Ofiste moda rüzgarları: Gösterişli kolyeler ve küpeler

Evet yanlış okumadınız; bu yaz her yerde olduğu gibi ofislerde de aksesuar trendine kapılıp gideceğiz ve tereddüt etmeden en büyük küpelerimizi ve kolyelerimizi kullanacağız. 2014 yaz sezonunda aksesuar tasarımlarına bu denli önem verilmesinin sebebi tasarımcıların sadece özel günlerde kullandığımız büyük kolyeleri veya küpeleri ofislerde de ön plana çıkartmak istemeleri.

ofis modası

Peki ofislerimizde bu trendi nasıl uygulayabiliriz?

Özellikle hareketlendirmek istediğimiz düz siyah elbiselerimizi, zıt tonlarda kırmızı, altın sarısı veya açık mavi gibi büyük taşlarla veya boncuklarla tasarlanmış büyük kolyeler kullarak, veya yine büyük boyda aynı tonlardaki küpelerimiz ile ve hatta aynı tonda kullanacağımız yüksek topuklu ayakkabımız ile oldukça şık görünmemiz mümkün. Yine daha rahat iş kıyafeti seçimlerimizi, özellikle ceket içine kullanabileceğimiz veya gömleklerimizin yakalarına da farklı tasarımlar ile bağlayabileceğimiz büyük kolyeler ile kombinlememiz uygun olacaktır.

Yazarın diğer yazıları içn tıklayınız. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam