Netflix yeni filmler: 2023 bitmeden izlemeniz gereken yapımlar

Netflix yeni filmler listemizle “Şimdi ben ne izleyeceğim” derdine son! En iyi Netflix filmleri, en yeni Netflix yapımları hepsi yazımızda… Netflix’te hangi filmler izlenir diyorsanız, size çok çeşitli önerilerimiz var. Özellikle evde zaman geçirdiğimiz günlerde -mesela hafta sonları- hem yeni bir şeyler öğrenmek hem de ruhumuzu beslemek için yapabileceğimiz en iyi aktivitelerden biri film izlemek. Zaman zaman kendi hayatımızdan örnekler bulduğumuz, zaman zaman bizi bambaşka dünyalara sürükleyen filmler, muhteşem görüntüleriyle ilham vermenin yanı sıra, sıra dışı konularıyla ve olay örgüleriyle zamanın nasıl geçtiğini anlamadan bizleri içine çekiyor.

Netflix, tüm dünyadan en başarılı yapımları ve filmleri düzenli olarak içeriklerine dahil ederek izleyicilerine diziler, belgeseller, animasyonlar ve filmlerden oluşan geniş bir içerik çeşitliliği sunuyor. Sizler için bu yazımızda, Netflix’e yeni gelen ve güncel olarak izleyebileceğiniz yeni filmleri derledik… İşte en iyi ve en yeni Netflix’te izleyebileceğiniz filmler:

Netflix yeni filmler: Mutlaka izlemeniz gereken yapımları keşfedin

Netflix’in tüm içeriklerini tüketen ve yeni film arayışında olanlar için işte Netflix’te izlenebilecek en yeni filmler:

Leave the World Behind (IMDb: 6.6)

Leave The World Behind | Official Trailer | Netflix

Netflix en yeni filmler arasında çok sevilen ve başrolünde efsane oyuncu Julia Roberts’i ağırlayan sürükleyici film: Leave the World Behind. Rumaan Alam’ın romanından uyarlanan ve teknolojinin aletlerin çöküşüyle gelen felaketi anlatan filmi hemen listenize ekleyin.

İstanbul için Son Çağrı (IMDb: 5.4)

İstanbul İçin Son Çağrı | Resmi Tanıtım Fragmanı | Netflix

Netflix’in en yeni yerli yapımlarından biri olan ve uzun zamandır beklenen İstanbul için Son Çağrı filmi, Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ’u buluşturuyor ve ortaya şahane bir aşk hikayesi çıkıyor. Sürpriz gelişmelerle dolu filmde kah gülecek kah gözlerinizin nemlendiğini hissedeceksiniz. Ama hiç beklemediğiniz bir yerden vurulacaksınız, bizden söylemesi.

Aşıklar Bayramı (IMDb: 5.7)

Âşıklar Bayramı | Resmi Fragman | Netflix

Kıvanç Tatlıtuğ’un başrolünde yer aldığı bir başka Netflix filmi Aşıklar Bayramı, bir baba ile oğlun yıllar sonra yeniden kesişen yollarını anlatıyor. 25 senenin ardından belki de son yolculuklarında bir araya gelen baba ile oğlun geçmişleriyle yüzleştiği bu dram filminin etkisinden çıkamayacaksınız.

Marry Me (IMDb: 6.1)

Marry Me – Official Trailer [HD]

Jennifer Lopez hayranlarını sevindirecek bir film; Marry Me. Müziğin süperstarları Kat Valdez ve Bastian, dünya çapındaki hayran kitlesinin önünde evleniyor. Ancak Kat, yemininden birkaç saniye önce Bastian’ın sadakatsiz olduğunu öğrenince kalabalığın içindeki bir yabancı olan Charlie ile evlenmeye karar verir ve işler değişmeye başlar.

World War Z (IMDb: 7.0)

World War Z TRAILER 2 (2013) – Brad Pitt Movie HD

Brad Pitt’in başrolünde yer aldığı World War Z, en sürükleyici Netflix filmleri arasında. İnsanlığı yok etmekle tehdit eden bir zombi salgını durdurmak için harekete geçen eski Birleşmiş Millet çalışanı Gerry’in verdiği yaşam mücadelesini anlatan bu filmi soluksuz izleyeceksiniz.

Mona Lisa Smile (IMDb: 6.5)

Mona Lisa Smile (2003) Official Trailer 1 – Julia Stiles Movie

Yine efsanevi oyuncu Julia Roberts’ı başrolünde izleyeceğiniz harika bir film: Mona Lisa Smile. Film, özgürlükçü düşünce tarzı ile ön plana çıkan bir sanat profesörünün muhafazakar bir topluluğun parçası olan kızları toplumsal rollerini sorgulamak için nasıl cesaretlendirdiğini anlatıyor.

Aşk Taktikleri (IMDb: 5.3)

Aşk Taktikleri | Resmi Fragman | Netflix

Eğlenceli bir romantik komedi filmi: Aşk Taktikleri. Başrollerinde Demet Özdemir ve Şükrü Özyıldız’ı ağırlayan neşeli film, başta her şeyin bir oyun olarak başladığı ilişkinin nasıl güçlü bir aşka dönüştüğünü anlatıyor. Ayrıca, filmin devamı Aşk Taktikleri 2’de Netflix’te.

Leo (IMDb: 7.0)

Leo | Official Trailer | Netflix

Eğlenceli bir animasyon filmi: Leo. Ailecek izleyebileceğiniz bu yapımda, Leo adındaki 74 yaşındaki bir kertenkelenin ve onun kaplumbağa arkadaşının maceralarına tanıklık edecek, keyifli dakikalar geçireceksiniz.

Underwater (IMDb: 5.9)

UNDERWATER | Official Trailer | In Cinemas January 23, 2020

Derin denizlerde araştırma yapan bir ekip, gizemli bir depremin ardından güvenli bir yere ulaşmaya çalışırken başlarına onlarca şey gelir. Sürükleyici bir hikayenin anlatıldığı Underwater’ı soluksuz izleyeceğinizden eminiz.

Sen Yaşamaya Bak (IMDb: 5.7)

Sen Yaşamaya Bak | Resmi Fragman | Netflix

Aslı Enver’in bekar bir anne rolünde yer aldığı Sen Yaşamaya Bak, 6 yaşındaki çocuğunun geleceği için verdiği mücadeleyi anlatıyor. Ayrıca, hüzün ve mutluluk dolu bir aşk hikayesine de yolculuk yapıyor. Hayatta her zaman umuda yer olduğunu anlatan bu yapımı çok beğeneceksiniz.

Cinayet Süsü (IMDb: 6.7)

Cinayet Süsü Fragmanı | 25 Ekim'de Sinemalarda!

Ali Atay’ın yönetmenliğini üstlendiği, başrollerinde Feyyaz Yiğit, Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt gibi sevilen isimleri ağırlayan Cinayet Süsü, ilginç suç mahallerini çözmeye çalışıyor. Ancak, ortada gerçekten cinayet olup olmadığını ise merak konusu.

İyi Adamın 10 Günü (IMDb: 6.4)

İyi Adamın 10 Günü | Resmi Fragman | Netflix

Netflix yeni filmler listemize taptaze bir yerli yapımla başlıyoruz. Nejat İşler’in başrolünde yer aldığı filmin hikayesinde, iyi bir adam olarak bilinen Sadık, insan kaçakçıları ve katillerin dünyasında adalet ararken iyilik ve kötülük arasındaki çizgiyi kaybediyor. Bu filmin, aksiyon dolu bir üçlemenin ilk filmi olduğunu da belirtelim.

Your Place or Mine (IMDb: 5.6)

Your Place Or Mine | Official Trailer | Netflix

Başrollerinde Reese Witherspoon ve Ashton Kutcher’ı izlediğimiz bu romantik komedi, ok yakın arkadaş ve tamamen zıt karakterler olan Debbie ve Peter’ın bir haftalığına evlerini ve hayatlarını değiştirmelerini konu alıyor. Bu değişiklik, aynı zamanda beklenmedik bir aşkın da kapılarını aralıyor…

Cici (IMDb: 7.2)

Cici | Official Trailer | Netflix

En iyi Netflix Türk filmleri arasında gösterilen Cici’nin yazar ve yönetmeni Berkun Oya. Filmin hikayesinde, üç kardeş, yıllar sonra büyüdüğü eve geri döner ve burada kaldıkları süreçte geçmişleriyle yüzleşirler. Konuşulmayan konuların su yüzüne çıkması, aileyi altüst edecek bir sırrı da gözler önüne serer…

We Have a Ghost (IMDb: 6.1)

We Have a Ghost | Official Trailer | Netflix

Bir aile komedisi olan We Have a Ghost’un hikayesi, geçmişi sorularla dolu olan bir hayaletin yeni evlerine musallat olduğunu fark eden bir aileyi konu alıyor. Hikayeye göre aile, sosyal medyada ünlü olur ama aynı zamanda karanlık bir devlet teşkilatının da hedefi hâline gelir…

Everything Everywhere All At Once (IMDb: 7.9)

Everything Everywhere All At Once | Official Trailer HD | A24

2022’de yayınlanan çok yönlü drama-komedi Everything Everywhere All At Once filmi (Her Şey Her Yerde Aynı Anda), 95. Akademi Ödülleri’ndeki (Oscar) performansı nedeniyle konuşulmaya devam ediyor. Film, aday gösterildiği 11 daldan 7’sinde Akademi Ödülü kazandı. Filmin hikayesinde ise baş karakter Evelyn (Michelle Yeoh) orta yaşlı bir çamaşırhane sahibi olup vergilerini bir türlü bitirememektedir. Bir gün aniden dünyayı kurtarması gereken çılgın bir maceranın içine çekilir. Bunu yapabilmek içinse farklı boyutlardaki evtenleri keşfetmeli ve çeşitli yeteneklere kanalize olmalıdır…

True Spirit (IMDb: 6.8)

True Spirit | Official Trailer | Netflix

İşte yeni bir film daha! Dilimizde Denizlerin Kızı olarak çevrilen True Spirit’de, Avustralyalı azimli bir genç kızın, tek başına yelkenle dünyayı dolaşan en genç kişi olma hayalinin peşinden giderken yaşadıkları ele alınıyor. Genç kız bu heyecanlı yolculukta, korkularıyla yüzleşecektir…

Re/Member (IMDb: 5.1)

Re/Member | Official Trailer | Netflix

Bir Japon korku filmi olan Re/Member, bir cinayetin işlendiği zaman döngüsünde sıkışıp kalan altı liselinin hikayesini konu alıyor. Hikayede liseli gençler, kimliği belirsiz bir cesedin parçalarını bularak bu lanetten kurtulmaya ve yeni bir güne uyanmaya çalışırlar…

The Strays (IMDb: 4.7)

The Strays | Official Trailer | Netflix

Dilimize Başıboş ismiyle çevrilen The Strays da Netflix yeni filmler arasında yer almakta. Filmin hikayesinde, bir kadının özenle kurduğu ayrıcalıklı hayatının, yaşadığı şirin banliyö kasabasına iki yabancının çıkagelmesiyle altüst olması ele alınıyor…

The Noel Diary (IMDb: 6.1)

The Noel Diary | Official Trailer | Netflix

Noel filmleri tutkunları buraya! Netflix yeni filmler arasına girebilecek bu filmin hikayesinde, Noel’de çocukluğunun geçtiği evi temizleyen bir romancı, öz annesini arayan bir kadınla tanışır. Ve geçmişlerinin ve kalplerinin anahtarı, sadece eski bir günlüktedir…

Müslüm (IMDb: 7.7)

Müslüm Filmi İlk Resmi Fragman

Usta sanatçı Müslüm Gürses’in hayatını anlatan Türk yapımı etkileyici film “Müslüm”, sanatçının acılı çocukluğunu ardında bıraktıktan sonra karanlığın içinden çıkıp efsaneye dönüşmesini anlatıyor. Göz yaşlarınıza hakim olmakta zorlanacağınız bir film sizi bekliyor.

Chocolat (IMDb: 7.2)

Chocolat | Official Trailer (HD) – Johnny Depp, Judi Dench | MIRAMAX

Küçük bir Fransız kasabasına taşınan anne ve kız, kasabanın sıradan hayatına meydan okuyarak minik bir çikolata dükkanı açar. Kasaba halkı daha önce hiç tatmadıkları lezzetler sayesinde yeni hazlar keşfeder, ancak bir taraf da bu duyguya karşı olan yerliler vardır ve gizli soğuk savaş başlar.

A Simple Favor (IMDb: 6.8)

A Simple Favor (2018 Movie) Official Trailer – Anna Kendrick, Blake Lively, Henry Golding

Gizem dolu ve sürükleyici içeriği ile A Simple Favor, Blake Lively ve Anna Kendrick gibi başarılı oyuncuların yeteneklerini birleştiriyor. Bekar bir annenin sır dolu geçmişi zengin ve başarılı bir başka annenin planları ile karışıyor. Aniden ortadan kaybolan kadının bulunması için uğraşırken ortalık daha da bulanıklaşıyor. Soluksuz izleyeceğiniz A Simple Favor, sizi ekran karşısına kilitlemeyi başaracak.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? (IMDb: 6.2)

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? | Resmi Fragman | Netflix

1998 yılında oynanan aynı isimli tiyatro oyunundan uyarlanan Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?, usta kadrosuyla geçmişe yolculuk yaptırıyor. Ailesiyle yaşayan, sıra dışı bir karaktere sahip Gülseren’in hayatına odaklanan başarılı film, arka planda Türkiye’nin bulunduğu döneme dair de kesitler içeriyor.

Bride Wars (IMDb: 5.5)

Bride Wars | Trailer | 20th Century FOX

Eğlenceli, neşeli, zihni yormayan bir film arayışında olanlara önerebileceğimiz başarılı yapım Bride Wars, çocukluğundan beri aynı düğünün hayalini kuran iki yakın arkadaşın, aynı gün evlenme teklifi almalarından sonra tepe taklak olan hayatlarını konu alıyor. Eğlenceli çekişmelerle dolu filmin nasıl sona geldiğini fark etmeyeceksiniz.

Nuh Tepesi (IMDb: 7.2)

Nuh Tepesi | Fragman

Başrollerini başarılı oyuncular Haluk Bilginer ve Ali Atay’ın paylaştığı, Türk yapımı drama filmi olan “Nuh Tepesi”, babasının isteğini yerine getirirken aynı zamanda ayrılmak üzere olduğu hamile karısıyla ilişkisini düzeltmek için çaba sarf eden bir adamın hikayesini anlatıyor. Babası öldüğü zaman köyündeki ağacın altına gömülmek ister, fakat Ömer bunu gerçekleştirmek için uğraşırken tüm köy buna karşı çıkar.

The White Tiger (IMDb: 7.1)

The White Tiger | Official Trailer | Netflix

Hizmet etmek için yetiştirilmiş Balram, hırslı, cesur, fakir bir köylüdür. Şoför olarak çalışan Balram, zengin patronu sayesinde yepyeni, bambaşka bir dünyanın içine girer. İçinde bulunduğu sosyal adaletsizliğe isyan ederken böyle bir zenginliğe asla ulaşamayacağını düşünür fakat erişebilmek için farklı yollar denemeye başlar.

Pieces of a Woman (IMDb: 7.1)

Pieces of a Woman | Official Trailer | Netflix

Evde doğum yaparken bebeğini kaybeden bir annenin acılı yaşam hikayesini konu alan başarılı bir dram filmi: “Pieces of Woman”. Acısıyla yüzleşmeye çalışan kadın, bir yandan da eşi ve annesi ile sorunlar yaşamaktadır ve onlardan uzaklaşmaya başlar. Etkileyici sahneleri ile acılı annenin duygusunu içinizde hissedeceksiniz.

The Dig (IMDb: 7.1)

THE DIG starring Carey Mulligan and Ralph Fiennes | Official Trailer | Netflix

İnsanlık tarihini etkileyecek bir kazı çalışmasını anlatan filmde aynı zamanda karakterlerin aralarındaki gerilimler ve romantik ilişkiler ele alınıyor. Sutton Hoo ekibinden bir arkeolog olan Peggy Piggott’un yeğeni John Preston’un 2016’da yayınlanmış romanından uyarlananan film, geçmişte yaşananların geleceği belirsiz olan Britanya’yı nasıl etkileyeceğini gözler önüne seriyor.

Love and Monsters (IMDb: 7.0)

Love and Monsters starring Dylan O’Brien | Official Trailer | Netflix

Aile temalı, eğlenceli, heyecanlı bir film: “Love and Monsters”. Hayallerini süsleyen genç kız için canavarlarla karşı karşıya gelmekten çekinmeyen bir adamın hikayesini konu alıyor. Kıza ulaşmak için bulunduğu güvenli yerden çıkıp kıyamet sonrası bir ortama giren Joel’un eğlenceli maceralarını izleyeceksiniz.

Moxie (IMDb: 6.7)

Moxie | Official Trailer | Netflix

Eğlenceli zaman geçirmenizi sağlayacak muzip bir film: “Moxie”, lisesindeki uygunsuz tutumlara tepki göstermek için feminist bir protesto başlatan genç kızın hikayesini konu alıyor. Bu eylemlere başladığı sırada annesinin de geçmişte bir punk rock grubunun üyesi olduğunu öğrenir ve aradığı ilhamı ondan alır.

Enola Holmes (IMDb: 6.6)

Enola Holmes | Official Trailer | Netflix

Kaybolan annesini bulmak için uğraşan cesur, muzip, zeki bir genç kızın maceralarını anlatan “Enola Holmes”, sürükleyici hikayesiyle sizi ekrana kilitleyecek. 16. yaş doğum gününde ortadan kaybolan annesinin ona bıraktığı ilginç hediyeler ile izini sürmeye karar veren Enola, buna izin vermeyen ağabeyi Sherlock Holmes’u alt etmekle uğraşır.

Concrete Cowboy (IMDb: 6.2)

Concrete Cowboy | Official Trailer | Netflix

Greg Neri’nin romanından uyarlanan Western temalı film, 15 yaşındaki bir çocuğun hayatını anlatıyor. Uzun süredir görüşmediği babasının yanına Philadelphia’ya giden Cole, yeni hayatına alışmakla ilgili zorluklar yaşar, siyahi kovboyların olduğu samimi bir toplulukta atlarla tanışır ve her şey değişmeye başlar.

Kovan (IMDb: 5.8)

Ortaokul yıllarında Artvin’den Almanya’ya gönderilen Ayşe, yıllar sonra annesinin hastalanması üzerine memleketine geri döner. Annesi ölümle boğuşurken tek bir isteği vardır: Kızının aile işi arıcılığı yapması. Ayşe de bunun üzerine kovanlarla ilgilenmeye başlar. Köye modern yöntemler getirmeye çalışan Ayşe ile geleneksel arıcılıkla uğraşan köylüler arasında çatışmalar başlar.

Madam Claude (IMDb: 5.4)

Madame Claude | Official Trailer | Netflix

Film, 1960’larda Paris’te yaşayan bir kadını konu alıyor. Madam Claude, seks işçiliğini yeniden inşa ederek korkulan ve saygı duyulan bir iş kadını haline gelir. Film, kadının kurduğu imparatorluğun yükselişini ve de çöküşünü etkili sahnelerle anlatarak seyirciyi etkilemeyi başarıyor.

İlginizi çekebilir: En iyi gerilim filmleri: Netflix’te izleyebileceğiniz en sürükleyici 10 gerilim filmi

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!