En iyi aksiyon filmleri: Netflix’te izleyebileceğiniz macera dolu 10 aksiyon filmi

Bizi zamanın içinden çıkarıp başka diyarlara götüren filmlere şimdilerde her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Şöyle macera dolu, sürükleyici, her bir sahnesi nefes kesici aksiyon filmlerini sever misiniz? Eğlenceli bir cuma akşamı veya evde geçirilecek keyifli bir hafta sonu planı yapanlardansanız sizler için derlediğimiz Netflix aksiyon filmleri listemizi inceleyebilirsiniz. Heyecanlı serüvenlerle dolu Netflix’te izleyebileceğiniz macera dolu 10 aksiyon filmi. Keyifli izlemeler:

Blood Diamond

Başarılı oyuncu Leonardo DiCaprio’nun başrolünde yer aldığı heyecan dolu bir aksiyon filmi: Blood Diamond. Herkesin büyülendiği muhteşem bir elması ve elmasa sahip olmak isteyen bir elmas kaçakçısını konu alan filmde, ailesine kavuşmak için kaçakçı ile iş birliği yapan bir balıkçının amaçları için kesişen yollarında yaşadıkları sürükleyici maceralara tanık olacaksınız.

Blood Diamond Official Trailer #1 – (2006) HD

IMDb: 8.0

John Wick 3: Parabellum

Eğer izlemediyseniz, kendinize John Wick serisi için hafta sonu planı yapabilir; ilk ve 2. filmini izleyerek başlayabilirsiniz. Nefes kesici sahneleri ile efsanevi bir aksiyon yapımı olan filmde, başrol karakteri John Wick’i ele geçirmek için onu yakalamaya çalışan suikastçılarla verdiği savaş anlatılıyor.

John Wick: Chapter 3 – Parabellum (2019 Movie) Official Trailer – Keanu Reeves, Halle Berry

IMDb: 7.4

American Sniper

Gerçek bir yaşam hikayesinden uyarlanmış, 6 dalda Oscar adayı, etkileyici, dokunaklı, dramatik bir aksiyon filmi olan American Sniper, sizi ekran karşısına kilitlemeyi başaracak. Keskin nişancı Chris Kyle, savaşlarda birçok askerin hayatını kurtaran, cephede bir efsane olarak tanınan başarılı bir ustadır. Hayatı, profesyonel bir asker olarak arınamadığı savaş düşünceleriyle, geride bıraktığı ailesine duyduğu özlem arasında sıkışıp kalmıştır. Filmin sonu ise hiç beklenmedik bir şekilde gerçekleşir. Filmi sindirip kendinize gelmeniz için kesinlikle zamana ihtiyaç duyacaksınız.

American Sniper – Official Trailer [HD]

IMDb: 7.3

I am Legend

İsminden de anlaşılacağı üzere efsaneye dönüşmüş bir adamın yaşadıklarını konu alan bu başarılı aksiyon filminde, başarılı oyuncu Will Smith başrolü canlandırıyor. Film, korkutucu bir virüsün New York’u esir almasından sonra hayatta kalmayı başarmış nadir insanlardan olan bilim adamı Robert Neville’ın zamana karşı virüsle savaşmasını anlatıyor.

I Am Legend (2007) Official Trailer #1 – Sci-Fi Thriller

IMDb: 7.2

Everest

1966 yılında Everest’te meydana gelmiş gerçek bir olaydan uyarlanmış bu filmde, Everest’e tırmanmaya çalışırken yoğun ve şiddetli kar yağışına maruz kalan dağcıların yaşam mücadelesi anlatılıyor. Zirveye ulaşabilecekler mi, kimler hayatta kalma mücadelesini kazanacak? Sizi derinden etkileyen bu filmin her sahnesinde içinizde onların duygusunu hissedeceksiniz.

Everest – Official Trailer (HD)

IMDb: 7.1

World War Z

Normal bir güne uyanıp hayatın koşuşturmasına dalmışken trafikte kaldığınız bir anda dünya ikiye ayrılsa ve zombiler her yeri sarsa? Başarılı oyuncu Brad Pitt’in başrolünü üstlendiği etkileyici aksiyon sahneleriyle dolu bu filmde, kızları ve eşiyle iyi bir aile babası olarak hayatını devam ettiren Birleşmiş Milletler çalışanı Gerry’in zombilere ve zamana karşı verdiği savaşa tanıklık edeceksiniz.

World War Z Official Trailer #1 (2013) – Brad Pitt Movie HD

IMDb: 7.0

The Old Guard

Başarılı oyuncu Charlize Theron’un başrolünde yer aldığı nefes kesici bir aksiyon filmi: The Old Guard, yıllar boyunca paralı asker olarak çalışan 4 ölümsüz askerin, yeni bir ölümsüzü daha keşfetmeleriyle başlayan maceralarını anlatıyor. Keşfettikleri ölümsüz, denizcilere hizmet veren siyahi bir kadındır ve kolay kolay teslim olmaz. Bu sırada güçlerini keşfeden korkunç bir çete ise hepsinin peşine düşer.

The Old Guard | Official Trailer | Netflix

IMDb: 6.6

Hunter Killer

Dünyayı tehdit eden bir darbe planını konu alan filmde, Rusya devlet başkanı kaçırılır ve bir Amerikan denizaltısı önderi Yüzbaşı Joe Glass, operasyon için görevlendirilir. Yüzbaşı çok tehlikeli bir görevi üstlenir: 3. Dünya Savaşı’na engel olmak. Başarılı aksiyon sahneleriyle hızla ilerleyecek olan filmde, yüzbaşının düşman hattına sızmak için gösterdiği tüm çabaya tanık olacaksınız.

Hunter Killer (2018 Movie) Official Trailer – Gerard Butler, Gary Oldman, Common

IMDb: 6.6

47 Ronin

Filmi izlemeden önce bilmek isteyebilirsiniz: Ronin, Japon kültüründe efendisiz kalmış savaşçılara verilen isimdir ve film, 47 Ronin’in (samuray savaşçısının) intikam uğruna yaptıklarını konu almaktadır. Başarılı bir aksiyon macera filmi olan “47 Ronin”, samuray savaşçılarının ustalarının ölümünden sorumlu olan adliye memurunu alt etme çabalarını anlatıyor.

47 Ronin Official Trailer #1 (2013) – Keanu Reeves, Rinko Kikuchi Movie HD

IMDb: 6.3

6 Underground

Hiçbir yerde kayıtları olmayan 6 kişi, aslında onlar kağıt üzerinde yaşamıyorlar, ölmüşler. Peki ama neden? Başarılı aktör Ryan Reynolds’un başrolünde olduğu, eğlenceli, macera dolu bir aksiyon filmi olan “6 Underground”, kendilerini ölü olarak gösterip, suçluların peşine düşen 6 kişilik grubun yaşadıklarını konu alıyor.

6 Underground starring Ryan Reynolds | Official Trailer | Netflix

IMDb: 6.1

İlginizi çekebilir: En iyi gerilim filmleri: Netflix’te izleyebileceğiniz en sürükleyici 10 gerilim filmi

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!