Bu bahar yelekler fora!

Bahar geldi ve tabi ki ofislerimizi rengarenk bir esinti ile doldurdu. Her bahar mevsimi içimizi yepyeni ve pozitif enerjiler kaplıyor. Elbette moda severler olarak, en güzel moda akımlarını takibe devam ediyoruz.

İlgili yazı: Ofiste bahar modası çiçekler dile geldi

yelek modası ilkbahar
Bu bahar ise her türlü kombin ile kolayca uyum sağlayabilen uzun yelekler tasarımcılarımızın gözdesi durumunda

Bu bahar ise her türlü kombin ile kolayca uyum sağlayabilen uzun yelekler tasarımcılarımızın gözdesi. Peki ofis modamızda uzun yelekleri nasıl kullanabiliriz?

İlk önerim klasik kullanımımız, özellikle dar kesim diz altına kadar uzanan şık elbiselerimiz üzerine veya yüksek bel bol paça pantolonumuz ile kombinlemiş olduğumuz ipek dokunuştaki gömlek kombinimiz üzerine tercih edebiliriz. Böylece kullandığımız ana parçanın vurgusunu bütünlerken, uzun yeleklerimiz ile kombinimizi zenginleştirmiş olacağız. Bu kombininizi yüksek topuklu ayakkabılarınız ile tamamlayabilirsiniz.

Yeleklerin spor kullanımı

Spor kullanımda ise, jean’ler üzerine tercih edebileceğiniz uzun yeleklerinizi, spor dokunuşta süet veya koton olarak tercih edebilirsiniz. Özellikle günlük spor ayakkabılarınız ile bütünleyebileceğiniz uzun yelekleri diz altına kadar uzanan versiyonda kullanmanızı tavsiye ederim.yelek modası

Spor – klasik şıklığınız içinse tavsiyem, iki parça tercih edeceğiniz kalem etek-gömlek veya kalem etek-bluz kombininizi uzun yeleğiniz ile hareketlendirmeniz. Gerek yüksek topuklu ayakkabılarınız, gerekse de düz ayakkabılarınız ile bütünleyeceğiniz bu kompozisyon, moda zevkinizi ön plana çıkartacaktır.

Siz de 2016 ilkbaharında ofisinizde en güzel moda trendini uygularım diyorsanız, tavsiyem uzun yelek modasını mutlaka tecrübe etmeniz olacaktır.

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam