En iyi Türk dizileri: Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi Türk dizileri

Belki de her hafta en az bir seri bitirdiğimiz, yasaklarla beraber evde geçirdiğimiz zamanların arttığı şu dönemde büyük bir kurtarıcı olma görevini üstlenen Netflix’te “İzlemediğim bir şeyler kaldı mı?” arayışındaysanız bu yazımız size yardımcı olabilir. Senaryoları ve tanıdık oyuncu kadrolarıyla dikkat çeken başarılı Türk dizilerini sizler için derledik. İşte Netflix’de izleyebileceğiniz en iyi Türk dizileri:

Bir Başkadır

Birbirinden bambaşka karakterlere sahip, aralarında kalın çizgilerle çizilmiş sınırlar bulunan bir grup insanın yolları kesiştiğinde nasıl hikayelerinin iç içe girdiğini anlatan, sürükleyici, etkileyici, düşündürücü bir dram dizisi: “Bir Başkadır”. İlk sezonunu bir oturuşta bitirmek isteyecek ve bittiğinde uzun bir süre etkisinden çıkamayacaksınız.

Bir Başkadır | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 8.6

46 Yok Olan

Başrollerini Erdal Beşikçioğlu, Melis Birkan, Yasemin Allen gibi başarılı oyuncuların üstlendiği “46 Yok Olan”, şaşırtıcı olaylar ile dolu sürükleyici bir Türk yapımı. Dizi, yıllardır komada olan kız kardeşini, çaresi olmayan bir hastalıktan kurtarmak için her yola başvuran bir profesörün yaşadıklarını konu alıyor. Bilime inanan profesör, bir gün şamanik inançlara dayanan sır dolu bir tedavi keşfeder ve artık hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağının farkına varır.

IMDb: 8.4

Masum

Sırlarla dolu hayatların, sürükleyici hikayelerini konu alan başarılı Türk dizisi “Masum”, gizemli bir ölümün üzerindeki sır perdesinin aralanmasını konu alıyor. Polisiye ve dramanın buluştuğu etkileyici dizi Masum’un başrollerinde başarılı oyuncular Haluk Bilginer, Nur Sürer ve Okan Yalabık gibi isimler yer alıyor.

Masum Fragman / BluTV

IMDb: 8.4

Börü

Başarılı bir Türk polisiye dizisi olan Börü, “Börü” kod adlı polis özel harekat timinin maceralarını konu alıyor. Sınırlarındaki düşmanlarının arttığı Türkiye için savaşan, ülkeyi savunmak için tehlikeli görevleri üstlenen ekip, hem çatışmalarda hem de özel hayatlarında birçok dramatik olaya şahit olurlar.

Börü | Netflix Fragmanı

IMDb: 8.2

Fi

Azra Kohen’in Fi, Çi ve Pi eserlerinden uyarlanan, psikolojik gerilim dizisi olan “Fi”nin başrollerini Ozan Güven, Serenay Sarıkaya ve Mehmet Günsür paylaşıyor. Başarılı, zengin, ünlü bir psikiyatr olan Can Manay’ın, Duru’ya sapkınca olan aşkını ve bu aşkın trajedik sonuçlarını konu alan dizi, zihninizin sınırlarını zorlayacak. İnanmakta zorlanacağınız olaylarla etrafları çevrilmiş olan karakterlerin hırsları uğruna başlarına neler geldiğine tanık olacaksınız.

Fi – Phi Trailer

IMDb: 7.8

Fatma

Psikolojik dram türünde başarılı bir bir Türk dizisi olan Fatma, sıradan bir temizlikçi iken kazara işlediği bir cinayetten sonra hayatı değişen kadının hikayesini konu alıyor. Sıra dışı gelişmelerle dolu dizi, sizi ekrana kilitlemeyi başaracak.

Fatma | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 7.5

Aşk 101

İçinizi ısıtacak, sımsıcak, eğlenceli bir gençlik dizisi: “Aşk 101”. Aşk, komedi, dram hepsi bir arada. Birbirinden tamamen farklı karakterlere ve yaşam biçimlerine sahip bir grup arkadaşın yaşadıklarını konu alan dizi, gelecekten sahneler sunarak da heyecanınıza heyecan katıyor. Severleri yeni sezonun gelmesini dört gözle beklerken, biz de kısa zamanda seyircisiyle buluşmasını umut ediyoruz.

Aşk 101 | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 7.5

Atiye

Atiye, Göbeklitepe’de yapılan bir kazı sırasında keşfedilen bir sembolle hayatı değişen bir ressamın hikayesini konu alıyor. Atiye’nin sık sık resimlerinde yer verdiği bu sembolün Göbeklitepe’deki bir kazıda ortaya çıkmasıyla geçmişini araştırmak üzere çıktığı yolculuk; iç dünyasını keşfetmesine de yol açan bir maceraya dönüşüyor.

Atiye | Fragman | Netflix

IMDb: 7.2

50m 2

Olduğunu sandığı kişi ile aslında ilgisi olmadığını fark eden, ismi gibi karanlık işlerle uğraşan Gölge, kendisini yıllarca kandırmış, babası gibi davranan adamın ihanetinden sonra kendini yabancı bir mahallede bulur. Dizi, Gölge’nin hiç beklemediği şekilde geçmişine dair sırlarını keşfederek bambaşka birine dönüşmesini konu alıyor.

50M2 | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 7.0

Hakan Muhafız

Başrolünde başarılı oyuncu Çağatay Ulusoy’un yer aldığı dizi; Hakan’ın sıradan görünen basit yaşantısının İstanbul’un son muhafızı olduğunu öğrenmesiyle nasıl değiştiğini konu alıyor. İnanmakta zorlansa da yapması gereken çok şey olduğunu fark eden Hakan, İstanbul’u ölümsüzlerden kurtarmak için akıl almaz maceralara atılıyor.

Hakan: Muhafız | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 6.7

Kördüğüm

Aşkın etrafında şekillenen bir hikayeyi konu alan Kördüğüm, beklenmedik gelişmelerle dolu bir Türk yapımı. İki zengin adamın idealist bir çocuk doktoru ile tanıştıktan sonra tamamen değişen hayatlarını ilginç tesadüflerle izlemeye hazır olun.

Kördüğüm Tanıtım Teaser

IMDb: 6.6

İlginizi çekebilir: En iyi Netflix dizileri: Keyifle izleyeceğiniz Netflix dizi önerileri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!