Netflix fantastik dizileri: Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 10 fantastik dizi

Gerçek dünyadan kaçmak, geleceğe ilişkin tahminlerle dolu hikayelere dalmak ve zihnimizin sınırlarını zorlamak için en iyi tercih olan fantastik diziler bu yazımızda. Sizin için derlediğimiz en iyi Netflix fantastik dizileri ile keyifli zaman geçirmek ve şimdiki zamandan biraz da olsa uzaklaşabilmek mümkün. Keyifli izlemeler…

Black Mirror

Netflix’in en sevilen dizilerinden bir tanesi olan Black Mirror, özgün içeriği ve kaliteli oyuncu kadrosu ile dikkatleri çekmeyi başarıyor. Dizi, bilim kurgu öğeleri ile birlikte teknolojiyi, toplumdaki bir çok değeri, olmaz dediklerimizin nasıl mümkün olduğunu oldukça ilginç açılardan anlatıyor. Her bölümde farklı ve bağımsız konuların olması izleyicilerini bölüm kaçırma derdinden kurtarıyor. Tüm bölümlerin ortak noktası ise çok ileri bir teknoloji içinde geleceği ele alıyor olması ve ahlaki değerlere odaklanması. Netflix fantastik dizileri arasında açık ara en iyisi!

Black Mirror – Season 3 | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 8.8

Dark

Beyninizin sınırlarını zorlayacaksınız! İzlerken not alıp tekrar tekrar dönebilirsiniz. Zamanı konu alan Dark dizisi, bunu insan doğası üzerindeki etkileri ile anlatıyor. Kuşaklarca süren bir komplo teorisine tanıklık edeceksiniz. Dizinin kurgulandığı bir Alman kasabasında iki çocuğun kaybolması ile başlayan olaylar ve yavaşça çözülen aile sırları…

DARK Season 1 Official Trailer # 2 (2017) Netflix Mystery TV Series HD

IMDb: 8.8

Stranger Things

Korku, fantastik, gerilim, dram… Aradığınız her şey tek bir dizide. Her şey 12 yaşındaki Will’in kaybolması ile başlıyor. Herkes tarafından aranmaya başlayan Will’in kaybolması ile ilgili hiçbir iz bulunamıyor. Tam artık herkesin vazgeçtiği anda gizemli bir kız ortaya çıkıyor ve her şey bir anda değişiyor. Hükümetin yaptığı gizli deneylere uzanan komplo teorileri ve akıl almaz gelişmelerle dolu hikaye sizi ekrana kilitleyecek.

Stranger Things | official trailer #1 (2016) Winona Ryder, Netflix

IMDb: 8.7

Sense8

Efsanevi yapım Matrix’in yaratıcılarının imzasını taşıyan Sense8, birbirinden tamamen farklı yerlerde yaşayan 8 yabancının bilinçaltlarında birbirleriyle bağlantı kurabildiklerini keşfetmeleriyle başlıyor. Bu 8 kişilik grubu, trans blogger ve akstivist bir hacker olan Nomi, Chicagolu bir polis memuru olan Will, eşcinsel bir dizi yıldızı Lito, bir süper yıldız olan Riley, Koreli başarılı iş kadını Sun, Hindu eczacı Kala, Alman kasa hırsızı Wolfgang ve Nairobili otobüs şoförü Capheus oluşturuyor. İçlerinden bazıları bir araya gelmek için uğraşırken bazıları birbirini öldürmek için çabalıyor. Bir oturuşta bitireceğiniz bu seri, son bölümünde içinizden sanki bir şeyleri koparacak.

Sense8 | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 8.3

The Witcher

Andrzej Sapkowski’nin kitap serisinden uyarlanmış, sürükleyici, fantastik bir hikaye: The Witcher. Yıllardır iç içe yaşayan insanlar, cüceler ve elfler arasındaki barış sona erer ve yeni bir savaş başlar. The Witcher olarak tanınan canavar avcısı Geralt, tüm dünyanın dengesini değiştirebilecek bir çocuğun doğumunu beklemektedir. Giderek karmaşık ve acımasız bir hale bürünen dünyada herkes kendi yaşam mücadelesini vermeye çalışırken izleyicilerini de sürükleyici bir örgünün içerisine çekmeyi başarıyor.

The Witcher | Official Teaser | Netflix

IMDb: 8.2

Lucifer

İzleyicilerine müjde: Yeni sezon çok yakında! Cehennemdeki şeytanlık görevinden ve Tanrı’dan sıkılıp iblis yaveri Mazikeen ile Dünya’ya gelen, Meleklerin Şehri Los Angeles’ta çok ünlü bir gece kulübü işleten Lucifer, insanların dünyasında çok keyifli zamanlar geçirmektedir. Fakat, öteki dünya peşini bırakmaz. Melek kardeşleri, Tanrı’nın işleri, geçmişten gelen çözülmemiş sırlar ve dünyada bulduğu aşkı: Dedektif Chloe. Olayların nasıl ilerleyeceğini asla tahmin edemeyeceksiniz.

Official Trailer | Season 1 | LUCIFER

IMDb: 8.1

Altered Carbon

Dizi, gelecekte değişen insanları, teknolojiyi ve yeni dijital dünyayı konu alıyor. 2384 yılında, artık insan vücudu sadece bir kabuk; insanların ruhları yeni bedenlere transfer ediliyor, evet ölümsüzlük mümkün! İngiliz yazar Richard K. Morgan’ın aynı isme sahip romanından uyarlanan Altered Carbon, başarılı bir siperpunk dizisi.

Altered Carbon | Season 1 Official Recap | Netflix

IMDb: 8.0

Titans

Çizgi romanlardan uyarlama, başarılı dizi Titans, Titanlar olarak bilinen bir takım problemli gencin kahramanlıklarını konu alıyor. Acemi ama korkusuz kahramanlar bir araya geldiklerinde kendilerinden büyük sorunlarla karşı karşıya kalıyorlar ve dünya için savaş veriyorlar.

Titans | Official Trailer | Netflix

IMDb: 7.7

The 100

Kıyamet sonrası bir dram dizisi: The 100. Nükleer bir savaş sonrası yok olan Dünya’nın yüzeyi yaşanılamayacak bir haldedir. Bilinen tek hayatta kalanlar gezegenin yörüngesinde bulunan 12 farklı ülkeye ait istasyonlarda yaşayanlardır. Fakat istasyonlardaki kaynakların azlığı ve nüfus sayısının fazlalığı nedeniyle 18 yaşın üzerindekiler suçları ne olursa olsun ölümle cezalandırılacaktır. Dünya’dan haber getirmesi ve neler olduğunun incelenmesi için Dünya’ya gönderilecek olan 100 kişinin ise ölüm cezalarının bağışlanacağı duyurulur. Seçilen bu 100 kişinin dünyaya gelmesiyle olaylar başlar…

IMDb: 7.6

Shadowhunters

18 yaşına geldiğinde, yarı insan yarı melek olduğunu öğrenen genç kızın hayatını konu alan Shadowhunters, Cassandra Clare’in The Mortal Instruments adlı eserinden ekrana uyarlanmış başarılı bir dizi.  Clary Fray, olağanüstü güçlere sahiptir ve dünyayı iblislere karşı savunmak zorundadır. İşler gün geçtikte hiçbir tecrübesi olmayan bu kız için zor ve karmaşık bir hal alır.

Shadowhunters | Season 1 Teaser: Series Premiere | Freeform

IMDb: 6.6

İlginizi çekebilir: Netflix mini dizi önerileri: En iyi 10 Netflix mini dizisi

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!