Niyet ettim kendi rızam için yılbaşı dileklerimi gerçekleştirmeye

Saat gece yarısını vururken yeni bir yılın eşiğinde duruyoruz. Bu yeni yıl, henüz el değmemiş bir tuval ve niyetlerimizin fırça darbelerini bekliyoruz. Kararların ötesinde, sizi niyetleri belirlemeye davet etmek istiyorum.

Hepimiz kendi yolumuzu şekillendiren rehberleriz. Bunu yürekten yaptığımızda gerçekleştiremeyeceğimiz bir şey yok. Kendi dileklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum çünkü paylaştıkça kanatlanıp özgürleşeceklerine inanıyorum.

  • Bu yıl, her anın tadını çıkarmayı, sadeliğin güzelliğini takdir etmeyi ve sıradan olanın neşesini bulmayı hedefliyorum.
  • Bu yıl, bağlantıları beslemeyi, ulaşmayı ve dinlemeyi, zamanın testlerine dayanan bağları geliştirmeyi amaçlıyorum.
  • Bu yılki niyetim her zaman olduğu gibi kişisel gelişimime öncelik vermek, zorlukları fırsat olarak kucaklamak, her deneyimden öğrenmek ve daha güçlü bir şekilde ortaya çıkmak.
  • Bu yıl, hayatımdaki bolluğu kabul etmeyi ve takdir etmeyi, şükranı günlük bir uygulama olarak geliştirmeyi taahhüt ediyorum.
  • Bu yıl, dünyanın refahına katkıda bulunan dikkatli seçimler yapmayı hedefliyorum. Küçük değişiklikler önemli etkilere yol açabilir.
  • Bu yıl, sanat, yazı veya başka herhangi bir ifade biçimi aracılığıyla yaratıcılığımı keşfetmeyi ve kutlamayı planlıyorum.
  • Bu yıl, yolculuğumun devam eden bir çalışma olduğunu ve ileriye doğru atılan her adımın bir zafer olduğunu kabul ederek kendime şefkat göstereceğim.

Yeni bir yılın eşiğinde dururken, niyetlerin dönüştürücü gücüne inancımızı tazeleyelim. Bizi amaca, doyuma ve derin büyüme ve neşe dolu bir yıla götüren yol gösterici ışıklar pusulamız; büyüme ve kendimiz olma halinin güzelliği ile dolu bir yıl olsun!

İlginizi çekebilir: İmkanları zorlayan imkansız bir aşk hikayesi: Kavuşmanın Anatomisi

Aslı Yirsutimur
Merhaba ben Aslı! 1988’de İstanbul’da doğdum. Lisans hayatımı Ankara ve Almanya’da tamamladım. Ankara Üniversitesi Sosyal Antropoloji ve İletişim çift anadal mezunuyum. Almanya’da Avrupa Etnolojisi ... Devam