Ofiste Moda Rüzgarları: 2014 kış modasının en beğenilen 3 trendi; deri, dantel ve ekose

Fotor0124133444
Ofiste Moda Rüzgarı

Haftanın 5 gününü ofiste geçiriyoruz ve her gün, o gün için planladığımız iş programımıza göre farklı şekillerde giyinmemiz gerekebiliyor. Evet, hepimiz sabah aynanın karşısına geçip eteğimizi hangi gömleğimizle kombinleyebileceğimizi veya seçtiğimiz elbiseye hangi küpenin yada pantolonumuzun altına hangi ayakkabımızın daha uygun olduğu sorularını kendimize soruyoruz.

İşte tam bu noktada, ‘bugün ne giysem?’ sorusu ile kaçınılmaz olarak karşı karşıya kaldığımızda, ofis modası rüzgarları estirebilmek için, bu kış moda çevrelerince en beğenilen 3 moda trendini bu hafta sizlerle birlikte inceliyor olacağız; deri, dantel ve ekose.

Deri

Deri trendi bizleri 80’lerin renkli ve enerji kokan tarzına geri götürüyor. Öyle ki 2014 kış sezonunda deri parçalar sadece alışkın olduğumuz üzere ceket, mont veya botlarda kullanılmıyor; aynı zamanda kısa ve uzun eteklerde, kalem etek modellerinde, gömleklerde, taytlarda ve hatta jeanlerde olmak üzere birçok farklı parçada karşımıza çıkıyor.

Trendimiz sadece bu çeşitlilikte kalmıyor; yine alıştığımız kış tonları siyah ve grinin yanında, özellikle yazdan kalma renklerin; mavilerin, sarıların, kırmızıların, pudra tonların ve beyazların deri parçalarda kullanıldığını görüyoruz. Peki, biz ofiste bu trendi nasıl yakalayacağız diye soracak olursanız, önerimiz kalem deri eteğimizi, deri detaylı bir gömleğimiz ile veya renkli deri elbisemizi deri yüksek topuklu botlarımız ile kombinlemek olabilir.

Alternatif olarak alışılmışın dışında bir tonda giyeceğiniz deri elbiseniz, yüksek topuklu platform ayakkabılarınızla şıklığınıza şıklık katacaktır.

Dantel

Dantel, 2014 kış modasında eteklerden elbiselere, gömleklerden taytlara, pantolonlardan kabanlara kadar neredeyse aklımıza gelebilecek tüm parçalarda trend olmuş durumda. Sadece giysilerimizde değil; özellikle ayakkabı, taç, kolye ve küpe gibi aksesuvar detaylarında da moda rüzgarlarında bu kış bizlere eşlik ediyor.

Ofis modasında kullanımı için, dantel detaylı elbisemiz ile kombinlenecek yüksek topuklu dantel detaylı ayakkabımız veya yüksek bel pantolonumuz ile kullanacağımız dantel detaylı gömleğimiz, aynı zamanda ekleyebileceğimiz dantel detaylı taç veya küpe gibi aksesuvarlarımız ile modern bir tarz yakalamamız mümkün olacaktır.

Ekose

2014 kış modasında müptelası olduğumuz diğer bir trend ise ekose. Öyle ki sadece montlarımızda yer almakla kalmadı; eteklerimiz, ceketlerimiz, pantolonlarımız ve hatta çoraplarımıza kadar tam bir ekose kompozisyonu yaparak tasarımlarını oluşturmuş modacılarımız mevcut. Tabii ki bizler de ofis modasında bu trendi uyguluyor olacağız. Ofis giyimimizde, ekose montumuzu aynı desende ekose elbisemiz ile kombinleyebilir, veya ekose eteğimizi düz beyaz veya siyah tonlarda gömleklerimiz ile rahatlıkla kullanabiliriz.

   

Siz sevgili okurlarımız, 2014 kış modasını takibinizde deri, dantel ve ekose parçaları dolabınızdan eksik etmeyin.

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız.

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam