. Uygun modellerde kemer kullanmamız da şıklığımızı arttırabilecektir. Ayakkabılarımız ise özellikle ince burunlu ve yüksek topuklu modeller olduğunda, inceliğimizi ve zarafetimizi arttıracaktır. Renk konusundaki uyumunuz ise tamamen sizlerin moda zevkine kalmış.

Ayrıca bu sezon özellikle gözümüze çarpan kot modellerdeki yüksek bel etekler, sadece hafta içi değil yarı resmi giyimin mümkün olduğu Cuma günleri de spor-şık kombinler ile kot yüksek bel eteğimizi, kot gömleklerimiz veya tek renk tişörtlerimiz ile birleştirerek botlarımız ile de kullanabiliriz.

Tek renk, ekose, kot, kadife gibi birçok farklı kumaş, renk ve desen seçenekleri ile 2014 kış ofis modasının nabzını tutmak için bu hafta sizleri yüksek bel etek trendini ofiste moda rüzgarlarıyla yaşamaya davet ediyoruz;

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam