Ofislerimiz bembeyaz; tüm dünyayı saran “All White” modası baharda sizinle

Baharın vazgeçilmezi nedir? Baharın vazgeçilmezi denince hemen beyaz laleler gelir aklımıza ya da bembeyaz papatyalar veya güzelim bembeyaz karanfiller. Tabi ki beyaz sümbülleri de unutmuyoruz ve mis kokularıyla vazgeçilmez bembeyaz gülleri. Baharın saflığı, güzelliği, temizliği belki bir yerde insanlığımızı ve içimizdeki sevgiyi hatırlatır bize.

Tasarımcılarımız da bu bahar sezonunda, vazgeçilmez renk beyazı rafa kaldıramadılar. Denizlerden gelen köpük esintisi mi dersiniz veya parkları donatan bahar çiçekleri mi dersiniz, beyaz yine gardıroplarımızın baş tacı.

Peki bizler bu Nisan ayında beyaz modasını ofislerde nasıl uygulayabiliriz?

beyaz trend

Klasik kullanımda özellikle beyaz ipeksi dokunuşta gömlekler ile bu yazın önemli trendi dar kesim yüksek belli beyaz pantolonlarımızı birlikte kullanabiliriz. Bu kombini, yine beyaz uzun kesimde ceketlerimiz ile tamamlamamız şıklığımızı bütünleyecektir. Bembeyaz kombinlerimizde tercih edeceğimiz açık mavi, açık pembe veya krem tonlarda yüksek topuklu ayakkabılarımız kombinimizi hareketlendirirken, stilimizi de ön plana çıkartabilir. Ayrıca bembeyaz kombinimizi hareketlendirmek için beyaz ile çok iyi kontrast oluşturacak koyu lacivert veya bu yazın diğer öne çıkan modası beyaz-siyah uyumu için siyah tonda uzun küpe veya fularlar da tercih edebiliriz.

İlgili yazı: Bu bahar yelekler fora!

Bembeyaz kombinlerin diğer bir değişmezi ise, etek veya elbiselerimiz. Bu sezon yine çok fazla tercih edilen, diz altına kadar uzanan uzun boy kesimde özellikle vücudu saran eteklerimiz veya elbiselerimiz ile, beyaz ceket tercihimiz ve bu kombinimizi bütünleyecek yüksek topuklu özellikle açık model ayakkabı tercihimiz, stilimizle dikkat çekmemizi sağlayacaktır. Özellikle renkli mavi, yeşil veya mor gibi bahar tonlarında tercih edeceğimiz büyük işlemeleri olan veya büyük taşlı kolyeler yine tarzımızı bütünleyecektir.

beyaz modası 2016

Spor kullanımda ise gardırobumuzun vazgeçilmezi, beyaz skinny kesimde jean’lerimiz olacak bu bahar. Spor kullanımımızda bol kesim beyaz jean dokunuşta gömlekleri kısa retro kesimde üstler ile kombinleyerek, eğer spor-klasik bir hava yaratmak istiyorsak daha alçak topuklu günlük tarz ayakkabılarımız veya spor tarzımızı perçinlemek istiyorsak, parlak gri veya altın tonda spor ayakkabılarımız ile göz kamaştırabiliriz.

Özellikle spor tarzınızı daha ön plana çıkartmak isterseniz, bu yazın rengarenkliğini bembeyaz ile birleştirmek için birbirinden farklı dokunuşta fular veya boyunlukları tercih edebilirsiniz. Bu kombini alışılmışın dışında uygulamak istiyorum derseniz, diğer bir tavsiyem ise bu yazın diğer bir trendi olan renkli bir taçla yani saç dekorasyonunuz ile bütünlemeniz.

Bu yılın en önemli bahar trendlerinden bembeyazı kaçırmayın. Siz de ofislerde ‘’bahar gibi’’ olmak istiyorsanız tavsiyem bembeyaz giyin.

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam