Ofiste bahar modası çiçekler dile geldi

 2016 baharında günlerin uzadığı ve havaların giderek ısındığı güzel günleri karşılarken, ilkbahar/yaz modası takibimize elbette devam ediyoruz. Bu sezon öyle bir trend var ki, adeta yürüyen çiçek bahçesi olmamızı sağlayacak, görene olduğu kadar giyene de son derece yüksek enerji verecek bir trend; floral yani çiçek deseni trendi.

Özellikle koyu renkler taban kullanılarak, üzerine rengarenk laleler, kırpkırmızı gelincikler, bembeyaz papatyalar veya burada sayamadığımız binbir güzellikte çiçeğin yerleştirildiği, elbise, pantolon, ceket, gömlek ne isterseniz veya neyi hayal ederseniz ayakkabılardan çantalara kadar bu sezon bizlerle olacak.

Ofis modamızda floral trendi nasıl uygulayabiliriz?floran trend

Özellikle klasik şıklığımız için siyah, koyu mavi veya koyu yeşil üzerine çiçek desen tercih edeceğimiz diz altına uzanan dar elbisemiz ile bu elbisemizin taban rengine uygun kullanacağımız ceketlerimiz harika bir kombin oluşturacaktır. Kompozisyonumuzu aynı tonlarda veya çiçek desenlerimiz ile benzer tonda örneğin; siyah üzerine koyu kırmızı ise koyu kırmızı tonda kullanacağımız yüksek topuklu ayakkabılarımız ile oldukça şık bir görünüm sağlayabiliriz.

İlgili yazı: Stil ikonlarına yakın markaj: Ofis modasına uygulanabilir ilham kaynağı öneriler

Spor klasik modamızda ise özellikle floral desenlerin yansıdığı pantolonlarımızı, beyaz veya siyah düz ipek dokunuşta gömlek veya bluzlarımız ile kombinleyebiliriz. Burada daha klasik bir çizgi istiyorsak floral desen kapsayan yüksek topuklu ayakkabılar veya daha spor bir çizgi istiyorsak yüksek tabanlı spor ayakkabı modellerini tercih edebiliriz.floral trendi

Klasik veya spor tarz için kullanımı veya tercihi fark etmeyen tek gerçek var ki; floral desen modası bu sezonun en eğlenceli ve en şık trendlerinden olacak. Yoksa sizin gardırobunuzda hala çiçekler dile gelmedi mi?

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam