Netflix sürükleyici filmler: Netflix’te izleyebileceğiniz en sürükleyici 10 film

Gün geçmiyor ki izleyecek bir şeyler ararken Netflix’in altını üstüne getirmeyelim. Evlerimizde kaldığımız şu günlerde zamanın daha keyifli geçmesini sağlayacak film önerilerini siz Uplifers okuyucuları için derledik. “Zaman nasıl geçmiş anlamayalım, film aksın gitsin.” diyorsanız sürükleyici filmler tam size göre diyebiliriz. Aşk, dram, polisiye, macera ve daha birçok farklı türü barındıran listemizde yer alan bu filmleri henüz izlemediyseniz, bir film gecesi düzenlemek için güzel bir fırsat olabilir. İşte Netflix’de izleyebileceğiniz en sürükleyici 10 film:

The Dark Knight Rises

Sevilen karakter Batman, ilk defa kendinden çok daha güçlü bir rakiple karşı kaşıya gelir, Gotham kenti ve orada yaşayan insanlar büyük bir tehlike altındadır ve Batman, tüm gücüyle savaşmak için hazırdır. Soluksuz izleyeceğiniz bu filmi, henüz izlemediyseniz serinin diğer filmlerini de izlemek için güçlü bir istek duyabilirsiniz.

The Dark Knight Rises Official Movie Trailer Christian Bale, Batman Movie (2012) HD

IMDb: 8.4

Ayla

İlk yayınlandığı dönemde uzun süre gündemde kalmayı başarmış, izleyen herkesi kendine hayran bırakmış, derinden etkileyici bir dram filmi: Ayla. Kore Savaşı’nda meydana gelmiş gerçek bir olayı konu alan film, Süleyman Astsubay’ın savaş alanında 5 yaşında yetim bir Koreli kız bulması ve onu yanına almasıyla başlıyor. Gözyaşlarınızı tutamayacağınız bir yapım sizi bekliyor.

AYLA – Resmi Fragmanı #1 (SİNEMALARDA)

IMDb: 8.4

Yedinci Koğuştaki Mucize

Tıpkı “Ayla” filmi gibi, başarılı ve etkileyici bir diğer Türk yapımı olan Yedinci Koğuştaki Mucize, 7 yaşındaki bir çocuğun zeka düzeyine sahip baba ile kızının acıklı hikayesini konu alıyor. İşlemediği bir suçun üzerine atılmasıyla hapse giren Memo, kızı Ova ile kavuşup adalet savaşını kazanabilecek mi? Gözyaşlarınıza engel olamayacağınız bir son sizi bekliyor.

7. Koğuştaki Mucize | Fragman

IMDb: 8.2

The Irish Man

Hikayesi, Charles Brandt’in “I Heard You Paint Houses” kitabındaki gerçek olaylardan uyarlanan The Irish Man, eski bir sendika liderinin mafyaya dönüşmesini anlatıyor. Başarılı oyuncu Robert De Niro’nun başrolünü üstlendiği film, sürükleyici sahneleri ile sizi kendisine hayran bırakacak.

The Irishman | Official Trailer | Netflix

IMDb: 7.8

Zodiac

Gerçek bir hikayeden uyarlanan film, San Fransisco’nun ünlü bir seri katilinin hayatını konu alıyor. Mektupları ve şifreli mesajları ile polisleri alt etmeyi başaran ünlü katil Zodiac’ı yakalamayı kafalarına koyan dedektifler ve gazete muhabirleri bunu başarabilecekler mi? Sürükleyici ve akıl almaz gelişmeleri ile sizi ekran karşısına kilitmeyi başaracak.

Zodiac (2007) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers

IMDb: 7.7

Annemin Yarası

Etkileyici bir Türk yapımı dram filmi olan Annemin Yarası, kayıp ailesini bulmak için yola koyulan yetim bir gencin hikayesi ile başlıyor. Yetimhaneden çıktıktan sonra kendine bir çiftlikte iş bulan Salih, aslında aradığı sıcak yuvayı bulur ama geçmişinin sırları su yüzüne çıkmaya devam eder. Soluk soluğa izleyeceğiniz bu filmde Salih mutluluğa kavuşabilecek midir?

Annemin Yarası – Fragman

IMDb: 7.4

The Accountant

Başarılı oyuncuları ve sürükleyici senaryosu ile ilginizi çekmeyi başaracak The Accountant, Gavin O’Connor’ın yönetmenliğini üstlendiği bir gerilim-aksiyon filmi. Dahi bir matematik uzmanının, sıradan bir muhasebeci görüntüsü altında barındırdığı suikastçı kimliğini konu alan film, çekişmelerle dolu bir olayın çözümlenmesine odaklanıyor.

The Accountant Official Trailer #1 (2016) – Ben Affleck Movie HD

IMDb: 7.3

The Ballad of Buster Scruggs

Bir solukta izlensin ama biraz da farklı öyküleri barındıran uzun bir film olsun diyorsanız The Ballad of Buster Scruggs, başarılı bir tercih olabilir. Coen kardeşler tarafından yazılmış ve yönetilmiş Western türündeki bu antoloji filmi altı farklı hikayeyi konu alıyor. Film, İç Savaş’ın son zamanlarında yaşanan absürt, etkileyici olayları ve kaçaklarla yerlilerin yaşadığı maceralara yer veriyor.

The Ballad of Buster Scruggs | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 7.3

Rose Island

İlham verici bir hikaye! Şimdiye kadar izlemediyseniz mutlaka izlenecekler listenizde yer alması gereken bir film: Rose Island. Hayalini gerçekleştiren bir mühendisin yaşadıklarını anlatan, gerçek hayattan uyarlanmış efsanevi bir içerik. Her şeye rağmen kendi cumhuriyetini kurmayı başaran bir adamın bağımsızlık mücadelesine tanık olacaksınız.

Rose Island | Official Trailer | Netflix

IMDb: 7.0

Cebimdeki Yabancı

Gerçekler acıdır, hele ki uzun süreler sırlarla saklandıysalar ve bolca ihanet içeriyorlarsa… Film, bir grup arkadaşın bir akşam yemeğinde toplanmaları ve birbirlerinin telefonlarını masaya bırakmalarını istemeleriyle başlıyor. Tüm gerçekler kaçınılmaz bir şekilde su yüzüne çıkıyor. Yabancı bir  filmden uyarlanan Cebimdeki Yabancı, sürpriz sonu ile sizi şaşırtmayı başaracak.

Cebimdeki Yabancı – Fragman

IMDb: 6.9

İlginizi çekebilir: En iyi aksiyon filmleri: Netflix’te izleyebileceğiniz macera dolu 10 aksiyon filmi

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!