Netflix mini dizi önerileri: En iyi 10 Netflix mini dizisi

“Yarıda kalıp aklımızı kurcalamasın ama bir hikayesi de olsun, hemen bitmesin ama çok zamanımızı da almasın, değişik bir şeyler olsun, biraz da sürüklesin.” diyorsanız bu yazımız tam size göre. İşte Netflix’in en iyi mini dizi önerileri.  Netflix mini dizi önerilerimiz dizi izlemeyi seven ama konunun çok da uzamasını istemeyenlerin kurtarıcısı olacak. Keyifli izlemeler…

When They See Us

Dizi, ABD’nin tarihinde yer alan Central Park Jogger Davası’nı konu alıyor. Olaylar, Trisha Meili isimli genç bir kadının her zaman yaptığı gibi Central Park’ta yürüyüşe çıkmasıyla başlıyor. Kadının tecavüze uğradığı gerçeği ile Harlemli 5 siyahi çocuk suçlanıyor. Fakat olaylar çok hiç de göründüğü gibi değil.

When They See Us: Limited Series | Teaser [HD] | Netflix

IMDb: 8.9

Queen’s Gambit

Soluksuz izleyip bölümleri arka arkaya sıralayacaksınız. Bir günde bitireceğiniz muhteşem bir yapım: Queens Gambit. Yaşadığı dönemde sadece erkeklerin oynadığı bir strateji oyunu olarak görülen satrancın bir kadın tarafından nasıl başarılı bir şekilde sergilendiğine tanıklık edeceksiniz. Adını tüm dünyada duyurmayı başarmış genç kızın yetimhanede başlayan ve satrançla baştan sona değişen hayatını soluksuz takip edeceksiniz.

The Queen’s Gambit | Official Trailer | Netflix

IMDb: 8.6

Unbeliveable

İki kadın dedektif, tecavüze uğradığını söyleyen Marie’nin davasının peşine düşer. Başına gelenlere kimseyi inandıramayan Marie, mağdur mu, suçlu mu yoksa yalan mı söylüyor? Gerçek hikayelerden uyarlanmış bu mini dizide başarılı oyunculuklara tanık olacaksınız. Suç, dram, duygusal olaylar ve hassas konuları içeren Amerikan dizisini mutlaka izlemelisiniz.

Unbelievable | Official Trailer | Netflix

IMDb: 8.4

Godless

Vahşi Batı’nın sert erkekleri, acımasız çeteleri ve kanun kaçakları… Eski ortağı, yeni düşmanı olmuşken onu aramak için yollara düşen Frank Griffin’i yollar sadece kadınların yaşadığı bir kasabaya getirir. Aradığı kişi ise artık bambaşka bir hayat yaşamaktadır.

Godless | Title Sequence [HD] | Netflix

IMDb: 8.3

Unorthodox

Bir oturuşta bitireceğiniz, gerçek bir hikayeden ilham alınarak hazırlanmış 4 bölümlük mini Netflix dizisi: Unorthdox. Her şey, genç bir kadının kendisine yeni bir hayat kurmak istemesiyle başlıyor. Görücü usulü evlendirilmek kaçıp Berlin’e yerleşen bu kadının geçmişi peşini bırakmaz. Samimi hikayesiyle sizi kesinlikle saracak.

Unorthodox | Haupt-Trailer | Netflix

IMDb: 8.0

Alias Grace

Margaret Atwood’un ödüllü romanından uyarlanan bu mini dizi serisi, 19. yüzyılda Kanada’da işlenen bir cinayetten dolayı cezaevine gönderilen bir kadının hikayesini konu alır. Hiç de cinayet işleyecek birine benzemeyen bu kadının olayını çözmek için Amerikalı psikiyatris devreye girer. Bozuk akli dengesi ona ceza verilmemesini sağlayabilir mi? 6 bölümlük dizinin hemen sonuna gelmek isteyeceksiniz.

Alias Grace | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 7.8

Self Made

Yine gerçek bir yaşam öyküsünden uyarlanan Self Made, 1867-1919 yıllarında Amerika’da yaşamış Madam C.J. Walker’ın ilham verici hikayesini anlatan 4 bölümlük bir mini dizi. Kendi markasını kurarak başarılı olmuş, ismini duyurmayı başarmış, Amerika’nın köklü saç bakım markasını yaratmış bu kadının öyküsünü çok seveceksiniz.

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker | Official Trailer | Netflix

IMDb: 7.3

Behind Her Eyes

Netflix’in psikolojik gerilim türündeki en başarılı içeriklerinden bir tanesi: Behind Her Eyes. Yaşamak için çalışmak zorunda olan bekar bir annenin psikiyatri ofisinde çalışmaya başlaması ve evli patronu ile ilişki içine girmesiyle hareketlenen dizide, genç kadın patronunun karısıyla arkadaşlık kurar ve işler hiç de beklediğiniz gibi gitmez. Nasıl bittiğini anlamadan son bölümüne geleceksiniz.

Behind Her Eyes | Official Trailer | Netflix

IMDb: 7.2

Retribution

Henüz pek keşfedilmemiş ama izleyen herkesin bir başkasına önerdiği sürekleyici bir mini dizi: Retribution. Yeni evli bir çiftin ölü olarak bulunmasından sonra olaylar birbirini izler. Katil kim? Sorusuyla sürükleneceğiniz, dedektiflerin sorgulamalarıyla daha da karışacağınız başarılı bir yapım.

RETRIBUTION NETFLIX ORIGINAL TRAILER (ONE OF US)

IMDb: 7.0

Holiday Secrets

3 bölümlük mini bir Alman Dizisi. Duygusal, samimi, gerçekçi. Her ailenin sırları var mıdır? Ortaya çıkmalı mı, yoksa derinlere mi gömülmeli? Bu ailenin sırları biraz karmaşık ve sıradışı ama Noel buluşması ile sırlar ortaya çıkmaya başlayacak. Seriye başladığınızda bitirmeden başından kalkmayacaksınız.

Zeit der Geheimnisse | Offizieller Trailer | Netflix

IMDb: 6.5

İlginizi çekebilir: En iyi Netflix dizileri: Keyifle izleyeceğiniz Netflix dizi önerileri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!