En iyi Türk dizileri: Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi Türk dizileri

Belki de her hafta en az bir seri bitirdiğimiz, evde geçirdiğimiz zamanların arttığı şu dönemde büyük bir kurtarıcı olma görevini üstlenen Netflix’te “İzlemediğim bir şeyler kaldı mı?” arayışındaysanız bu yazımız size yardımcı olabilir. Senaryoları ve tanıdık oyuncu kadrolarıyla dikkat çeken en iyi Netflix Türk dizilerini sizler için derledik. Netflix’in en iyi Türk yapımı içeriklerini keşfetmek istiyorsanız bu yazımızdan daha iyi bir kılavuz olamaz! İşte Netflix’te yayınlanan en iyi Türk yapımları:

Kimler Geldi Kimler Geçti

Kimler Geldi Kimler Geçti | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 5.8

Netflix’in en yeni en popüler yerli yapımlarından biri: Kimler Geldi Kimler Geçti. Başrollerinde Serenay Sarıkaya, Boran Kuzum, Hakan Kurtaş ve Metin Akdülger gibi sevilen isimlerin yer aldığı romantik drama dizisi, günümüzde ilişkilerin içerisinde bulunduğu durumlara dikkat çekiyor ve bunu modern terimlerle anlatıyor. Diziyi izlemeden önce modern ilişki terimleri hakkında detaylı bir okuma yapmak isterseniz yazımıza tıklayabilirsiniz: Son dönemlerde romantik ilişkilerdeki sorunları özetleyen modern terimler

Kuvvetli Bir Alkış

Kuvvetli Bir Alkış | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 7.4

Kafaları karıştıran, çokça düşündüren, bolca güldüren, biraz eleştiren, biraz da öven bir yapım: Kuvvetli Bir Alkış. Daha önce hiç izlemediğiniz tarzda bir drama yapımı olan Kuvvetli Bir Alkış, varoluşsal sancıları öyle derin bir yerden ele alıyor ki üzerine günlerce düşünebilirsiniz.

Kulüp

Kulüp | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 7.8

Göz yaşlarınızı tutamayacağınız bir diziye hazır mısınız? Kulüp, eski İstanbul’da yaşanan olayları, zamanında çok acılar çekmek zorunda kalan kadınları ve kızları, ayrımcılığın ne kadar yıkıcı bir etken olduğunu ve bir toplumun sonsuz mozaikten oluştuğunu etkileyici bir şekilde ele alıyor. Aşk, ihanet, siyaset, dram, tutku, hepsi bu dizide.

Kuş Uçuşu

Kuş Uçuşu 2. Sezon | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 6.3

Genç bir kadının hayalleri uğruna neler yapabileceğine inanamayacaksınız! Netflix’in sevilen Türk dizilerinden biri olan ve yeni sezonunun da yayınlanmasına günler kalan Kuş Uçuşu, iki kadının çekişmeli hikayesini anlatıyor. Ve tabii bu çekişmenin altında ezilen başka masum insanları… Miray Daner’in ve Birce Akalay’ın başarılı oyunculuklarıyla bu çekişmenin şiddetini iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

Terzi

Terzi 3. Sezon | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 6.2

Sırların er ya da geç açığa çıkmak gibi bir huyu vardır, sözünü tekrar tekrar hatırlatan sürükleyici bir Netflix yapımı Türk dizisi: Terzi. Başarılı oyuncu Çağatay Ulusoy’un başrolünde yer aldığı dizide, bir aşk üçgeninin ve geçmişin sırlarıyla her gün karmaşıklaşan olayların içerisinde bulacaksanız kendinizi. Ama bu sürükleyici hikayeyi izlemeye kesinlikle değer.

Yaratılan

Yaratılan | Resmi Tanıtım Fragmanı | Netflix

IMDb: 6.9

Ölümle-yaşam arasında gidip gelen, acılarla kavrulmuş hayatları konu alan, sonun başlangıcı diyebileceğimiz türde olan bu yapım, izleyicilerini düşüncelerden düşüncelere savunuyor Yaratılan dizisi. Başarılı oyunculuğu ile başrolü üstlenen Taner Ölmez’in performansına ve duygusunu seyirciye geçirebilme gücüne bayılacaksınız.

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne?

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? | Şimdi Yayında | Netflix

IMDb: 5.8

Çarpıcı, etkileyici, sürükleyici ve sıra dışı bir hikaye; bir anne ile kızının kaçış hikayesini anlatan dizi Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? Geçmişin pençesinden kurtulmaya çalışan bir kadının kızını klasik Bambi hikayesinin içerisinde yetiştirme çabasının dünyanın gerçekliği ile çakışmasını konu alan diziyi izlerken kendinizi bu serüvenin bir parçası hissedeceksiniz.

Erşan Kuneri

Erşan Kuneri | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 6.6

Cem Yılmaz’ın uzun yıllar beklenen Erşan Kuneri serisi Netflix’te! Erotik filmlerin ünlü yönetmen, yapımcı ve oyuncusu olan Erşan Kuneri’yi ve yakın çevresini anlatan eğlenceli dizi sersisi, türlü türlü absürt hikayelerle seyirciyi ekrana kilitlemeyi başarıyor. Cem Yılmaz fanlarının yüzünü güldürecek bu seriyi henüz izlemediyseniz hemen Netflix’te bulabilirsiniz.

Şahmaran

Şahmaran | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 5.2

Genç bir zoolog olan kadının yolunun Adana’ya düşmesi ile bir sır perdesini aralayan dizi: Şahmaran. Genç kadın, asırlık bir sırrı koruyan Mar halkını keşfeder ve bu halkın Şahmaran’ın koruyucusu olduğunu henüz bilmiyordur. Geçmişin ışığıyla aydınlanacak olaylarla dolu dizi Serenay Sarıkaya, Burak Deniz gibi başarılı oyuncularla daha da sürükleyici bir hal alıyor.

Zeytin Ağacı

Zeytin Ağacı | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 6.6

Atalarımızdan getirdiğimiz acıların etkilerini bugün hayatlarımızda hissediyor olabilir miyiz? İzleyen herkesi hayran bırakan, geçmişin derin izlerinin bugünü nasıl şekillendirebileceğini anlatan, etkileyici ve duygusal bir dizi: Zeytin Ağacı. İyileşmek için nelerin mümkün olduğunu görünce çok şaşıracağınızdan emin olabilirsiniz. Üstelik yeni sezonu için de geri sayım başladı…

Sıcak Kafa

Sıcak Kafa | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 7.1

Dünyaca yaşadığımız pandeminin bir başka versiyonu diyebileceğimiz dizi: Sıcak Kafa. Sesler, insanı hasta edebilir mi? Sözcükler, zihnimizin içinde hastalık yaratabilir mi? Ya da tüm insanları hasta eden bir salgın, nasıl olur da yalnızca bir kişiyi hasta etmez? Sıra dışı hikayesiyle tüm sezonu bir solukta bitirmek isteyeceksiniz, bizden söylemesi.

Uysallar

Uysallar | Resmi Tanıtım Fragmanı | Netflix

IMDb: 7.1

Netflix’in en olağanüstü yerli yapımlarından biri olan Uysallar, ilginç bir aileyi konu ediniyor. Herkesin kendi dünyasında yaşadığı bir ailede, geçmişini özleyen bir babamın yarı trajik yarı komik hallerini konu alan dizi, punk tarzını yeniden gündeme getirmesiyle de ilgi çekmeyi başarıyor.

Andropoz

Andropoz | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 6.7

Avrupa Yakası’nı daha doğrusu bir Avrupa Yakası karakteri olan Burhan Altıntop’u özleyenler için Engin Günaydın’ı yine absürt olayların içinde görebileceğiniz bir yapım: Andropoz. Bir aile babasının yaşlanma sürecinin etkileriyle uğraşırken başına gelen trajikomik olayları ve ailesindeki ilginç durumları anlatan diziyi izlerken çok eğleneceksiniz.

Pera Palas’ta Gece Yarısı

Pera Palas’ta Gece Yarısı | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 7.0

Hazal Kaya’nın başrolünde olduğu yerli yapım Pera Palas’ta Gece Yarısı ile geçmişe nostaljik bir yolculuk yapabilir, Eski İstanbul’un içerisinde dolaştığınızı hissedebilirsiniz. Büyülü bir otel, büyülü bir otel odası ve geçmişin sırları… Kendinizi masallar diyarında hissedeceğiniz bu diziyi kaçırmayın.

Yakamoz S-245

Yakamoz S-245 | Official Trailer | Netflix

IMDb: 6.2

Bilim kurgu severler buraya! Kıvanç Tatlıtuğ’un başrolünde yer aldığı, bir denizaltı macerasında geçen ve dünyanın sonunun yaklaştığını anlatan senaryolarla sürükleyici bir hikayenin içerisine çekmeyi başaran dizi: Yakamoz S-245. Gerçek bir ölüm-kalım meselesi izlemek istiyorsanız ve gerilim türündeki yapımları seviyorsanız, tam size göre bir dizi.

Bir Başkadır

Bir Başkadır | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 8.6

Birbirinden bambaşka karakterlere sahip, aralarında kalın çizgilerle çizilmiş sınırlar bulunan bir grup insanın yolları kesiştiğinde nasıl hikayelerinin iç içe girdiğini anlatan, sürükleyici, etkileyici, düşündürücü bir dram dizisi: “Bir Başkadır”. İlk sezonunu bir oturuşta bitirmek isteyecek ve bittiğinde uzun bir süre etkisinden çıkamayacaksınız.

46 Yok Olan

46 Yok Olan – Dizi Tanıtımı ( İlk Fragman )

IMDb: 8.4

Başrollerini Erdal Beşikçioğlu, Melis Birkan, Yasemin Allen gibi başarılı oyuncuların üstlendiği “46 Yok Olan”, şaşırtıcı olaylar ile dolu sürükleyici bir Türk yapımı. Dizi, yıllardır komada olan kız kardeşini, çaresi olmayan bir hastalıktan kurtarmak için her yola başvuran bir profesörün yaşadıklarını konu alıyor. Bilime inanan profesör, bir gün şamanik inançlara dayanan sır dolu bir tedavi keşfeder ve artık hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağının farkına varır.

Masum

Masum Fragman / BluTV

IMDb: 8.4

Sırlarla dolu hayatların, sürükleyici hikayelerini konu alan başarılı Türk dizisi “Masum”, gizemli bir ölümün üzerindeki sır perdesinin aralanmasını konu alıyor. Polisiye ve dramanın buluştuğu etkileyici dizi Masum’un başrollerinde başarılı oyuncular Haluk Bilginer, Nur Sürer ve Okan Yalabık gibi isimler yer alıyor.

Börü

Börü | Netflix Fragmanı

IMDb: 8.2

Başarılı bir Türk polisiye dizisi olan Börü, “Börü” kod adlı polis özel harekat timinin maceralarını konu alıyor. Sınırlarındaki düşmanlarının arttığı Türkiye için savaşan, ülkeyi savunmak için tehlikeli görevleri üstlenen ekip, hem çatışmalarda hem de özel hayatlarında birçok dramatik olaya şahit olurlar.

Fi

Fi – Phi Trailer

IMDb: 7.8

Azra Kohen’in Fi, Çi ve Pi eserlerinden uyarlanan, psikolojik gerilim dizisi olan “Fi”nin başrollerini Ozan Güven, Serenay Sarıkaya ve Mehmet Günsür paylaşıyor. Başarılı, zengin, ünlü bir psikiyatr olan Can Manay’ın, Duru’ya sapkınca olan aşkını ve bu aşkın trajedik sonuçlarını konu alan dizi, zihninizin sınırlarını zorlayacak. İnanmakta zorlanacağınız olaylarla etrafları çevrilmiş olan karakterlerin hırsları uğruna başlarına neler geldiğine tanık olacaksınız.

Fatma

Fatma | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 7.5

Psikolojik dram türünde başarılı bir bir Türk dizisi olan Fatma, sıradan bir temizlikçi iken kazara işlediği bir cinayetten sonra hayatı değişen kadının hikayesini konu alıyor. Sıra dışı gelişmelerle dolu dizi, sizi ekrana kilitlemeyi başaracak.

Aşk 101

Aşk 101 | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 7.5

İçinizi ısıtacak, sımsıcak, eğlenceli bir gençlik dizisi: “Aşk 101”. Aşk, komedi, dram hepsi bir arada. Birbirinden tamamen farklı karakterlere ve yaşam biçimlerine sahip bir grup arkadaşın yaşadıklarını konu alan dizi, gelecekten sahneler sunarak da heyecanınıza heyecan katıyor. Severleri yeni sezonun gelmesini dört gözle beklerken, biz de kısa zamanda seyircisiyle buluşmasını umut ediyoruz.

Atiye

Atiye | Fragman | Netflix

IMDb: 7.2

Atiye, Göbeklitepe’de yapılan bir kazı sırasında keşfedilen bir sembolle hayatı değişen bir ressamın hikayesini konu alıyor. Atiye’nin sık sık resimlerinde yer verdiği bu sembolün Göbeklitepe’deki bir kazıda ortaya çıkmasıyla geçmişini araştırmak üzere çıktığı yolculuk; iç dünyasını keşfetmesine de yol açan bir maceraya dönüşüyor.

50m 2

50M2 | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 7.0

Olduğunu sandığı kişi ile aslında ilgisi olmadığını fark eden, ismi gibi karanlık işlerle uğraşan Gölge, kendisini yıllarca kandırmış, babası gibi davranan adamın ihanetinden sonra kendini yabancı bir mahallede bulur. Dizi, Gölge’nin hiç beklemediği şekilde geçmişine dair sırlarını keşfederek bambaşka birine dönüşmesini konu alıyor.

Hakan Muhafız

Hakan: Muhafız | Resmi Fragman | Netflix

IMDb: 6.7

Başrolünde başarılı oyuncu Çağatay Ulusoy’un yer aldığı dizi; Hakan’ın sıradan görünen basit yaşantısının İstanbul’un son muhafızı olduğunu öğrenmesiyle nasıl değiştiğini konu alıyor. İnanmakta zorlansa da yapması gereken çok şey olduğunu fark eden Hakan, İstanbul’u ölümsüzlerden kurtarmak için akıl almaz maceralara atılıyor.

Kördüğüm

Kördüğüm Tanıtım Teaser

IMDb: 6.6

Aşkın etrafında şekillenen bir hikayeyi konu alan Kördüğüm, beklenmedik gelişmelerle dolu bir Türk yapımı. İki zengin adamın idealist bir çocuk doktoru ile tanıştıktan sonra tamamen değişen hayatlarını ilginç tesadüflerle izlemeye hazır olun.

İlginizi çekebilir: En iyi Netflix dizileri: Keyifle izleyeceğiniz Netflix dizi önerileri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!