New York’tan Bali’ye uzanan bir aşkı bulma hikayesi: Aşk Ol

Canınızı en fazla acıtanların, her bir sevgilinizin, eşinizin, ailenizin her bir üyesinin, tüm arkadaşlarınızın varlığına gerçekten şükredebiliyor musunuz? Her ne yaşandıysa, teşekkür edip iyi ki öyle olmuş diyebiliyor musunuz?

Her ilişki; bize ne kadar acı, üzüntü, keder, pişmanlık, kıskançlık, utanç, suçluluk hissettirse de kutsal bir hediye. Kendimizi keşfetmemiz için minnet duyulacak nimet. Her bir durum, kişi, annemiz, babamız, kardeşimiz, eşimiz, sevgilimiz, çocuklarımız, patronumuz, çalışanlarımız, dostlarımız, arkadaşlarımız hatta hiç yakından tanımadıklarımız en büyük öğretmenlerimiz. Kendimizin aynası. Bize hizmet ederler. Ve o müthiş, yüz yıllardır anlatılmaya çalışılan, filmlere, kitaplara, şarkılara, şiirlere ilham olan aşkın veçheleri her biri…

Her ne yaşandıysa, teşekkür edip iyi ki öyle olmuş diyebiliyor musunuz?

“AŞK OL” kitabımda; hayatımda dönüm noktaları oluşturan bazı olayları, olaylarda yer alan kişilerin hayatıma etkilerini, Kazdağları’nda başlayan Hindistan’dan, Konya’dan, Tayland’dan, Şirince’den, Yunan Adaları’ndan, Venedik’ten, İngiltere Glastonbury’den, İspanya Camino Hac Yolu’ndan, Arizona’dan, Sedona’dan, Como Gölü’nden, New York’tan, Los Angeles’tan, Eat Pray and Love filmiyle ünlenen Bali’den, başka yaşamlarımın da olduğunu çok net hissettiğim Güney Amerika’da Peru ve Brezilya’ya kadar uzanan ruh eşimi arama, kendimi bulma ve Kabe’de AŞK OL’ma maceramı anlatıyorum. Kısacası; ÖZ’üme yolcuğumu paylaşıyorum.

Hande Akın’ın yeni kitabı AŞK OL çıktı.

“Buldun mu?” derseniz… Herkesin cevabı kendinde saklı, okuduklarınız sadece aracı… Bu kitabımla birlikte niyetim; ‘‘Olan güzeldir’’ bilincini içselleştirmenizi, her yaşadığımız olayın, girdiğimiz hallerin, AŞK’ın, ilişkinin “BEN”i tanımak, sevmek, AŞK yolculuğunda bir adım daha ileriye gidip O’nunla her an BİR olduğumuzu hissetmemizi sağlamak olduğunu, algılamanızı ve hissetmenizi desteklemektir.

Varlığımız AŞKtan… Bazen unutuyoruz, hatırlatsın AŞK OL!

 

İlginizi çekebilir: Sitemden uzak, sevgiye yakın: Hesap sorma, soru sor

Hande Akın Kişisel Dönüşüm Danışmanı & Yazar
5 Şubat 1977 İstanbul doğumluyum. Şişli Terakki Lisesi’nde okudum. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV Sinema Bölümü’nden mezun oldum. 15 yıl reklam sektöründe prodüksiyon ve ... Devam