Ofiste moda rüzgarları: Çiçek bahçelerinden ilham alan floral esintiler

2014 yazı sıcaklarıyla hepimizi etkilerken, ofiste moda maceralarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

2014 yaz kolleksiyonlarının cıvıl cıvıl, enerji dolu bir başka trendi; yemyeşil bahçelerin, kıpkırmızı çiçeklerin, sarının, mavinin, pembenin ve turuncunun aslında aklımıza gelebilecek tüm renklerin birarada kullanıldığı floral trendi.

ofis modasında flora

Ofis modasında floral desenler

Ofis modasında her kombinin kurtarıcısı olan kalem etekler, floral formlarda da şık alternatiflerle karşımıza çıkıyor. Özellikle aynı floral trendi örnekleri gömlekler veya düz renkteki bluzler ile kombinleyebileceğimiz kalem eteklerimizi; floral desenlerde yüksek topuklu ayakkabılarımız veya neon tonlarda tercih edeceğimiz pembe, sarı veya mavi yüksek topuklu, açık ayakkabılarımız ile kombinleyebiliriz.

Bu yazın diğer bir trendi olan bol paça pantolonları floral desende tercih edebilir, beyaz veya siyah bluzlar ile tamamlayabiliriz.

Floral desende vücudumuzu saran elbiseleri, göz alıcı renklerde veya bu yazın diğer bir trendi olan ten rengi yüksek topuklu ayakkabılar ile kullanabiliriz.

Sadece bu kadarla da bitmiyor; çanta / ayakkabı kombinlerinde floral trendi tercih edebilir, ayrıca ofis dışındaki toplantılarda veya iş yemeklerinde özellikle floral desenler kullanılmış ceket tercihi ile şıklığımızı perçinleyebiliriz. Favorimiz ise özellikle Cuma rahatlığında spor-şık kategorisinde kullanabileceğimiz, floral desenlerle dar veya geniş paçalı eskitilmiş jeanler.

Bu yaz ofiste en son moda trendleri benden sorulur diyorsanız tavsiyem, floral trendini kaçırmamanız;

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız. 

 

 

 

 

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam