Netflix komedi filmleri: Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi komedi filmleri

Netflix’te yer alan en iyi komedi filmlerini sizler için derledik. Listemizde yer alan Netflix komedi filmleri, hafta sonunu evde geçirecekler veya işten gelince rahatlayıp şöyle bol bol gülmek isteyenler için iyi bir seçim olabilir. Gülmeye her zamankinden daha çok ihtiyacımız olan şu dönemde, eğlenceli zaman geçirmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Everything Everywhere All At Once

Everything Everywhere All At Once | Official Trailer HD | A24

IMDb: 7.9

2022’de yayınlanan çok yönlü drama-komedi Everything Everywhere All At Once filmi (Her Şey Her Yerde Aynı Anda), 95. Akademi Ödülleri’ndeki (Oscar) performansı nedeniyle konuşulmaya devam ediyor. Film, aday gösterildiği 11 daldan 7’sinde Akademi Ödülü kazandı. Filmin hikayesinde ise baş karakter Evelyn (Michelle Yeoh) orta yaşlı bir çamaşırhane sahibi olup vergilerini bir türlü bitirememektedir. Bir gün aniden dünyayı kurtarması gereken çılgın bir maceranın içine çekilir. Bunu yapabilmek içinse farklı boyutlardaki evtenleri keşfetmeli ve çeşitli yeteneklere kanalize olmalıdır…

Murder Mystery

Murder Mystery | Trailer | Netflix

IMDb: 6.0

Evliliklerindeki ateşi yeniden alevlendirmek isteyen Nick ve Audrey çifti uzun zamandır istedikleri Avrupa tatiline çıkarlar. Gittikleri yerde tanıştıkları bir milyarderin yatındaki partiye davet edilirler ve kabus başlar. Partide yaşlı milyarder öldürülür ve suç, bu çiftin üzerine kalır. Onlar ise cinayeti çözmek için her şeye yapmaya hazırlardır. Çiftin komik maceralarına tanıklık edeceğiniz bu film, hafta sonu keyifli zaman geçirmeniz için ideal bir seçim olabilir.

Murder Mystery 2

Murder Mystery 2 | Official Trailer | Netflix

IMDb: 5.7

Nick ve Audrey, zengin bir arkadaşlarının düğününde bir cinayetin ardından yeni bir maceraya atılırlar. Bu sefer Avrupa’nın çeşitli yerlerinde ipuçlarını takip ederken kendilerini komik ve tehlikeli durumların içinde bulurlar.

Hangover

The Hangover (2009) Official Trailer #1 – Comedy Movie

IMDb: 7.7

Gülmekten çene kaslarınızın ağrıdığını hissedecek ve tüm seriyi (Hangover Part II, Hangover Part III) bitirmek isteyeceksiniz! Hafta sonu eğlencesine yakışır bir film: Hangover. Bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a giden 4 arkadaşın akıl almaz maceralarını konu alan filmde adamlarımız kendilerini birbirinden tuhaf olayların içinde buluyorlar. Tüm olanlar yetmezmiş gibi bir de kaybolan damadı bulmak zorundalar. Peki ya bulabilecekler mi?

What Happens in Vegas

What Happens In Vegas | Official Trailer | 20th Century FOX

IMDb: 6.1

İki yabancı, Las Vegas’ta sarhoş bir gecenin ardından evlenirler ve büyük bir para ödülü kazanırlar. Ancak parayı alabilmek için gerçek bir çift gibi davranmaları gerekmektedir. Fakat bunu yapmak hiç de kolay olmayacaktır…

The Ugly Truth

The Ugly Truth – Official Trailer

IMDb: 6.4

Kendini işine adamış bir televizyon yapımcısı, aşk hayatını düzeltebilmek için kadın düşmanı bir televizyon sunucusunun yardımını alır. Bu süreçte beklenmedik duygusal karmaşalar yaşanır. Bir tarafta kadın aklı, bir tarafta erkek… Bakalım hangi taraf baskın gelecek?

Karakomik Filmler

Karakomik Filmler – Kaçamak

IMDb: 6.4

Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği iki hikayeden oluşan eğlenceli bir film serisi: Karakomik Filmler. Her biri kendine has karakterler ve hikayelerle dolu komik karakterlerin yaşadıkları absürt maceraları çok seveceksiniz.

Bride Wars

Bride Wars | Trailer | 20th Century FOX

IMDb: 5.5

Evlilik teklifi alana kadar çok iyi arkadaş olan iki kadının, eğlenceli ve aksiliklerle dolu düğün hazırlıklarını konu alan Bride Wars’ı izlerken kahkalarınızı tutamayacaksınız.

Eltilerin Savaşı

Eltilerin Savaşı – Fragman

IMDb: 5.8

İki gelinin, kayınvalideleriyle aralarını iyi tutmaya çalışırken yaşadıkları eğlenceli anları ve aile içindeki yerlerini sağlamlaştırmak için girdikleri komik rekabeti konu alan Eltilerin Savaşı, bir yandan da kadın dayanışmasına dikkat çeken eğlenceli bir yerli yapım.

Ölümlü Dünya

Ölümlü Dünya – Fragman

IMDb: 7.7

Komedi ve aksiyonu bir arada sunan muhteşem bir Türk yapımı: Ölümlü Dünya. Yönetmenliğini Ali Atay’ın üstlendiği filmde birbirinden başarılı oyuncular kadroyu dolduruyor. Dışarıdan bakıldığında sıradan bir lokanta işletmecesi aile olarak anlaşılan Mermer Ailesi’nin aslında iç yüzü bambaşkadır. Ünlü bir suç çetesiyle beraber çalışan aile çeteyle ters düşünce olaylar işinden çıkılmaz bir hal alır.

Love, Rosie

Love, Rosie Official Trailer #1 (2014) – Lilly Collins, Sam Claflin Movie HD

IMDb: 7.2

Çocukluk zamanlarından beri birbirlerinin en iyi dostu olan Rosie ve Alex’in arasında aşk, geçmişte söz konusu bile olmamıştır. Fakat yıllar geçtikçe de savrulsalar da kaderin onlar için hazırladığı sürprizleri vardır. Sıcak, duygusal, bir o kadar komik olaylarına tanıklık ederken çok eğleneceksiniz.

Ted

IMDb: 6.9

Büyükler için çizgi filmler kategorisinden sevilen film: Ted. John, 8 yaşındayken bir dilek tutar, oyuncak ayısının canlanmasını ister ve dileği gerçekleşir. Çocukken her şey çok iyidir, fakat 30 yaşına geldiğinde işler biraz değişir. Beraber büyüdüğü Ayıcık Ted, artık John’dan daha çapkın daha edepsiz olmuştur. Yalnız, John’u kimseyle paylaşmak istemez. John ise artık ayrılık vaktinin geldiğinin farkındadır.

The Dictator

The Dictator – Official Trailer

IMDb: 6.4

Sıradışı bir komedi filmi: The Dictator. Filmde, bir diktatörün yapabileceği en absürt olaylar, akıl almaz gelişmeler ve sebep olduğu saçma durumlar konu ediliyor. Ne kadar garip de gelse hem çok gülecek hem de bazı olayların üstünde düşünmeden geçemeyeceksiniz.

The Invention of Lying

The Invention of Lying (2009) Official Trailer – Ricky Gervais, Jennifer Garner Movie HD

IMDb: 6.4

Yalan söylemek gerekli midir? Hayatta hiç yalan olmaması daha güzel bir dünya mı yoksa bir distopya mı yaratır? Tatlı, beyaz yalanlarla insanlar daha mutlu olmaz mı? Her şey gerçek, kimse yalan söylemiyor, söyleyemiyor. Haliyle söylenilen her şeye inanılıyor. Yalan henüz icat edilmemiş. Gerçekler üzücü ve çoğu zaman acı verici. İlginç konulu bu film, düşüncesel bir deney tadında. Biraz gerçekleri bırakın ve filmin kurgusuyla doyasıya eğlenceli zaman geçirin.

Hedefim Sensin

Hedefim Sensin – Fragman

IMDb: 6.2

Ata Demirer ve Demet Akbağ’ın başrollerini paylaştığı başarılı bir Türk komedi filmi. Çiğ köfte satarak hayatını devam ettiren Zekeriya, kendini çok zor bir duruma sokar ve bir çatışmanın ortasında kalır. Kaçıp canını kurtarmak için İstanbul’dan taşınmaya karar verir ve kendini Gökçeada’da bulur. İlginç tesadüfler ve tatlı olaylar ile bambaşka bir hayatın içine dalar, fakat kötü adamlar hala peşindedir. Sonunda yanlış anlaşmaları çözebilecek midir?

Ailecek Şaşkınız

Ailecek Şaşkınız – Fragman

IMDb: 6.2

Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisinden çok severek izleyeceğiniz bir komedi filmi: Ailecek Şaşkınız. Babası emekli olduktan sonra işlerin başına geçen Ferhat’ın tek bildiği paradır ve çalışanlarına daha çok çalışmaları için sürekli baskı yapar. Fakat, komiser Elif ile tanıştığında kafasındaki her şey değişir ve kendine gelir. Komik tesadüflerle dolu bu filmi izlerken kahkahalarınızı tutamayacaksınız.

Like Father

Like Father | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 6.1

Eğlenceli ve komik olduğu kadar aynı zamanda da içinizi ısıtacak, sıcak bir hikayeye sahip film: Like Father. Sıkı bir işkolik olan Rachel, düğün gününde terk edilir. Yine de balayına gitmeye karar verir; fakat beraber gidebileceği en kötü kişiyle: Babasıyla. Kendi gibi bir işkolik olduğu için zamanında ailesini terk eden babası ile uzun süredir görüşmezken bu tatil onları yeniden bir araya getirecektir.

İlginizi çekebilir: En iyi Netflix filmleri: Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 15 film

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!