Bu yaz ofiste kullanabileceğiniz denim trendleri

Genel olarak jean’lerde kullanılan ve spor bir tarz algısı yaratan, fakat 2015 yaz modasında tasarımcıların elbiselerden eteklere, pantolonlardan gömleklere kadar aklınıza gelebilecek her parçada kullandıkları denim kumaş trendi, tabii ki bu yaz ofisleri de işgal etmeye hazırlanıyor.

denim 1

Yazın kapımızı çaldığı ve içimizin adeta kıpır kıpır olduğu günlerde denim trendini iş yerinizde nasıl kullanabileceğinizi, sınırlarını sizin belirleyebileceğiniz birkaç öneri ile sunuyorum.

Klasik tarzınızı denim eteklerle yansıtın

Denim kumaş kullanılmış etekleriniz ile son derece klasik bir tarz uygulamak istiyorsanız, tavsiyem diz altında biten kalem etek modellerini ve özellikle koyu tonları tercih etmeniz olacak. Bu tercihleriniz ile kombinleyeceğiniz yine denim kumaş açık mavi veya beyaz tonlarda gömlekleriniz veya saten dokunuşlu bluzlarınız son derece şık ve klasik bir hava yakalamanızı sağlayacaktır.

Klasik tarzı biraz daha esnetmek isterseniz tavsiyem, diz altına kadar uzanan ve pileli bu yazın diğer bir trendi olan bohem tarzı yakalayacak denim etekleri tercih etmeniz olabilir. Özellikle pudra veya beyaz tonlarda kombinleyeceğiniz yüksek topuklu ayakkabılarınız ile tarzınızı tamamlayabilirsiniz.

Klasik ve spor tarzı denim pantolonlarla birleştirin

Bu yazın en son trendlerinden bol paça denim kumaş kullanılmış pantolonunuzu, her renkte gömlekleriniz ile kombin edebilir ve yüksek topuklu ayakkabılarınız ile spor ve şık tarzınızı yine denim kumaş kullanılmış ceketler ile tamamlayabilirsiniz. Spor görüntünüzün yanında klasik dokunuşları daha fazla yansıtmak isterseniz tavsiyem, denim trendini koyu tonları tercih ederek oluşturmanız olacak.

Küçük dokunuşlar isterseniz, denim aksesuarları kullanın

Denim aksesuarlarınızı klasik veya spor tercihleriniz ile uyumlu olarak çanta, fular, kemer ve hatta kolye ve küpelerinizde kullanabilirsiniz.

 

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam