Ocak 2015 günerji yorumları

Ocak ayını bir cümle ile ifade etseydik bu cümle “ Sen neye hazırsan o sana gelir ” olurdu. Ocak 2015, daha çok bir hazırlık ayı olarak öne çıkıyor. 2014 yılından kalan işleri tamamla ve 2015 yılında yapmayı düşündüğümüz işler için bir geçiş sağlayacak. 2015 yılının günerjisinde belirttiğimiz yeniden yapılanma ve kendini yeniden ifade etme ile ilgili neler yapmak istiyorsunuz, yeteneklerinizi nasıl kullanacaksınız, ne yönde bir hareketle ilerleyeceksiniz gibi birçok konuda yapacağınız hazırlıklar tüm yılın verimli bir şekilde kullanılmasına yardımcı olacaktır.

kış

Öğrenme ve danışma temalarının baskın olduğu bu süreçte eksikliklerinizi gidermek için eğitim almak ve kendinizi geliştirmek isteyebilirsiniz. Ayrıca danışmak veya bir bilenden yardım almak bu ay size ileriki dönemler için çok fayda sağlayabilir.

Ertelenmiş bekleyen tüm işler ve sorunlar için bu ay harekete geçmek sonuç almanızı kolaylaştırırken, kendinizi geçmişin aksayan veya engelleyici birikiminden kurtarmak için bu ay bir an bile tereddüt etmeyiniz. Aklınızı ve yeteneklerinizi yine bu süreçte etkin şekilde kullanabilirsiniz. Bunu özellikle bitirmeniz ve tamamlamanız gereken işlerde veya çözülmesi gereken sorunlara çözüm üretmekte kullanmanız açısından vurgulamak gerekiyor. Kendinize güveniniz ve cesur olunuz.

İş hayatı

Ocak ayında başkalarından gelecek destekler çok önemli olurken, tüm bunların yanında sizin kendinize ne kadar güvendiğinizde bir kadar önemli olmaktadır. Kendi yeteneklerinizin ve kendinizin farkında olarak atacağınız kararlı ve akıllı adımlar size çok büyük kapılar açabilir. Medya ile ilgili çalışmalarda, kitap yazmakta, gazete, dergi, blog gibi yazılı basında ve ortamlarda yapılacak işler size çok fırsatlar sunabilir. Bu tipteki çalışmalarınız için görüşmelere ve girişimlere katılmakta tereddüt etmeyiniz ve yeteneklerinizi ortaya etkin şekilde koyunuz.

Bahsettiğimiz tüm bu çalışmaların yanında özellikle iş dünyası için ürün ve hizmet hazırlığında bulunan herkes içinde Ocak ayı ürünlerine son şeklini verme veya ön satışlarını yapmak, görüş almak için çok iyi bir zaman dilimi sunmaktadır. Bunu başka bir şekilde söylemek gerekirse, kendinizi bu anlamda yenilemek ve geliştirmek içinde Ocak ayını bir fırsat gibi görmek gerekiyor zira gelecek aylar artık harekete geçmek ve işi yapmak gerekiyor. Yenilenme, geliştirme, öğrenme, ürün yada hizmetlere son şeklini verme ve ilk girişimlere hazırlanmak çok önemli. Özellikle Şubat ayında başlangıçların çok önemli olacağını düşünürsek bu ayı iyi değerlendirmek gerekiyor.

Aşk

İlişkilerde bekleyen sorunları ele almak ve çözüm üretmek kolay olabilir tabi ki bu yönde istek ve arzunuz varsa. İnatlaşmalardan uzak durmak bu ay ilişkileri çok rahatlatabilir. Israrla ve inatla devam ettirilen tutumlarınsa ilişkilerde bitişleri getireceğini söyleyebiliriz. Paldır küldür patavatsızca söylenen sözlerin ilişkilere vereceği zararı telafi etmek mümkün olmayabilir. Tüm bunlara rağmen romantik ve tutkulu aşklar için fırsatların olabileceğini de belirtelim.

İlişkiler

Ocak ayında ilişkilerde kullanılma riski çok yüksek. Sezgilerinize önem verin ve onlara güvenin. Kendinizi kandırmayın! Başkalarının sizi kandırma riskini öngörerek hemen inanmayı ve güvenmeyi seçmek yerine biraz araştırarak kararlar almaya özen gösteriniz. Acele ve telaşe etmeden kararları almaya dikkat etmenizi öneririm. Bunu iş veya özel olsun tüm ilişkiler için söyleyebiliriz.

Hızlıca sinirlenmek, beklentileriniz doğrultusunda gelişmeyen olaylarda sükunetinizi yitirmek size çok şey kaybettirebilir. Bu tip zamanlarda olabildiğince diplomatik hareket etmek, “yaşamla dans edebilmek” çok önemli kazanımlar elde etmenize vesile olabilir.

Ocak ayında başkalarının onayını beklemek yerine öncelikle siz kendinizi onaylayınız. Başkalarından gelecek kaynakları yada destekleri düşünürken beklentilerinizi yüksek tutmak yerine gelen desteği yada fırsatı iyi kullanmaya bakın. Aşırı mükemmeliyetçi yaklaşımların, hayalperest tutumların sonucu iyi olmayabilir. Değerlendirmelerinizde kullandığınız ölçülerin evrensel olmasına özen gösteriniz. Herhangi bir şeyin değerini belirlerken özellikle bu evrensel ilkeleri düşünerek hareket etmeniz maddi ve manevi kazancınızı direkt etkileyebilir. Bunu özellikle yaptığınız iş, verdiğiniz emek, sattığınız ürün ve hizmetlerde hatırlayınız. Son olarak kendinize verdiğiniz değeri de bu anlamda gözden geçirmeyi unutmayınız!

Ocak Ayı İçin Olumlama;

Yeteneklerimi kullanacağım alana cesur adımlarla ilerliyorum. Yaratıcı yönlerimi yeteneklerimle birleştirip en mükemmel şekilde kullanıyorum. Aklım ve duygularımla bir bütünüm. Kendimi onaylıyorum ve yaşamın akışına bırakıyorum. Olan her şey kendimin ve bütünün hayrınadır.

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız.

Mehmet Aktürk
Günerji ile günlerin enerjisini yorumlamaya başlamış ve ilk çalışmasını 2012 yılında kitap halinde sunmuştur. Günerji yazılarını halen www.gunerji.com adresinde ve bazı web siteleri ile ... Devam