Ofis için 3 stil önerisi: Dantel zarafeti, parlaklık enerjisi ve tek renk asaleti

Her sabah uyandığımız gibi, belki de en önemli düşüncemiz ‘’bugün ne giysem?’’ işte bu yazıda hep birlikte bu yaz ofislerimize giderken kullanabileceğimiz, kolayca uygulanabilecek birkaç trend önerisini paylaşıyor olacağım.

Ofiste dantel zarafetini yaşamanın yanı sıra, senenin trend rengi doreyi de kullanabilirsiniz.
Ofiste dantel zarafetini yaşamanın yanı sıra, senenin trend rengi doreyi de kullanabilirsiniz.

Ben de sizler gibi, ünlü moda dergilerini ve tasarımcıların koleksiyonlarını inceliyorum, fakat öyle trendler çıkıyor ki karşıma, ister istemez “bunları nasıl ve nerede kullanabilirim” diye sorguluyorum. İşte bu sorgulamaları modadan keyif almaya döndürmek için hem zamanın trendlerine uyacak, hem de ofis içi gündelik düzeninizde kolayca uygulayabileceğiniz 2015 yaz modası önerilerini sizler için derledim.

1. Asil tek renk trendi

Kombin yaparken tek rengi kullanmaya alışkın olmayanlar için tavsiyem, tek rengi yüksek topuklu ayakkabı ile kullanmaları yönünde. Yüksek topuklu ayakkabı ile tek renk, olduğunuzdan daha ince ve uzun görünmenizi de sağlayacaktır. Bu yazın en çok öne çıkan renklerinden beyazı, tek renk olarak kullanabilirsiniz. Örneğin, beyaz bir kalem etek ile beyaz ipek gömlek, ya da beyaz yüksek bel pantolon ile beyaz dar bluz gibi kullanımınlarınızda, veya diğer açık renk tonlarını tercih edecek olursanız önerim her iki parça için de aynı tonu yakalamaya özen göstermeniz. Koyu tonlar için, bu sezonun öne çıkan renklerinden bordo ve siyahı tercih etmeniz durumunda ise, renk uyumunu sağlamanın yanı sıra süet, deri veya ipek kumaşlar tercih etmeniz şıklığınızı artıracaktır.

2. Zarif dantel trendi

Tabii ki bu yaz trendlerinde de dantellerden vazgeçemiyoruz. Eteklerimizden gömleklere, pantolonlarımıza ve hatta aksesuarlarımıza kadar her renk ve tip ile kullanmanızı tavsiye edebilirim. Hem şık, hem spor bir görünüm için daha pastel tonları tercih edeceğiniz kombinlerinizin yanında, yüksek topuklu ayakkabılarınız ile klasik şıklığı yakalayabilirsiniz ve kontrast tonları tercih edebilirsiniz. Örneğin, dantel detaylı şık siyah gömleğiniz ve dar kesim mavi tonlarda pantolonu kombinleyebilirsiniz. Ya da dantel detaylı, lacivert tondaki uzun eteğiniz ile kombinleyebileceğiniz açık yeşil ipek gömleğiniz ile hem stil sahibi, hem çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ofiste parlak renklerle enerji dolarken, pırıltılı dokularla da göz kamaştırabilirsiniz.
Ofiste parlak renklerle enerji dolarken, pırıltılı dokularla da göz kamaştırabilirsiniz.

3. Enerjik parlaklık trendi 

Kulağa garip geliyor olabilir, ancak bu yazın vazgeçilmez trendlerinden biri de, daha çok gece çıkarken kullanmaya alıştığımız parlaklık trendi. Artık parlak dokular, günlük kullanımda da moda. Tek elbise tercih ediyorsak, özellikle kol veya bel bölgesinde kullanılmış parlaklık detayı son derece şık ve zarif bir görünüm sağlayacaktır. İki veya daha fazla parçada ise, örneğin tercih edeceğimiz parlak ipek gömleğimiz ile şık yeleklerimiz veya yine parlak dokunuşlar taşıyan kalem eteklerimiz, vazgeçilmez parçalarımızdan olabilir. Parlaklık dendiğinde tabii ki ayakkabılarımızı da es geçmemek lazım. Özellikle parlak dokunuşlar içeren yüksek topuklu ayakkabımız, gri veya mat altın tonlarında kombinlerimizi taçlandıran parçalarımız arasında.

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam