Odak noktanı kendine çevir: Enerjini kendine sakla  

Doğduğu an güçlü bir şimşek çakmış ve doğmasına yardımcı olan ebe, anneye “Bu kötüye işaret” derken annenin cevabı ise “Hayır bu iyiye işaret” olmuştu. Hayatının her alanında zorluklarla karşılamış olan zamanın ilerisinde doğan Tesla’dan bahsediyoruz.

Hayatının çoğunu insanlardan uzakta çalışarak geçiren ileri bilgin, günümüze 700 adet icat bırakmış, elimizden bırakamdığımız akıllı telefonların da aynı zamanda bulunmasına aracı olmuştur.

Hayatında dikkat çeken nokta her şeyin bir enerji olduğu şeklindeydi. Yaşamının son dönemlerinde farklı bir enerji kaynağı bulduğundan bahsederek bunun eter yani elektromanyetik alan olduğunu ileri sürmüştü…

Yaşamın bazı dönemlerinde kendimizi hasta, enerjimizi düşük yahut şansız, bahtsız hissedebiliriz. Halbuki kadim kitaplardaki bilgi şöyledir: Her zorun yanında kolaylık da vardır. Şimdi kendinizi esaretten kurtarma, yani uyanma vaktidir. Hangi duygularınız sizin geride kalmanızı sağlıyor, hangi enerji sizi duraksatıyor, var olan dinamik enerjinizi negatife dönüştürerek hasta ediyor; kişiler, yaşadığınız olumsuz deneyimlerin hepsi bir inanç bırakarak bilinçaltınızda size bir projeksiyon sağlıyor.

Odak noktanı kendine çevir: Enerjini kendine sakla  

Bunlardan kurtulmanız için gereken spiritüel ve zihinsel çalışmaları kendiniz yapabilir yahut bir uzmanla çalışıp çözebilirsiniz, çünkü inançlarınızla hayatınızı deneyimliyor, şekillendiriyoruz.

Şimdi öncelikle kendiniz sorunlarınızı çözmeye çalışın; yok eğer yapamıyorsanız destek alın.

Şimdi yapmanız gereken önce size engel olan duygularınızı; sonrasında buna sebep olan kişi ve konuları belirlemek. Ardından çözümüne odaklanın. Nasıl olmasını, kendinizi nasıl görmeyi istiyorsunuz? Önemli olan noktalara odaklanın, niyet edin, odaklanın… Özellikle gökyüzünün dolunay enerjilerinde bağımlılıklarınızdan daha rahat bir şekilde kurtulabilirsiniz. En önemlisi sizi mutlu edecek işlere koyulun, daha çok dışarı çıkın, spor yapın, yürüyün ve hedefleriniz için elinizden geldiği kadar çalışın. Bilgin olabilmek için günde 17 saat çalışmış insanlar olduğunu size hatırlatırım. Tesla gibi dahi bilginlerin ise sabah 3’te kalkarak gece 11’e kadar yemek dışında çalıştığını belirtirim. Evet günümüz çağında bu evrensel kural halen geçerli. Çalışan emeğinin karşılığını muhakkak alır. Yaradan’ın kuralı şaşmaz. O yüzden çabalarınızı, enerjinizi kendinize ve sevdiğiniz işlere akıtmanızı tavsiye ederim. Odağınızı kendinize çevirin, aksi halde kendiniz dışında başka şahıs veya gereksiz işlere harcarsanız sonuç zaman kaybı ve hüsranla sonuçlanacaktır. Evrensel yasa gereği kendinizden başka kişi veya olaylara enerjinizi akıttığınızda kendinizi sabote ederseniz. Bir başkasına enerjinizi akıtarak frekansınızı düşürürsünüz. Tasavvufta “kimseyi ve şeyleri putlaştırmayın” diye geçen bu konu çok daha derindir. Evren kendi değerinizi anlamanız için putlaştırdıklarınızı elinizden alır. Çünkü evrenin en değerli ve biricik olanın sen olduğunu idrak etmen içindir. O yüzden kendini sev, enerjini kendine harca ve kendine odaklan ki yaydığın enerji ile hem çevrenin hem evrenin enerjisini yükselt.

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam