Ofiste bahar modası şimdi heryer pastel!

Baharın gelişini, parklarda açan lalelerle, sokaklarda satılan mis kokulu sümbüllerle ve tabi ki içimizi ısıtan güzel güneşli günlere hoşgeldin diyerek kutluyoruz. 2016 ilkbahar sezonu moda trendleri vitrinlerde yerlerini aldı bile. İçimizi açan bahar modasında ofis modası için ilk trendimiz özellikle tüm tasarımcılarımızın 2016 bahar tercihi olan ‘’pastel renkler’’.

Peki pastel tonlarda en çok hangi renkler kullanılıyor? Bu sezon pastel tonda (normal renk tonuna göre daha açık, daha hafif, daha yumuşak olarak nitelendirebileceğimiz) pembe, yeşil, mavi ve sarı en ön plana çıkan tercihler arasında gösteriliyor.

Ofis modamızda pastel tonları nasıl kombin edebiliriz? 

moda yamisi
Özellikle bu sezon kombinlerde mavi-pembe birlikteliği en öne çıkan kombinler arasında.

Özellikle bu sezon kombinlerde mavi-pembe birlikteliği de en öne çıkan kombinler arasında. Pastel mavi tonda tercih edeceğiniz etek veya pantolon modellerini, yine pastel tonda pembe bluz veya gömlekleriniz ile kombinleyebilirsiniz. Bu bütünlüğü, pastel tonlarda pembe yüsek topuklu ayakkabılar ve birleştirici çanta modellerinde de kullanmanızı öneririm.

pastel trend ilkbahar
2016 ilkbahar modası

Sarı ve yeşil pastel tonlara geldiğimizde ise, tasarımcılarımızın kombin yerine bu tonları tek başına içeren parçaları tercih ettiklerini görüyoruz. Bu yüzden özellikle pastel sarı tonda oldukça dikkat çekici ve şık tek renk elbise tercihiniz veya yine bu tonda tunikleriniz ile kullanacağınız blazer ceket tercihiniz ve kompozisyonu tamamlayacak olan beyaz veya paztel sarı tonda yüksek topuklu ayakkabınız ile şıklığınız tartışılmaz olacaktır.

Pastel yeşil ton tercihinizde ise, yine tek renk elbise veya beyaz üzerine pastel yeşil işlemeler, süsler veya çiçek desenleri içeren tasarımlar da oldukça göz dolduran sezon trendleri olarak tercih edilebilir.

İlgili yazı: Ofiste bahar modası çiçekler dile geldi

Tüm pastel tonlar için kombinlerinizi pastel tonda ayakkabı ve çanta ile bütünlemeniz şıklığınıza şıklık katacaktır.pastel modası

Spor kullanımınız içinse, özellikle açık renk skinny jean ile birlikte tercih edeceğiniz pastel tonda klasik spor tarz gömlekler ve kombinlerinizi tamamlayabileceğiniz spor tarzda yüksek topuklu ayakkabınız ile hem spor hem şık bir tarz izleyebilirsiniz.

Bu bahar moda rüzgarları esmeye devam ediyor, siz de trendleri kaçırmamak için pastel trendine kapılın.

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam