En iyi gerilim filmleri: Netflix’te izleyebileceğiniz en sürükleyici 10 gerilim filmi

Sıradaki sahneyi beklerken sabırsızlanacağınız, tahmin etmekte zorlanacağınız, sonuna kadar ara vermeden ekran başına kilitleneceğiniz en sürükleyici Netflix gerilim filmleri yazımızda. İşte sizin için derlediğimiz, Netflix’te izleyebileceğiniz en sürükleyici 10 gerilim filmi, keyifli izlemeler…

Seven

Başrollerini Brad Pitt, Morgan Freeman gibi usta oyuncuların paylaştığı enfes bir sürükleyici film: “Seven”. Film, kurbanlarını en vahşi yöntemlerle öldüren bir seri katilin peşine düşen 2 polis dedektifinin yaşadıklarını anlatıyor. Hollywood yapımı başarılı bir sürükleyici gerilim filmi olan Seven, aynı zamanda yağmurlu, gri, karanlık sahneleri ile de sinema klasikleri arasında yer alıyor.

Se7en (1995) Official Trailer – Brad Pitt, Morgan Freeman Movie HD

IMDb: 8.6

The Prestige

Christopher Priest’in “The Prestige” isimli romanından sinemaya uyarlanan film, bulunduğu dönemin en popüler ve saygı duyulan uğraşlarından kabul edilen sihirbazlık üzerine odaklanıyor. Şöhret olma yolunda emin adımlarla ilerleyen iki genç sihirbazı konu alan The Prestige, bu iki sihirbazın birbirine düşman olduktan sonra sahnelerini nasıl sabote ettiklerini ve sihirbazlardan birinin diğerinin sırrını çözmek için sergilediği uğraşlarını anlatıyor.

The Prestige (2006) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers

IMDb: 8.5

The Game

Başarılı film “The Game”in başrol karakteri, tüm hayatını kontrol ederek yaşamaktadır, fakat kardeşinin ona verdiği doğum günü hediyesi olan bir “oyun” ile hayatındaki tüm kontrolü kaybedecek ve hayatını altüst edici deneyimler yaşamaya başlayacaktır. Sonunda büyük bir ödül olması ile oyuna başlayan Nicholas Van Orton, kısa zamanda bunun bir oyundan çok daha fazlası olduğunu anlayacak ve bir ölüm kalım savaşı verecektir. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadan filmin sonuna doğru sürüklendiğinizi hissedeceksiniz.

The Game 1997 Trailer HD | Michael Douglas | Sean Penn

IMDb: 7.8

The Hateful Eight

Usta yönetmen Quentin Tarantino’nun imzasını taşıyan, oyuncu kadrosunda Samuel L. Jackson gibi başarılı oyuncuları barındıran bu film, sizi koltuklarınıza hapsedecek. Muhteşem hikayesi ile Western türündeki “The Hateful Eight”, İç Savaş’ın ardından yıllar sonra, bir grup yabancı ile beraber kar fırtınasından kaçarken bir istasyona sığınan ödül avcısı ve esirini konu alıyor. Gizli bağlılıklar, hayatlarını tehdit ederken acaba istedikleri yere varabilecekler mi?

The Hateful Eight Official Teaser Trailer #1 (2015) – Samuel L. Jackson Movie HD

IMDb: 7.8

Gravity

Gerilim, bilim kurgu, dram… Birçok türü içinde barındıran, beklenmeyen gelişmelerle dolu, ara vermeden izleyeceğiniz sürükleyici bir film: “Gravity”. Bir uzay yolculuğunu anlatan filmde, görevlerini yerine getirmek için uzay mekiği ile keşif yaparken başlarına gelen felaketler ile uğraşan iki bilim insanını izleyeceksiniz. Başarılı oyuncu George Clooney’nin usta performansı ve filmin başarılı kurgusu ile ekran başından kalkamayacaksınız.

Gravity – Official Main Trailer [2K HD]

IMDb: 7.7

Sleepers

Başrollerini Robert De Niro ve Brad Pitt’in paylaştıkları, enfes sahneleri ile başınızı döndürecek başarılı bir film: “Sleepers”. Aralarında şakalaşırken yaşlı bir adamın yaralanmasına sebep olan 4 yakın arkadaş New York’ta bir cezaevine gönderilirler ve burada kaldıkları sürede cezaevindeki görevli gardiyanların kötü muamelelerine maruz kalırlar. Film, birçok olumsuzluğu beraber yaşayan bu 4 arkadaşın yıllar sonra kendilerine zulüm eden gardiyandan intikam almalarını ve sonrasında gelişen olayları sürükleyici bir şekilde anlatıyor.

Sleepers (1996) Official Trailer – Robert De Niro, Kevin Bacon, Brad Pitt Drama Movie HD

IMDb: 7.6

The Mule

Yönetmenliğini ve başrolünü Clint Eastwood’un üstlendiği, başarılı, sürükleyici bir film olan “The Mule”; yaşlı, huysuz, aksi, beş parasız bir bahçıvan olan Earl Stone’un yaşadıklarını konu alıyor. Film, huysuz ihtiyarın para kazanmak için girdiği bir iş ile zaman geçtikçe nasıl başarılı bir uyuşturucu kuryesine dönüştüğünü anlatıyor. İlk başlarda maddi durumunu düzeltmesine oldukça yardımcı olan bu iş, zaman içinde bir belaya dönüşüyor. Bakalım, Stone tüm bunlar ile baş etmenin bir yolunu bulabilecek mi?

THE MULE – Official Trailer

IMDb: 7.0

Bird Box

Gözleriniz kapalı olarak yola çıkmayı kabul eder miydiniz? Başarılı yazar Josh Malerman’ın romanından uyarlanan “Bird Box”, bir annenin ve çocuklarının kaçış macerasını konu alıyor. Yol boyunca çok dikkatli olmaları ve asla hata yapmamaları gerekiyor, fakat bir kural var ki o da en zoru: Gözleri asla açmamak. Malorie ve çocukları gelişmiş duyu yetenekleriyle bunu başarabilecekler mi?

Bird Box | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 6.6

The Interpreter

Nicole Kidman’ın canlandırdığı Silvia Broome, normal bir işle görevli görünen Afrikalı bir çevirmendir. Silvia’nın hayatı, Afrikalı bir devlet adamının suikaste uğracağını öğrenince alt üst olmaya başlar. Onu korumak için görevlendirilen bir FBI ajanı ile beraber kendilerini öldürülecekler listesinde bulurlar. The Interpreter, iki karakterin tüm bunlarla nasıl uğraştıklarını anlatan başarılı bir sürükleyici film olarak izlenilecekler listenizde mutlaka olmalı.

The Interpreter (2005) Official Trailer – Nicole Kidman, Sean Penn Movie HD

IMDb: 6.4

Rebecca

Harika bir sürükleyici gerilim filmi olan Rebecca’nın çoğu sahnesinde soluksuz kalacaksınız. Başarılı, zengin, ünlü, eşini kaybetmiş bir adam ve ona aşık olan, başına geleceklerden habersiz zavallı bir kadın… Adamla evlenip devasa malikanesine taşındığında orada nelerin döndüğünden haberi olmayan genç kadın, evin hala eski hanımı Rebecca’nın hakimiyetinde olduğunu hisseder ve esrarengiz olayların içinde neler olduğunu anlamaya çalışır. İzlerken çok şaşıracaksınız.

Rebecca | Official Trailer | Netflix

IMDb: 6.0

İlginizi çekebilir: En iyi Netflix filmleri: Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 15 film

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!