Nice mutlu asırlara: Apple, Cumhuriyet’in 100. yılını Today at Apple Etkinlikleri ile kutluyor

100 yıl önce kurulan, dillere destan bir zaferin, Cumhuriyet’imizin, yıldönümünün coşku ile kutlanması için ülkemizdeki hazırlıklar hızla devam ederken, Apple da Cumhuriyet’in 100. yılını Today At Apple Etkinlikleri ile kutlamaya hazırlanıyor.

Cumhuriyet’in 100. yılına özel derlenmiş, Türkiye’nin en iyi filmleri, şarkıları, uygulamaları ve oyunlarından oluşan listeleri farklı Apple platformlarında bulabilirsiniz. Apple’ın iftiharla sunduğu yerli sinemanın en iyilerinden oluşan 100 harika filmi Apple TV’de, Türkiye’nin müzik ile 100 yılını, tarihimize damga vurmuş şarkıları Apple Music listelerinde, Türk geliştiricilerin tasarladığı birbirinden harika uygulamaları ve oyunları App Store’da keşfedebilirsiniz. Today at Apple Etkinlikleri’ne gelecek olursak, Cumhuriyet’in 100. yılında birbirinden değerli, keyifli ve ilham veren konular bu etkinlikte ele alınacak. Gelin, etkinliklerin detaylarına birlikte göz atalım:

Today at Apple: Türkiye’nin müzik ile 100 yılı

Tarihimize damga vurmuş şarkılara kulak vermeye hazır mısınız? Apple Music editörlerinin hazırladığı listelerle hem geçmişin izlerini hem de bugünü keşfedebilirsiniz. Cumhuriyet’in 100. yılını, müziğin Türkiye’deki bir asırlık macerasıyla kutlayan Apple ile TSM’den THM’ye, rock’tan hip hop’a, pop’tan arabeske Türkiye’yi etkileyen ve değişen dünyayla birlikte şekil değiştiren türlerin hikayelerinde yola çıkmaya hazır olun. Hem geçmişin izlerinin hem de geleceğin bakış açısının müzik üzerindeki etkisini gözlemleme şansı bulacağınız listelerle her dönemin öne çıkan kayıtlarını keşfedebilirsiniz.

metin içi görsel – 2

Today at Apple: Harika bir yüzyıl, harika uygulamalar

Ülkenin yetenekli geliştiricilerinin oluşturduğu 100 muhteşem uygulama ve oyunu öne çıkarmak için daha iyi bir zaman olabilir mi? Türkiye’nin gün geçtikçe daha başarılı olan uygulama geliştirme stüdyoları, cebe sığan türlü türlü araçlar ve eğlence biçimleri üretiyor. Bu uygulamalar ve oyunlar daha sağlıklı ve mutlu hissetmemize, yeni şeyler öğrenmemize, harika maceralara çıkmamıza, doyasıya içerik üretmemize ve daha fazlasını yapmamıza yardımcı olabiliyor. Cumhuriyetin 100. yılına özel derlenmiş, Türkiye’nin en iyi filmleri, şarkıları, uygulamaları ve oyunlarından oluşan listeleri Apple ile keşfedebilirsiniz.

App Store 100. yılı özel içeriklerle kutluyor

App Store, geliştirmecilerden ipuçları paylaşmaya devam ediyor. Uygulama geliştiricilerinden Rina Onur Şirinoğlu, oyun üreticilerinin başarılı olmak için oyuncuları neyin heyecanlandıracağını dikkatlice düşünmeleri gerektiğine değinirken, Zafer Elçik birbirinden farklı öğrenme becerilerine sahip çocuklar için uygulama üreten geliştirme şirketi Otsimo ile özel eğitimi demokratikleştirmeyi hedefliyor.

Bir asırdır Türkiye, ülkenin dört bir yanından yerel hayatın izlerini yansıtan öykülerle, zengin bir edebiyat üretiyor. Storytel, Dinlebi ve TRT Dinle gibi uygulamaların sesli kitap, e-kitap ve radyo tiyatroları seçkisiyle unutulmaz bir Anadolu gezisine çıkabilirsiniz. Türkiye’nin gün geçtikçe daha başarılı olan uygulama geliştirme stüdyoları, cebe sığan türlü türlü araçlar ve eğlence biçimleri üretmeye devam ederken, ülkenin yetenekli geliştiricilerinin oluşturduğu 100 muhteşem uygulama ve oyuna göz atabilirsiniz.

Türk filmlerinin dijital dünyada yer sahibi olmasında önemli rol oynayan MUBI’nin editörlerinin Cumhuriyetin 100. yılını kutlamak paylaştığı harika seçkiyi inceleyebilirsiniz.

Hepsini ve çok daha fazlasını Apple’da bulabilirsiniz.

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun!

İlginizi çekebilir: Apple’dan Eylül 2023 haberleri: iPhone 15 Pro, yeni Apple Watch Series 9 ve çok daha fazlası

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!