En iyi Netflix filmleri: Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi filmler

Aşk, heyecan, gerilim, dram, komedi, motivasyon hepsi listemizde… Birbirinden sürükleyici hikayeleriyle sizin için derlediğimiz, en iyi Netflix filmleri yazımızda. Evlerimizde geçireceğimiz hafta sonlarında eğlenceli zaman geçirmek için en büyük kurtarıcımız olan Netflix’in en iyi filmlerine göz atmak isterseniz yazımızı inceleyebilirsiniz. Keyifli seyirler…

Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick, 1986 yapımı kült klasik olan Top Gun’un devam filmi ve Pete “Maverick” Mitchell’ın (Tom Cruise) hikayesini yıllar sonra tekrar ele alıyor. Filmde artık deneyimli bir test pilotu olan Maverick, en iyilerin eğitildiği Top Gun’a geri döner ve burada, eski dostu Goose’un oğlu olan Rooster’ı (Miles Teller) eğitmekle görevlendirilir. Geçmişle yüzleşmenin ve fedakarlıkların sonuçlarının en iyi ele alındığı yapımlardan biri olduğu söylemek mümkün. Nefes kesici hava gösterileri de unutmayalım.

Top Gun: Maverick – Official Trailer (2022) – Paramount Pictures

IMDb: 8.3

Society of the Snow

Society of the Snow veya Kar Kardeşliği, 1972 yılında And Dağları’nda gerçekleşen ve hayatta kalanların inanılmaz hikayesini anlatan, etkileyici bir dram filmi. Rugby takımını taşıyan bir uçağın düşmesinin ardından, kurtulanlar zorlu koşullarda hayatta kalmak için mücadele etmeye başlıyor ve insan ruhunun ne kadar dirençli olduğunu film bir kez daha gözler önüne seriyor.

Society of the Snow | Official Trailer | Netflix

IMDb: 7.9

Leave the World Behind

Filmin hazırlık aşamasında Obama ailesinin de isminin geçmesi nedeniyle komplo teorisi söylemlerine zemin hazırlayan ve bu sebeple de son zamanların en çok ses getiren yapımlarından biri olan: Leave the World Behind… 2 çocuklu bir aile, kırsal bir tatil evinde sakin bir kaçamak yapmaya çalışırken, kendilerini dünya çapında bir krizin ortasında buluyorlar. Olağandışı çok fazla olay ve unsurun yer aldığı bu gizem ve gerilim filminde ırk, sosyal sınıf, aile içi dinamikler ve daha pek çok ilgi çekici faktörü değerlendirirken kendinizi bulacaksınız.

Leave The World Behind | Official Trailer | Netflix

IMDb: 6.5

Murder on the Orient Express

Agatha Christie’nin aynı adlı romanından uyarlanmış Murder on the Orient Express, bir gizemli cinayet filmi. Dünyaca ünlü dedektif Hercule Poirot (Kenneth Branagh), lüks tren Orient Express’te bir cinayetin ortaya çıkmasıyla kendini bir soruşturmanın içinde buluyor ve olaylar karışmaya başlıyor. İlgi çekici ve sürükleyici bu filmi mutlaka listenize eklemelisiniz.

Murder on the Orient Express | Official Trailer [HD] | 20th Century FOX

IMDb: 6.5

Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile, 1950’lerin Amerikası’nda geçen, bir sanat tarihçisi olan Katherine Watson’ın (Julia Roberts) öyküsünü anlatıyor. Watson, Wellesley College’da öğretmenlik yapmaya başladıktan sonra burada öğrencilerine sanatın yanı sıra toplumsal normlara meydan okumanın da önemini öğretmeye başlıyor. Her kadının izlemesi gereken filmler arasında olduğunu söylemek mümkün.

Mona Lisa Smile Trailer [HD]

IMDb: 6.5

Noah

Nuh: Büyük Tufan, kıyamet öncesi dünyada geçen ve Nuh’un Gemisi’nin efsanevi hikayesini ele alan sürükleyici bir film. İnançlı olmanın, umudu kaybetmemenin ve insanların doğaya karşı olan sorumluluklarının ince ince işlendiği bu film, bir kurtuluşun hikayesi. Hala izlemediyseniz kaçırmamalısınız…

NOAH | Official Trailer [HD] | Paramount Movies

IMDb: 5.8

İstanbul için Son Çağrı

Kıvanç Tatlıtuğ ve Beren Saat’i yıllar sonra yeniden buluşturan, aşk dolu, tutku dolu bir film: İstanbul için Son Çağrı. İstanbul’daki hikayelerini New York’un eğlenceli sokaklarına taşıyan ve evliliği, fedakarlığı, tüm farklılıklara rağmen ‘bir’ olabilmeyi anlatan bu romantik film, içinizi ısıtmayı başaracak.

İstanbul İçin Son Çağrı | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 5.3

The Trial of the Chicago 7

Tarihin ünlü davalarından bir tanesi: Chicago 7. 1968 yılında Şikago’da Demokratik Ulusal Konferansı’nda düzenlenen protestolar sebebiyle ve komplo kurma gerekçesiyle suçlanan yedi sanığın duruşmasını konu alan film çarpıcı sahneleri ile sizi derinden etkileyecek.

The Trial of the Chicago 7 | Official Trailer | Netflix Film

IMDb: 7.8

I Care A lot

İlginç bir hikaye… Zengin yaşlı avcısı, başarılı, tanınmış, iyi görünen bir yasal vasi: Marla Grayson. Kanunları kendi çıkarları için kullanıp yaşlıların paralarını, mülklerini üzerine geçirir. Fakat bu kez gözüne kestirdiği av, hiç de kolay olmayacaktır.

I Care a Lot | Official Trailer | Netflix

IMDb: 6.2

Azizler

Engin Günaydın, Haluk Bilginer ve Binnur Kaya’nın başarılı oyunculuklarıyla şekillenmiş değişik bir kara mizah örneği. Hayatının zorlu bir döneminden geçen Aziz, sevgilisi Burcu’dan ayrılmak ister, yaşadığı evde her şey üstüne gelmektedir, bir şey yapmamak, yalnız kalmak ister. İlginç karakterler ve sıra dışı olaylar birbirini izler.

Azizler | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 6.1

Bizim İçin Şampiyon

Yarış atı Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş’ın gerçek yaşam hikayesini anlatan, dramatik ve biyografik bir Türk filmi olan Bizim İçin Şampiyon, izleyen herkesi uzunca bir süre hakkında konuşturmayı başarıyor. Yer yer gülüp yer yer gözlerinizin ıslanacağı bu filmde her sahneyi sanki içinizde hissedeceksiniz. Oyuncularının başarılı performansları da filmi kesinlikle daha değerli kılıyor.

Bizim İçin Şampiyon Film Fragmanı

IMDb: 8.3

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Film, Cep Herkülü olarak tanıdığımız halter sporcusu Naim Süleymanoğlu’nun dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdırdığı hayat hikayesini konu ediniyor. 47 dünya rekorunun sahibi, Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Naim Süleymanoğlu’nun gerçek yaşantısını anlatan film çok başarılı oyuncuları da içinde barındırıyor.

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu – Teaser (25 Ekim'de Sinemalarda)

IMDb: 8.3

Ocean’s 11

Eğer seriyi izlemediyseniz hemen başlamalısınız. Hafta sonu için kendinize güzel bir film zamanı ayırın ve Ocean Serisi’ne dalın. Birbirinden başarılı, dünyaca ünlü oyuncular ve muhteşem performansları… George Clooney, Brad Pitt, Julia Roberts gibi isimlerin konuk olduğu bu filmde ne ararsanız var. Suç, gerilim, aksiyon, komedi, zeka, hız hepsi tek bir grupta toplanıyor. Sürükleyici hikayesi ve muzip tarzı ile tüm seriyi bir oturuşta (Ocean’s 12, Ocean’s 13, Ocean’s 8) bitireceksiniz.

Ocean's Eleven (2001) Official Trailer

IMDb: 7.7

Ölümlü Dünya

Karşınızda Mermer Ailesi! Başarılı bir Türk filmi: Ölümlü Dünya. Görünüşte samimi, kendi halinde, bir lokanta işleten, sessiz sakin, geniş bir aile ama işin iç yüzü pek de öyle değil. Aslında dünya çapında bir organizasyonun kiralık katilleri. Katı kuralları olan bu organizasyonda çalışmak çok zor, hele bir de birkaç kuralı atladıysanız. İşlerin nasıl karıştığını fakat onların sıyrılmayı başarmak için türlü türlü yollar denediğini izleyeceksiniz. Biraz komiklik, biraz muziplik, bolca aksiyon.

Ölümlü Dünya – Fragman

IMDb: 7.7

John Wick

Yine seriyi (John Wick 2, John Wick 3, sırada ise 2022’de gelmesi beklenen John Wick 4) bitirmeden başından kalkamayacağınız bir film: John Wick. J. Wick, aslında emekli olmuş bir tetikçidir ama karısının amansız hastalığı ile hayatı tamamen değişir. Bir Rus mafyası tek can yoldaşı köpeğini de öldürünce kaybedecek bir şeyi kalmaz ve artık tek isteği intikamdır. Hemen bitirip sıradaki filmine geçmek isteyeceksiniz.

John Wick (2014) – Official Trailer – Keanu Reeves

IMDb: 7.4

Pek Yakında

Başarılı komedyen, oyuncu, senarist ve yönetmen Cem Yılmaz’ın alışılagelmiş tarzından farklı olan filmi: Pek Yakında. Duygusallık ve komedi bir arada. Hayatını korsan DVD’cilik ve birtakım kanunsuz işler yaparak sürdüren Zafer, karısını kaybetmemek için bu işleri bırakır ve eski figüranlık günlerine geri döner. Olaylar “Şahikalar, Kötülüğün Sonu” film setinde birbirinden garip bir hal alır.

PEK YAKINDA | Fragman

IMDb: 7.4

The Intern

Robert De Niro ve Anne Hathaway’in başrollerini paylaştığı sıcacık bir film. 70 yaşında dul bir emekli olan Ben Whittaker hala yapacak bir şeyler olduğunu düşünür ve çalışmak ister. Başarılı iş kadını Jules Ostin’in kurduğu moda sitesinde stajyer olarak işe başlar. Bu gelişme, ikisinin hayatında birçok şeyi değiştirecek ve güzelleştirecek.

The Intern – Official Trailer [HD]

IMDb: 7.1

Aşk Tesadüfleri Sever 2

Aşklar ve tesadüfler, çok güzel bir ikili değil mi? Yaşanmış gerçek bir hikayeden yola çıkılmış Aşk Tesadüfleri Sever 2, içten hikayesiyle sizi bir geçmişe bir bugüne sürüklüyor. Başarılı bir romantik film. İçinizi ısıtacak, ara vermeden izleyeceğiniz, keyifli bir yapım.

Aşk Tesadüfleri Sever 2 | Fragman

IMDb: 7.0

Cinayet Süsü

Yönetmenliğini Ali Atay’ın yaptığı, senaryosunu Aziz Kedi ve Feyyaz Yiğit ile birlikte yazdığı sıradışı bir film. Başrollerinde Feyyaz Yiğit, Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt gibi başarılı oyuncuları ağırlayan Türk yapımı bu filmde bol bol şaşıracak ve çok güleceksiniz. Bazı detaylar ise yürek burkacak. Bir cinayetin peşinden giden ekip nelerle karşılaşacak?

Cinayet Süsü – Fragman

IMDb: 6.7

Fokus

Başrollerini Will Smith ve Margot Robbie’nin paylaştığı sürükleyici, başarılı, ilginç olayları ve bolca riski barındıran komik bir suç filmi. Etkileyici bir kadın, başarılı bir soyguncu ve olmazsa olmaz bir aşk macerası. Yıllar içinde değişen birçok şey, peki onları yeniden bir araya getirebilecek mi?

Focus – Trailer HD – Official Warner Bros.

IMDb: 6.6

Selfless

Yapay zeka, bilincin aktarılması, DNA kodlarının değişmesi… Farklı bir bedene, ölmekte olan bir bedenden çıkan ruh, zihin veya anılar aktarılabilir mi? Gizli bir şirket, ölmekte olan zengin insanlara ulaşır ve onların zihinlerini sağlıklı, laboratuvarda üretilmiş bedenlere aktarabileceğini söyler. Fakat gerçekler hiç de öyle değildir. Kimler suçlu, kimler mağdur?  Sürükleyici bir bilim kurgu filmi, alışılagelmişin dışında bir hikaye.

SELFLESS – Trailer – Summer 2015

IMDb: 6.5

Lucy

Oyuncu kadrosunda Morgan Freeman’ı konuk eden başarılı bir bilim kurgu ve aksiyon filmi. Sıradan bir kadın olan Lucy, ansızın uyuşturucu çetesinin eline düşer ve ne olduğunu anlamadan vücuduna yerleştirilen yeni bir tür sentetik uyuşturucuyu götürmek için kuryelik yapması gerekir. Fakat, uyuşturucu madde Lucy’nin kanına karışmaya başlayınca beklenmedik gelişmeler olur. Vücudundaki kimyasallar ona akıl almaz beceriler yükler. Algıları açılır, acı hissetmez ve daha ne kadar dayanabileceğini bilemez.

Lucy TRAILER 1 (2014) – Luc Besson, Scarlett Johansson Movie HD

IMDb: 6.4

İlginizi çekebilir: Netflix Dizi Önerileri: Bir solukta izleyeceğiniz gelmiş geçmiş en iyi Netflix dizileri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!