Stil ikonlarına yakın markaj: Ofis modasına uygulanabilir ilham kaynağı öneriler

Moda ile ilgileniyorsak hepimizin tarzını ve tercihlerini beğendiğimiz, katıldığı davetler ve moda haftalarında farklı internet kaynakları üzerinden stilini anbean takip ettiğimiz stil ikonları mutlaka vardır.

Bu alanda takip ettiğimiz stil ikonlarını dikkatlice incelediğimizde ise, bizi çeken bazı özellikleri olduğunu kolayca kavrayabiliriz. Örneğin; kombinde kullanılmış aksesuarlar, tercih edilmiş renkler veya klasik tarz ile birleştirilmiş spor rahatlığı gibi. Peki stil ikonlarından ofiste kullanabileceğimiz, günlük hayatımızda bugüne kadar farkında olmadığımız veya henüz kullanmaya cesaret edemediğimiz trendleri örnek alabilir miyiz? Sorunuzun cevabı tabi ki evet ve işte bu konudaki önerilerim:

Miroslava Duma ve Maskülen

Miroslava Duma
Miroslava Duma

Miroslava Duma, tüm dünyada tercihleri ile ilham kaynağı olmaya devam eden, her seferinde kombinleri ile şaşırtan ve farklı olduğu kadar ‘’günlük hayatta da kullanılabilecek kadar doğal’’ kombinleri ile sınır tanımayan bir stil ikonu. Maskülen tarzda tercihleri ise yine bu örneklerden. Özellikle ceket-pantolon olarak tercih ettiği farklı uzunlukta ceket tipleri ile kullandığı ve yüksek yakalı gömlekler ile tamamladığı maskülen trendi ofis modasında da son derece şık ve özel bir tarz uygulamak için kullanılabilir.

İlgili yazı: Çalışan kadınların hayatını kolaylaştıracak ofis kombinleri

Victroria Beckham ve Gömlek Şıklığı:

victoria beckham
Victoria Beckham

Victoria Beckham, son dönemde kendi adı ile çıkarmış olduğu kreasyon ve markası ile moda dünyasında ilgi çekmeyi başardı. Özellikle sokak modası tercihlerinde şık ve spor gömlekler ile yaptığı kombinleri ofis modamızda yüksek bel eteklerimiz, skiny veya bol paça pantolonlarımız ile uygulayabiliriz.

Giovanna Battaglia ve Kalem Etek/Elbise Trendi

Giovanna Battaglia
Giovanna Battaglia

Giovanna Battaglia, İtalyan moda zevkini kombinleri ile tüm dünyaya tanıtan bir stil ikonu. Her moda haftasının mutlaka takip edilen ikonları arasında olan Battaglia’nın tercihi özellikle vücuda yapışan ve son derece şık kalem etek ve elbiseler. Bunları ofis modamızda yüksek topuklu ayakkabılarımız ile kombin ettiğimiz üzere, kalem kesim elbise ve etek tercihimizde barok desenler, geometrik etkiler veya deri/dantel gibi detaylar ile şıklığımızı daha da göz önüne çıkartabiliriz.

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam