Ofiste moda rüzgarları: Sevgililer Günü’ne özel ‘’kırmızı’’ şıklığı

kırmızı
Ofiste moda rüzgarları

14 Şubat…Tüm dünyada ‘’sevgililer günü’’ olarak kutlanan ve aklımıza derhal ‘’kırmızı’’ ile ilgili konseptleri getiren, ofislerimizin hediye gelen kırmızı güller ile dolduğu gün. Bu hafta hep birlikte sevgililer gününe özel bir konsepti inceliyor olacağız, 2014 kış trendinde aslında ‘’yaz’’rengi olarak bildiğimiz kırmızının modaya yansımalarını değerlendireceğiz.

Dünya genelinde tasarımcılarımız bu kış kırmızı rengi yoğunlukla kullanmayı tercih ettiler. Elbise, etek, gömlek, pantolon veya artık neredeyse alıştığımız mavi rengine rastlayamadığımız jeanlere ve hatta takı, şapka, çanta ve ayakkabılar gibi aksesuarlarımıza kadar tüm 2014 kış vitrinlerinde kırmızı rengi gördük.

Sevgililer günü özelinde modayı yakından takip eden bizler de, tabii ki kırmızı trendini ofislerimizde yansıtıyor olacağız. Kırmızı kalem eteğimiz ile tercih edeceğimiz beyaz gömleğimiz ve kırmızı ayakkabılarımız ile şıklığımız göz kamaştıracaktır. Kırmızı bol paça ve yüksek bel pantolonumuz ile kombinleyeceğimiz siyah bluzumuz ve yine siyah yüksek topuklu bot veya ayakkabılarımız modern tarzımızı yansıtacaktır. Kırmızı düz bir elbise tercih edecek olursak, özellikle aynı renk kırmızı ruj tercihimiz ile stilimizi tam anlamıyla makyajımızla da birleştirmiş olabileceğiz.

Kırmızı rengi aksesuar olarak kullanmak istersek, özellikle siyah montumuz ile birlikte kırmızı ayakkabı ve çanta takımı veya çanta ve cüzdan takımı olarak tercih edebiliriz. Bir diğer seçenek ise, kırmızı trendini tercihlerimize hareket katmak için kullanmamız. Örneğin, hepimizin gardrobunun vazgeçilmez, şık parçası siyah elbisemiz ile kullanacağımız kırmızı renk kolyemiz veya kırmızı renk küpelerimiz ile aynı tonda tercih edeceğimiz ayakkabılarımız, sade şıklığımızı perçinleyecektir.

Kabala inancında ‘’kudret’’ in rengi olarak ifade edilen kırmızının, sadece 14 Şubat günü değil, tüm 2014 boyunca gününüzün her anında sevgiyi ve neşeyi sizlerle buluşturmasını dileriz;

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız. 

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam